ТЕМА: Првото сексуално искуство,и неговите последици

Мислење 10 Сеп 2010, 13:12

Мислам дека ваква тема недостига на форумов :) Ајде кажете како сте го доживеале првото сексуално искуство и кои биле несаканите последици :o
Аватар на корисникот
Leala

Фем почетничка
 
238
Мислења: 36
Зачленет: 29 Авг 2010, 18:06

Мислење 10 Сеп 2010, 13:22

Леала мислам дека ќе ја затворат темата зашто има слични ... ама ајде ке ти одговорам
моето прво искуство беше пред околу една година и неколку месеци ... малку после 17 роденден... беше спонтано ненадејно и беше онака малку болно но сепак убаво ... а некои последици од него не сум имала ... не се ни покаав за тоа ... и така . :)
Аватар на корисникот
teddybear

Жолто цветче
 
1029413605
Мислења: 2681
Зачленет: 28 Дек 2009, 13:51
Локација: Somewhere over the rainbow, where troubles melt like lemon drops ...

Мислење 10 Сеп 2010, 13:31

seks/vasiot-prv-seks-t38/30.html
еве слична тема, има и други слични...
Аватар на корисникот
k.i.m

Жолто цветче
 
47962288
Мислења: 4691
Зачленет: 12 Мај 2010, 20:31
Локација: *On a pool party*
The secret of getting ahead is getting started.

Мислење 10 Сеп 2010, 13:37

Повеќе ме интересираа последиците ;)
Аватар на корисникот
Leala

Фем почетничка
 
238
Мислења: 36
Зачленет: 29 Авг 2010, 18:06

Мислење 10 Сеп 2010, 13:41

па подобјасни малку какви последици ... болести или нешто слично ...

последица кај секој е тоа што веќе не си девица ... кај мене друга никаква немаше .... :)
Аватар на корисникот
teddybear

Жолто цветче
 
1029413605
Мислења: 2681
Зачленет: 28 Дек 2009, 13:51
Локација: Somewhere over the rainbow, where troubles melt like lemon drops ...

Мислење 10 Сеп 2010, 13:54

Најмногу ме плашат болестите,премногу количински крварења и слично :o
Аватар на корисникот
Leala

Фем почетничка
 
238
Мислења: 36
Зачленет: 29 Авг 2010, 18:06

Мислење 10 Сеп 2010, 14:07

Бидејќи како што видов имаш само 13 год.(освен ако не си ставила погрешно) мислам дека е прерано да те интересираат овие работи ( тоа е мое лично мислење). Според мене треба да седнеш и со мајка ти да си поразговараш околу првиот сексуален однос, значи самиот чин, болестите, несаканата бременост и начинот како да се заштитиш од сето тоа.
Поздрав
Аватар на корисникот
nesa

Зелено цветче
 
10761189
Мислења: 757
Зачленет: 23 Јул 2010, 13:08
Локација: Skopje
Слика

Мислење 10 Сеп 2010, 14:21

^^...naj ispravo,..i toa pred da doznae tatko ti...
.......inaku na taa vozrast...tek togash kje imash posledici...
Аватар на корисникот
Marley

Жолто цветче
 
1013285
Мислења: 1141
Зачленет: 13 Јан 2010, 15:18
Локација: Skopje

Мислење 10 Сеп 2010, 14:22

Всушност немам 13 години на грешка сум ги ставила така :D пред 3 дена наполнив 19 :D
Аватар на корисникот
Leala

Фем почетничка
 
238
Мислења: 36
Зачленет: 29 Авг 2010, 18:06

Мислење 10 Сеп 2010, 14:30

Leala напиша:Всушност немам 13 години на грешка сум ги ставила така :D пред 3 дена наполнив 19 :D

Епа ако е така,смени си ги годините,пред да има забуни! ;)
Аватар на корисникот
mysterious

Жолто цветче
 
25941285
Мислења: 1487
Зачленет: 25 Јан 2010, 10:47
...Death is peaceful,easy..Life`s harder...

Врати се на Канта

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Нема регистрирани корисници и 10 гости