ТЕМА: „ПРИТАЕНИ СТРАСТИ“

Мислење 11 Мај 2013, 10:15

Oд вторник на Канал 5 телевизија
pritaeni_strasti.jpg
pritaeni_strasti.jpg (13.88 KiB) Разгледано 1149 пати


Притаени страсти“ е турска теленовела во 79 продолженија, која изобилува со раскош, убава музика, убави актери и магична љубовна приказна. Многумина ја споредија и ја нарекоа турска Династија. Како главна машка улога се појавува Киванч Татлитуг (Мехмет од Ѓумуш). Серијата е адаптација на романот на турскиот автор Халит Зија Ушаклигил, но наместо дејството да биде сместено во 19. век како што е во романот, овде дејството е сместено во денешен Истанбул.

Па што мислите добра ке биде? :D
Скриен текст: покажи
Ако има ваква тема слободно клуч :)
Аватар на корисникот
LudaDevojka

Сино цветче
 
40441
Мислења: 147
Зачленет: 17 Апр 2013, 11:46
Локација: Doma
[img]http://store1.up-00.com/Jun11/vQk22548.jpg]

Мислење 11 Мај 2013, 10:37

веке има тема за оваа серија

serii-i-emisii/ljubov-i-solzi-a-k-memnu-t10986/
Аватар на корисникот
ivinakit

Зелено цветче
 
548128
Мислења: 796
Зачленет: 17 Јан 2012, 19:44
Локација: Kumanovo

Врати се на Канта

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: cresa-jagoda и 9 гости