ТЕМА: Фризерско студио

Мислење 15 Мар 2010, 15:46

Skoro se sisav vo Dior, me sisase Kiki (plavata) i sum prezadovolna. Devojkata ja biva i alal da i e. Obicno porano koga odev na frizer od sekade bev zadovolna se dodeka ne ja izmiev i posle koga trebase sama da ja feniram ne mozev krajot da i go fatam. Sega sum kratko sisana, do ramenici, stepenesta mi e i odlicna za odrzuvanje i feniranje
Аватар на корисникот
trajkovskaa

Фем почетничка
 
00
Мислења: 3
Зачленет: 15 Мар 2010, 14:15
Da se lutis, znaci da se kaznuvas sebesi za greskite na drugite

Мислење 15 Мар 2010, 15:56

Јас веќе неколку години одам во АВАНГАРД,малку се поскапи ама цареви се богами.Секогаш сум задоволна кој и да ми ја средува косата таму...
Аватар на корисникот
anima

Зелено цветче
 
242193
Мислења: 559
Зачленет: 14 Дек 2009, 01:53
...Nothing in the world is ever completely wrong. Even a stopped clock is right twice a day...

Мислење 04 Мај 2010, 15:27

dior :inlove:
natasa69

Бело цветче
 
20
Мислења: 52
Зачленет: 28 Апр 2010, 14:44
Локација: burial ground visit me ;)

Мислење 13 Мај 2010, 18:19

Срцки ве молам кажете ми некое фризерско студио во охрид ама стварно да е добро многу ми е важно нека е и поскапо ама да вреди.
:worried:
Аватар на корисникот
k.i.m

Жолто цветче
 
47962289
Мислења: 4691
Зачленет: 12 Мај 2010, 20:31
Локација: *On a pool party*
The secret of getting ahead is getting started.

Мислење 31 Мај 2010, 16:20

Јас имам една другарка од Охрид и таа оди кај Младен и косата секогаш и е супер средена. За жал не знам како се вика студиото ама ако сакаш можам да прашам.

Кажете дали некој бил кај Сретен Костиќ? Викаат бил добар, па се мислам дали да отидам кај него, пошто косава ми е ужас, а доаѓа лето па сакам некоја фризура пери-носи :)
Аватар на корисникот
Sweety-Tweety

Зелено цветче
 
480436
Мислења: 992
Зачленет: 17 Дек 2009, 13:57
“"Eventually all the pieces fall into place….until then, laugh at the confusion, live for the moment, and know that everything happens for a reason"- Carrie *Sex and the City*

Мислење 31 Мај 2010, 17:28

zkjb напиша:za PRILEP-so golemo odusevuvanje i zadolstvo go preporacuvam frizerskoto studio"UNA"-ZORAN BOSKOSKI...pozdrav do prilepcanki dokolku gi ima na forumov :D

студио Palada во Прилеп.. дечконо има неверојатна инспирација и креативност


zkjb позз и до тебе :D
Аватар на корисникот
she-17

Сино цветче
 
171
Мислења: 142
Зачленет: 21 Мар 2010, 22:20
Take the first step in faith. You don't have to see the whole staircase, just take the first step.

Слика

Мислење 31 Мај 2010, 19:59

Sweety-Tweety напиша:Јас имам една другарка од Охрид и таа оди кај Младен и косата секогаш и е супер средена. За жал не знам како се вика студиото ама ако сакаш можам да прашам.

Кажете дали некој бил кај Сретен Костиќ? Викаат бил добар, па се мислам дали да отидам кај него, пошто косава ми е ужас, а доаѓа лето па сакам некоја фризура пери-носи :)

Фала многу знам точно каде е тоа, сепак се двоумам ми кажуваа дека и сашо бил многу добар :?:
Аватар на корисникот
k.i.m

Жолто цветче
 
47962289
Мислења: 4691
Зачленет: 12 Мај 2010, 20:31
Локација: *On a pool party*
The secret of getting ahead is getting started.

Мислење 31 Мај 2010, 20:41

^ Абе добри се и двајцата.
И „добро" земаат патем :D
Аватар на корисникот
Hipica

Виолетово цветче
 
1072817648
Мислења: 13850
Зачленет: 31 Дек 2009, 00:34
Локација: Таму кај што топол ветер прави плетенка од моите кадрици.
I just want you to know who I am.

Мислење 01 Јун 2010, 13:12

Hipica напиша:^ Абе добри се и двајцата.
И „добро" земаат патем :D

Да не знаеш колку земаат? пример за фарбање, шишање?
Аватар на корисникот
k.i.m

Жолто цветче
 
47962289
Мислења: 4691
Зачленет: 12 Мај 2010, 20:31
Локација: *On a pool party*
The secret of getting ahead is getting started.

Мислење 01 Јун 2010, 21:24

^ Точна цена не би знаела да ти кажам пошто јас не сум имала лично искуство таму.
Ама еве една ваква споредба да ти направам: ако кај една фризерка (која доста солидно работи) за шишање имаш една цена, кај нив би ти била ми се чини 2-3 пати поскапо. Искрено не вреди да се фрлат тие пари. Не дека не работат квалитетно - далеку од тоа, но премногу ЧИНАТ. Повеќе наплаќаат за името него за услугата.
Аватар на корисникот
Hipica

Виолетово цветче
 
1072817648
Мислења: 13850
Зачленет: 31 Дек 2009, 00:34
Локација: Таму кај што топол ветер прави плетенка од моите кадрици.
I just want you to know who I am.

Врати се на Коса

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Нема регистрирани корисници и 7 гости