ТЕМА: Фризури за прикривање на ушите

Мислење 09 Апр 2013, 14:57

Можеш пуштена да ја носиш или виткана немора да ја фаќаш или ако сакаш фатена пониско фатена
Аватар на корисникот
Flower27

Жолто цветче
 
1475776
Мислења: 1364
Зачленет: 06 Дек 2012, 19:09
Локација: up in the space
Слика

Мислење 14 Јун 2013, 01:17

mislam deka ne treba da se sekirash sho drugite zboruvaat, jas imav klempavi ushi i predhodnoto leto si napraviv operacija oti stvarno dojde do stepen koga nemozhev da gi podnesuvam i nashkolo i niz grad decata, site bea premnogu loshi i bezobrazni, mi se ismejuvaa za se a oni lichea is seushte lichat na zhivotni sho izbegale od zooloshka a ima mnogu frizuri so koi mozhesh da si gi skriesh ushite :)
notgonnatellu

Фем почетничка
 
00
Мислења: 2
Зачленет: 14 Јун 2013, 00:51

Мислење 14 Јун 2013, 01:27

notgonnatellu напиша:mislam deka ne treba da se sekirash sho drugite zboruvaat, jas imav klempavi ushi i predhodnoto leto si napraviv operacija oti stvarno dojde do stepen koga nemozhev da gi podnesuvam i nashkolo i niz grad decata, site bea premnogu loshi i bezobrazni, mi se ismejuvaa za se a oni lichea is seushte lichat na zhivotni sho izbegale od zooloshka a ima mnogu frizuri so koi mozhesh da si gi skriesh ushite :)

Се надевам си поминала добро на операцијата инаку јас немам клемпави уши ама мојата другарка Ангела имаше клемпави уши и ја викаа Дамбо :(
И она постојано плачеше и мораше косата да ја носи пуштена секогаш.
Аватар на корисникот
Buterflygirll

Сино цветче
 
7730
Мислења: 163
Зачленет: 01 Јун 2013, 17:29
Just smile :)

Мислење 14 Јун 2013, 08:51

Слика
Аватар на корисникот
Veki4kaa

Жолто цветче
 
28381521
Мислења: 2770
Зачленет: 10 Јан 2012, 15:53
Локација: Tamo gde SRCE spava!
Слика
Слика

Мислење 14 Јун 2013, 13:58

images.jpg
images.jpg (7.33 KiB) Разгледано 304 пати

a4b85__2012-prom-updos.jpg
a4b85__2012-prom-updos.jpg (29.34 KiB) Разгледано 304 пати

tbdknottyknotty1.jpg
tbdknottyknotty1.jpg (171.55 KiB) Разгледано 304 пати
Аватар на корисникот
girl-miri

Црвено цветче
 
33521494
Мислења: 5870
Зачленет: 19 Окт 2011, 15:28
Локација: ♥♡Јас&Тој&Малата душичка=Happy Family♡♥
Слика
Слика

Мислење 20 Јун 2013, 09:11

Слика
Аватар на корисникот
Veki4kaa

Жолто цветче
 
28381521
Мислења: 2770
Зачленет: 10 Јан 2012, 15:53
Локација: Tamo gde SRCE spava!
Слика
Слика

Мислење 06 Јул 2013, 15:44

И јас го имам истиот проблем со големи уши ама кога е стварно жешко си ја фаќам во коњско опавче и баш ми е гајле
Аватар на корисникот
Butterfly-Girl

Зелено цветче
 
295697
Мислења: 759
Зачленет: 04 Јан 2013, 01:19

Мислење 12 Авг 2013, 16:23

notgonnatellu напиша:mislam deka ne treba da se sekirash sho drugite zboruvaat, jas imav klempavi ushi i predhodnoto leto si napraviv operacija oti stvarno dojde do stepen koga nemozhev da gi podnesuvam i nashkolo i niz grad decata, site bea premnogu loshi i bezobrazni, mi se ismejuvaa za se a oni lichea is seushte lichat na zhivotni sho izbegale od zooloshka a ima mnogu frizuri so koi mozhesh da si gi skriesh ushite :)

notgonnatellu, а ако смеам да прашам,колку пари беше операцијата? ако не сакаш овде да кажеш колку беше цената,пиши во л.п....... и јас многу сакам да направам операција оти преку глава ми е од овие уши клемпави :@ лете зиме пролет есен секогаш косата пуштена ја носам,само дома каде ме гледаат само домашниве ја носам собрана во репче,дури и до продавница кога одам пуштена ја носам.........:(...........инаку фала ви на сите за предлозите за фризурите :*
Аватар на корисникот
FeminkaDoKraj

Сино цветче
 
4299
Мислења: 157
Зачленет: 31 Јан 2012, 22:07

Мислење 14 Авг 2013, 21:32

Јас немам многу големи уши, ама не знам едноставно не ми се допаѓа кога ја собирам косата, ретко ја собирам но кога ја собирам си ги лепам ушите со ханзаплас или со медицинскиот фластер и чао пријатно :D :D
sweety23

Фем почетничка
 
20
Мислења: 22
Зачленет: 06 Окт 2010, 16:32

Врати се на Коса

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: cooll, Oleeenka и 16 гости