ТЕМА: Статуси

Мислење 24 Авг 2011, 18:55

девојки не видов ваква тема на форумов па ако има одма на клуч
ајде да предложиме имтересни стстусии
еве јас прва ќе почнам :D
*Ti nikad neces znati sta moja dusa sanja, nikad neces znati moja prava osecanja, nikada neces znati koliko te srce zeli i da me boli svaka sekunda koja nas deli...=[
*Znaesh li shto e dale4ina? Da te sakam a da ne te gledam. Znaesh li shto e kopnez? Da te posakuvam a da te nemam. A znaesh li shto e ljubov? I pokraj se pak da te sakam.
*Не Верувај Дека Те Сака-Не Подавај Му Рака.Само Таквите Успеваат Знај,Рамнодушните Девојки Владеат До Крај!
Аватар на корисникот
AzSxDc

Сино цветче
 
2434
Мислења: 100
Зачленет: 21 Јул 2011, 12:50
Локација: таму каде што сум сега!
САКАЈ! Зашто храбрите сакаат а кукавиците чекаат да бидат сакани!;)

Аватар на корисникот
LittleDevil

Жолто цветче
 
18431516
Мислења: 1662
Зачленет: 20 Јул 2011, 17:40
Љубовта не е збор за во прости реченици. Љубовта е простопроширена.

Мислење 24 Авг 2011, 18:59

да е малку слична ама таа е за на фејсбук :D
Аватар на корисникот
AzSxDc

Сино цветче
 
2434
Мислења: 100
Зачленет: 21 Јул 2011, 12:50
Локација: таму каде што сум сега!
САКАЈ! Зашто храбрите сакаат а кукавиците чекаат да бидат сакани!;)

Мислење 24 Авг 2011, 19:01

Исто ти се фаќа :) не е битно, администраторите ќе средат, тие знаат најдобро :D
Аватар на корисникот
LittleDevil

Жолто цветче
 
18431516
Мислења: 1662
Зачленет: 20 Јул 2011, 17:40
Љубовта не е збор за во прости реченици. Љубовта е простопроширена.

Мислење 24 Авг 2011, 19:20

Idem... padnem... ustanem...popravim krunu... i nastavim dalje!

And he's got a way of making' me feel
Like everything I do is perfectly fine
The stars are aligned when I'm with him
And I'm so into it! ♥

Зошто ги затвараме очите кога се молиме ... Кога плачеме ...Кога Сонуваме ... Кога се Бакнуваме??? Затоа што знаеме дека најубавите работи во животот Hе се гледаат со очите туку се чувствуваат со срцето. ♥

Cuvaj moju sliku ,srce te moje moli jer kopija te gleda a orginal te voli ♥

Nemoj nikad voljeti, možda nećeš shvatiti, jer kad jednom zavoliš, znaj da ćeš patiti. Zaborav je težak voljenog bića, a ljubav je uvijek neka tužna priča.♥

Rekli su mi da dan traje 24 sata, da sat traje 60 minuta, da minut traje 60 sekundi - ali mi niko nije rekao da sekund bez tebe traje vecno…
Аватар на корисникот
rozy

Сино цветче
 
11242
Мислења: 275
Зачленет: 22 Јул 2011, 09:01
Локација: in the sky
Uvek postoje dva mišljenja, moje i ono pogrešno!

Мислење 24 Авг 2011, 19:39

Има теми за статуси на фејсбук и глупави и интересни, има тема за цитати...
Аватар на корисникот
RainBow

Виолетово цветче
 
125411579
Мислења: 12510
Зачленет: 03 Дек 2009, 15:27
Локација: On my feet...
“The mind is its own place, and in itself can make a heaven of hell, a hell of heaven..”
― John Milton

Слика

Врати се на Канта

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: zvezdichka и 10 гости