ТЕМА: Мудри мисли, инспирирани од животот, кажани од нас .

Мислење 26 Авг 2010, 23:25

Несфатени остануваат само оние луѓе кои или не знаат што сакаат или не се вредни да бидат сфатени.

Помисли се еднаш пред да дадеш, двапати пред да примиш, а илјада пати пред да бараш - Мари Ебнер Ешенбах

Не е доволно да имаш здрав разум, треба да знаеш и да го употребиш.

Зборувај пополека, но мисли брзо.

Ако во сеќавање не ти се наоѓа ниту најмала лудост на која те навела љубовта, тогаш никогаш не си љубел - Вилијам Шекспир
Аватар на корисникот
Mrs.Iglesias

Фем почетничка
 
50
Мислења: 8
Зачленет: 26 Авг 2010, 10:56
Локација: ~Candyland
~ A girl should be тwo тhings: Classy and Fabulous

Мислење 27 Авг 2010, 00:08

Еве и од мене неколку

Некои од најдобрите работи во животот се невидливи, затоа ги затвараме очите кога бакнуваме, плачеме и сонуваме

Тајната на животот не е да го работиш тоа што го сакаш, туку да го сакаш тоа што го работиш

"Ако извршиш прељуба за време на пијанство си двојно виновен. Прво, затоа што си се испијанил; второ, затоа што си ја направил прељубата!" - Аристотел :) :) :)
Аватар на корисникот
plavusaa

Бело цветче
 
331
Мислења: 65
Зачленет: 31 Јан 2010, 15:18

Аватар на корисникот
baguf4e

Жолто цветче
 
31774455
Мислења: 2848
Зачленет: 17 Мај 2010, 16:43
You really don't wanna be like me, don't wanna see all the things I've seen...I'm dying,dying.......

Мислење 27 Авг 2010, 02:06

Па нели треба да се кажани од нас, а не од Шекспир, Аристотел, етц? :^) :?:
Аватар на корисникот
Belen

Сино цветче
 
5833
Мислења: 231
Зачленет: 21 Јул 2010, 18:07
Моето второ име е ноншалантност.

Мислење 27 Авг 2010, 09:05

Belen напиша:Па нели треба да се кажани од нас, а не од Шекспир, Аристотел, етц? :^) :?:

А Шекспир, Аристотел не се дел од нас, луѓето .. ? :)
Аватар на корисникот
Mrs.Iglesias

Фем почетничка
 
50
Мислења: 8
Зачленет: 26 Авг 2010, 10:56
Локација: ~Candyland
~ A girl should be тwo тhings: Classy and Fabulous

Врати се на Канта

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Нема регистрирани корисници и 7 гости