ТЕМА: golemi bolki vo stomakot

Мислење 05 Јун 2012, 13:26

ти влегол во матката,а? не викам дека не треба да имаш односи,ако си се сакате тоа е нешто најубаво и најприродно,ама барем информирај се малце пред тоа,може си имала некоја инфекција,кандида,може не си можела да се опуштиш,ама посета на гинеколог не ти бега,и ако се е во ред кога ќе се почне со односи МОРА да се отиде на гинеколог.
а не се секирај,не ти влегол толку длабоко,не ни може,таму може само некое среќно сперматозоидче да отиде и да искочи бебе
Аватар на корисникот
marina.m.g

Сино цветче
 
8335
Мислења: 147
Зачленет: 25 Мај 2011, 07:13
Слика

Мислење 05 Јун 2012, 20:57

bev na ginekolog i mi zede bris. i me interesira stetno li e da ti zemat bris :// ? plus toa 17 god a bris? ili nema vrska.btw ne e nis strasno
maleckata17

Фем почетничка
 
00
Мислења: 18
Зачленет: 03 Јун 2012, 23:11

Мислење 05 Јун 2012, 21:37

Нема ништо штетно во тоа земање брис само малку е непријатнo :S. Јас фала богу до сега не ми зимале брис. Леле девојки ме исплашивте хахаа па крв па капилари ццц. Во матка ти влегол? Незнам јас не сум искусна во тоа ама ова што го прочитав си помислив не во матка туку до срце може да ми отиде ако толку боли :S
Аватар на корисникот
Teresa94

Сино цветче
 
9678
Мислења: 326
Зачленет: 29 Јун 2011, 13:40
Умре мојата почит кон тебе , прими мое сочуство!

Мислење 05 Јун 2012, 21:41

Значи девојче како може брисот да е штетен па мајку му стара или стварно си неинформирана или се праиш тотален вонземјанец.Брисот е за да се испита дали имаш инфекција некоја вирусна или бактериолошка.Крај краева у докторот ли немаш поверење па си мислиш дека праи нешто штетно за тебе.Боже Боже.Да не се изненадиш у теков на животов може некој пат ке треба брис да ти зимаат и го нос и од грло па еве ти кажувам со време да знаеш да не мислиш дека те колат таму.И што ти кажа докторот за болките што си ги имала на што се должело тоа ?
Аватар на корисникот
SuperGirl24

Жолто цветче
 
56871261
Мислења: 1379
Зачленет: 06 Мар 2012, 22:43
Локација: to the Unknown па лево

Мислење 06 Јун 2012, 20:52

Епа така е кога се залетувате да имате односи , а појма немате што тоа воопшто значи.......матка ти оштетил , штетено било брис да земат , па беше на гинеколог што не се информираше за се што треба?
Аватар на корисникот
black-angel

Жолто цветче
 
576101
Мислења: 1625
Зачленет: 14 Дек 2009, 18:40
Локација: Во длабочините на рајските Вавилонски градини
Слика
Dean Winchester .... you are adorable !!

Мислење 06 Јун 2012, 22:45

maleckata17 напиша:bev na ginekolog i mi zede bris. i me interesira stetno li e da ti zemat bris :// ? plus toa 17 god a bris? ili nema vrska.btw ne e nis strasno

штетно е да се има односи ако не знаеш ништо за полово-преносливи болести или за сексот воопшто.уште да пишеш дека без заштита сте имале капак ќе биде. не е штетно брис да се земе,баш напротив,така се откриваат можни инфекции и се третираат,и рутински треба да се прави еднаш годишно ако си сексуално активна нормално.и немаш оправдание за овие прашања извини,ама се ќе дознаеш на нет ако сакаш
Аватар на корисникот
marina.m.g

Сино цветче
 
8335
Мислења: 147
Зачленет: 25 Мај 2011, 07:13
Слика

Врати се на Канта

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Нема регистрирани корисници и 9 гости