ТЕМА: Дали сум дебела?

Мислење 22 Сеп 2012, 15:58

Мислам дека многу девојки си го поставуваат тоа прашање не можев да најдам ваква тема затоа отворив (ако има у канта и дајте ми линк)!

Јас ќе почнам имам 14 години висока сум 171 а тешка 65 килограми дали сум дебела?Ајде помош ве молам! :sweat: :sweat:
Аватар на корисникот
SlAtKi4ka.SlAtKi4ka

Сино цветче
 
126134
Мислења: 226
Зачленет: 23 Мај 2011, 13:12
#Mixer <3
Слика

Мислење 22 Сеп 2012, 16:05

^ па сега ние од кај да знаеме дали имаш голем стомак, голем газ, дебели нозе...можеби коските ти се тешки.
ти што мислиш дебела си?
Аватар на корисникот
pamelche

Жолто цветче
 
676110927
Мислења: 3141
Зачленет: 15 Јун 2011, 20:31
Локација: Рузвелтова 3 ♥

Мислење 22 Сеп 2012, 16:06

дај слика да видиме па да кажиме.
Аватар на корисникот
kikav

Жолто цветче
 
19012295
Мислења: 2705
Зачленет: 28 Фев 2011, 16:59

Мислење 22 Сеп 2012, 16:11

имам малку стомак,немам голем газ а нозете мислам дека ми се таман навистина незнам јас мислам дека не сум бидејќи имам една другарка пониска е од мене а има 75 килограми!
PICT0014555.JPG
Аватар на корисникот
SlAtKi4ka.SlAtKi4ka

Сино цветче
 
126134
Мислења: 226
Зачленет: 23 Мај 2011, 13:12
#Mixer <3
Слика

Мислење 22 Сеп 2012, 16:29

Не си дебела,има и подебели.Камо и јас да бев дебела :lol: И да знаеш дека тежината не е толку важна ;)
Аватар на корисникот
Barbie20

Зелено цветче
 
29426179
Мислења: 505
Зачленет: 22 Авг 2012, 02:40
Life is a series of thousands of tiny miracles. Notice them.

Мислење 22 Сеп 2012, 16:31

abe ova ne e nisto taman si :) kakvi ima pokrupni pozdrav
Аватар на корисникот
kikav

Жолто цветче
 
19012295
Мислења: 2705
Зачленет: 28 Фев 2011, 16:59

Мислење 22 Сеп 2012, 16:37

Barbie20 напиша:Не си дебела,има и подебели.Камо и јас да бев дебела :lol: И да знаеш дека тежината не е толку важна ;)

kikav напиша:abe ova ne e nisto taman si :) kakvi ima pokrupni pozdrav

Ви благодарам многу! :* :*
Аватар на корисникот
SlAtKi4ka.SlAtKi4ka

Сино цветче
 
126134
Мислења: 226
Зачленет: 23 Мај 2011, 13:12
#Mixer <3
Слика

Мислење 22 Сеп 2012, 16:39

И сега бараш комплименти да ти кажуваме дека си супер, дека си слаба итн?
Сама си кажа дека МИСЛИШ дека не си, што има да прашуваш? Ако ти се се осекаш убаво во твоја кожа, што има да ги прашуваш другите? Ако сакаш тема нова да направиш, пиши го другше насловот. За сите да си кажуваат дали мислат или не дека се дебели (а не да се прашува: висока сум 180 имам 57 кила, дали сум дебела? |( ).

Имаш 14 години, тек сега ќе се менуваш, ако сакаш да не се здебелиш внимавај на исхраната. :)
Аватар на корисникот
gothchick

Зелено цветче
 
3521237
Мислења: 865
Зачленет: 28 Мај 2011, 17:17
Локација: Скопје.
Слика

Мислење 22 Сеп 2012, 16:41

За секого „таман“ значи различно. Ако ти мислиш дека ова е таман за тебе тогаш е ок, може за некого ова е многу и би ти кажал дека си дебела.. секој различно. Јас би ти кажала дека има мнооогу полоши од тебе и не само како утеха туку и како факт. И друго што би те советувала е дека можеш пр. да ослабеш со диета и вежбање 4 кила најмалце, зашто викаат дека тежината е таман кога е 110-112 броја помала од висината.

Just saying... :)
Аватар на корисникот
AnGel.fire

Зелено цветче
 
218256
Мислења: 533
Зачленет: 05 Авг 2011, 01:02
Локација: Скопје

Врати се на Канта

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Нема регистрирани корисници и 11 гости