ТЕМА: Gabicna infekcija

Мислење 07 Јан 2012, 23:32

mozno li e da se dobie od nerednovno depiliranje
ferhundi4ka

Фем почетничка
 
00
Мислења: 0
Зачленет: 07 Јан 2012, 23:30

Мислење 08 Фев 2012, 04:57

НЕ МОЖЕ ДА СЕ ЈАВИ ОД НЕРЕДОВНО ДЕПИЛИРАЊЕ, ИНФЕКЦИЈА СЕ ЈАВУВА САМО КОГА КЕ НАВЛЕЗЕ МИКРООРГАНИЗАМОТ ВО ТЕЛОТО.
simona90

Фем почетничка
 
00
Мислења: 10
Зачленет: 08 Фев 2012, 04:12

Мислење 08 Фев 2012, 06:00

zdravstveni-problemi/kandidijaza-t403/

Веке постои ваква тема.

ferhundi4ka напиша:mozno li e da se dobie od nerednovno depiliranje

Може да се јави од намален имунитет, употреба на антибиотици али не и од нередовна депилација.
Аватар на корисникот
DeMelo

Сино цветче
 
13721931
Мислења: 456
Зачленет: 21 Ное 2011, 03:46
Локација: Near the sunshine

Врати се на Канта

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Johnia и 10 гости