ТЕМА: најефикасната диета на Др.Жан Митрев

Мислење 29 Јун 2011, 13:05

Темава можеби ја има, али јас не сум ја сретнала па затоа ако смета избришетеа шо да речам :rofl:
Иначе девојки реков да ви помогнам ако сакате да симнете 10 кг за 15 дена (зависи од метаболизмот, може да терате и до 15г). Јас лично до сега ја немам практикувано, почнав од вчера,но поради консултација со мн другарки мои кои упорно ја правеле гледам дека има стварно големи резултати.
Само мора да се внимава понатака со јадењето бидејки може бргу да ги вратите килограмите,бидејќи сепак се работи за брза диета.
Една моја другарка ја правеше 15 дена, па потоа премина на УН диета, и за 3 ипол месеци симна 26кг.
сепак она беше подебела, а подебелите луѓе побрзо слабеат, но сепак ако не изгубиме 26, околу 20 како ништо :)
па срекно и пишете ваше мислење :* :* :*Доручекот е ист во текот на 15 дена, а се состои од 1 овошје (портокал, круша, праска, диња, лубеница, не смее банана и грозје) двопек, шоља кафе или чај без шеќер.

1. ден

Ручек
1 портокал
1 варено јајце
1 канче кисело млеко

Вечера
2 домати или 2 дл. варени домати
2 варени јајца
1/2 главица зелена салата или краставица
2 двопек

2. ден

Ручек
1 портокал
1 варено јајце
1 канче кисело млеко

Вечера
125 гр.варено телешко месо
1 домат
1 портокал
1 двопек
1 шоља чај или кафе без шеќер


3. ден

Ручек
1 портокал
1 варено јајце
1 канче кисело млеко
1 главица зелена салата или краставица

Вечера
125 гр. варено телешко месо
1 портокал
1 двопек
1 шоља чај или кафе без шеќер

4. ден

Ручек
125 гр. кравјо сирење
1 домат
1 двопек

Вечера
125 гр. варено телешко месо
2 домати
1 јаболко
1 двопек

5. ден

Ручек
200гр.варено месо или риба
1 домат
1 двопек

Вечера
1/2 кг. варен зеленчук (морков, грашок, компир)
1 варено јајце
1 двопек


НАПОМЕНА:
• Месото и варениот зеленчук се зачинуваат со вегета.
• 6. и 7. ден се без диета.
• За време на диетата не се пие алкохол.

После 5-тиот ден се губат 2,5 до 5 кг, а по два дена пауза диетата се повторува 3 пати (5 дена + 2 дена пауза) и се губат без последици по здравјето 15 кг. Килограмите нема да се вратат доколку по завршувањето на диетата јадете нормално освен секој понеделник. Во понеделниците треба да се консумира:
• Доручек: 1 чаша сок од лимон без шеќер
• Ручек: 1 јаболко,1 двопек
• Вечера: 1 варено јајце,1 домат,1 двопек

Потсетување од модератор

Не отворајте дупли теми. Пред да отворите одредена тема, прегледајте ги соодветните категории и искористетете го пребарувањето на форумот (се наоѓа најгоре десно). Прочитајте ги правилата на форумот.
strelecF

Сино цветче
 
106
Мислења: 139
Зачленет: 09 Јан 2011, 16:25

Мислење 29 Јун 2011, 13:29

Аватар на корисникот
RainBow

Виолетово цветче
 
125371578
Мислења: 12500
Зачленет: 03 Дек 2009, 15:27
Локација: On my feet...
“The mind is its own place, and in itself can make a heaven of hell, a hell of heaven..”
― John Milton

Слика

Врати се на Канта

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Нема регистрирани корисници и 11 гости