1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фризерско студио

Дискусија во 'Коса' започната од natali25, 30 ноември 2009.

  1. t-sweet

    t-sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2012
    Пораки:
    579
    Допаѓања:
    6.155
    Пол:
    Женски
    Се согласувам и јас одам таму кај Мики неколку години по ред и сум презадоволна...
     
  2. Jeny

    Jeny Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2011
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    230
    Во врска со кратките фризури, кој фризер од Скопје би ми го препорачале како мајстор за ептен кратко потшишани кул фризури? Знам дека се ретки жените кои ја имаат храброста да ги носат овие фризури ама се надевам дека ќе се најде некоја со свое или барем искуство од блиска особа ;)
     
  3. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.616
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    Таков тип на фризер според мене е Мио, баш е за храбри девојки, кои пратат трендови во шишање и се за такви промени.
    Студиото му се вика Cut Cut, карши фонтана беше, ваљда е уште таму.
    Иначе "солено" наплаќа и убаво разграничи му фенирање/обликување и се остало што планираш да правиш, за да не се изненадиш после. :)
     
  4. sunfemina

    sunfemina Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    1.731
    Допаѓања:
    843
    Rubiii мислам дека нешто имаш помешано, студиото на Мио се вика Студио Мио и е во близина на грчка амбасада, a Cut&Cut карши фонтана е студио на Диме.
    Инаку имам и јас добри кратки фризурчиња видено од Мио, а ценовникот го има на страната.
     
  5. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.616
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    Ау да :D Сега подразмислив и се преиспитав, сум ги смешала:)
    Како и да е, познаничка учестуваваше на една ревија која ја правеа cut&cut, многу штосно ја имаа ишишано, а и Мио е добар за такви фризурки, и исто моја другарка оди кај него за такви "посмели" фризури, такада и 2та се добар избор.
     
  6. Valentina.Vaki

    Valentina.Vaki Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2013
    Пораки:
    351
    Допаѓања:
    578
    Пол:
    Женски
    Јас сум се шишала во Диор и сум задоволна.Девојчето кое ме шишаше се вика мислам Елизабета не сум точно сигурна.Првин темелно ми ја изми косата 2 пати со шампон,и потоа ми стави маска.Значи се си беше на ниво.
     
  7. kolovoz

    kolovoz Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2011
    Пораки:
    1.648
    Допаѓања:
    6.152
    се согласувам за Мио
    порано се шишав кај него, пред две години ме шишаше за 1200ден-секогаш ме шишаше отприлика за толку имам долга коса и ги прават сите тертипи-миење,маски, расчешлувачи, против пукање, за фенирање , те пеглаат, буквално имаш услуга на ниво -а и таква му е цената.Плус секоја година ти го честитаат роденденот со порака. Е сега Мио е малку специфичен ако си му интересен карактер ке имаш топ фризурка ама ако не си му малку потешко. И секогаш е по негово како тој мисли дека треба да изгледаш така и ке биде.
    За кратки фризури е стварно најдобриот +би ти препорачала ако се шишаш кратко да оставиш тој и да те фарба . Ке ја имаш најчудната фризура во град -исто како да си излегла од каталог. Но спреми си 3000ден. Но добро е што и по неколку месеци ке имаш и фризура и чудна фарба иако ке бидеш подрасната ,повторно сите ке те прашуваат каде си се шишала.
    А ако ве интерсира зошто не одам сега -Тоа е затоа што последниот пат кога бев ме шишаше една девојака а не Мио наводно бил на пат. Ме изнервира фактот што не ми кажаа. Туку ме измија се ,и ми вели таа Мио е на пат јас ке те шишам.Ми идеше да ја летнам во воздух...
     
  8. Jeny

    Jeny Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2011
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    230
    фала ви девојки, сите го фалите тој Мио, неговата страна има ценовник и за шишање вика дека е 500 денари а Коловоз некако ме збуни со тоа што рече да си спремам 3000 денари, уф тоа е премногу скапо. Дали тоа треба да значи дека кога ќе отидам кај него, ќе почне со тоа чекај маска, па ампула, па не знам што и сето тоа ќе наплати па нема да излезе шишање 500 денари туку 3000. Башка јас немам многу долга коса, имам боб фризура, ја носев кратко пред две години па си реков да ја пуштам да сменам малце ама ете ми здосади ова пеглањето, фенирањето па си ги гледам старите слики со кратка коса и многу поубава и посамоуверена се гледам :lol: Инаку јас сум бремена и не се фарбам, не толку поради бременоста колку што се фарбав костенлива за да си ја повратам мојата природна боја па сега целата коса ми е изедначена со коренот и имам природно убава костенлива боја. Така што реално мене ми треба само шишање!!!затоа ми е од корист да не е премногу скапо.
     
  9. kolovoz

    kolovoz Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2011
    Пораки:
    1.648
    Допаѓања:
    6.152
    не не не
    лошо сум се изразила
    - за шишање за долга коса ми земаше 1200ден. Во таа цена е вклучено миење, ампула,нешто за фенирање , шишање и фенирање (кај мене и пеглање).
    -додека за кратка коса само шишање е поефтино.
    3000ден ти се потребни доколку сакаш да ја фарбаш косата
     
  10. vlubena

    vlubena Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    627
    Дали некој знај дали прават убаво фризури во фризерско студио Нифертити и ако некој знае facebook страница нека ми прати во ЛП. А инаку фризерсково студио се наоѓа во прилеп. Фала однапред :)
     
  11. Neela

    Neela Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 септември 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Девојки сакам да направам промена на косава, шишање, нијансирање...прочитав дека го фалите Јоцо од студио Скопје, па сакам да прашам дали ми го препорачувате конкретно за нијансирањето и колку пари зема ?
     
  12. Valentina.Vaki

    Valentina.Vaki Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2013
    Пораки:
    351
    Допаѓања:
    578
    Пол:
    Женски
    Дали некој од вас бил кај Дејан во Капиштец и доколку има некој таков нека сподели искуство :)
     
  13. littleflower

    littleflower Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2012
    Пораки:
    708
    Допаѓања:
    1.480
    Препорачајте добар фризер во Ново Лисиче или Аеродром?
     
  14. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.132
    Допаѓања:
    88.423
    Пол:
    Женски

    Фризерско студио Марија. Се наоѓа во зградите помеѓу Зегин и Стопанска банка. Позади оние познатите за тестенини Душеглупчеви ли беа, како ли беа, одма на ќошот на зградата. Ако сакаш број пиши ми лп.
     
  15. Mimi123

    Mimi123 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.015
    Допаѓања:
    1.186
    Препорачајте ми фризерско студио во Прилеп освен Палада??
     
  16. mal.ecka

    mal.ecka Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 декември 2010
    Пораки:
    9.252
    Допаѓања:
    124.699
    Мари :D јас сум презадоволна а цените се достапни за сите.
     
  17. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.020
    Дали некоја се шишала во Фризерско Студио Сани? Би требало да се наоѓа кај студентскиот дом Гоце Делчев :)
     
  18. elenaleni79

    elenaleni79 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2013
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    17
    Дали некоја имала искуство, салонот не знам како се вика но се наоѓал спроти зебра во капиштец.
     
  19. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Знам кој е бидејќи живеам во близина, само и мене не ми текнува како се вика. Битно ми го имаат фалено неколку знам. :)
     
  20. Baby-bubu

    Baby-bubu Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2014
    Пораки:
    1.599
    Допаѓања:
    13.295
    Пол:
    Женски
    Хермоса?! :?: