1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како побрзо да ми расте косата?

Дискусија во 'Коса' започната од skorpija1992, 23 декември 2009.

  1. puzzle

    puzzle Активен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2014
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    19
    Во секој случај и не е толку скапа варијанта. Јас едно време и купував апчиња за коса,витамини за коса, спрејови итн. Давав многу повеке пари од 300 ден месечно и ништо немаше ефект. Ама шампонот и маската што ги пишав ем ми излегоа најефтини ем со најмногу ефект.
     
  2. Love16

    Love16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2014
    Пораки:
    123
    Допаѓања:
    54
  3. TrueReligion

    TrueReligion Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    175
    На почетокот бев доста скептична и мислев дека нема да успее и дека е неквалитетн, посебно кога цената му ја видов, но го користам веќе една година и има голем ефект.Пробајте, не губите ништо.Згора на се и евтин е :)
    [​IMG]
     
  4. Arthur

    Arthur Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2014
    Пораки:
    690
    Допаѓања:
    2.518
    Пол:
    Женски
    запишана сум на смер козметички техничар класна ми е по козметологија и фризерство и и го поставивме истово прашање на неа и ни рече шампон од коприва во него да додадете витамински ампули B6 B11 B12 и vitamin-D и навистина имаше ефект ампулите да ги купиш сите се околу 60 денари и шампонот плус со 150-200 ке завршиш голема работа
     
  5. valery15

    valery15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    112


    Мајка ми го користи овој шампон, па покрај неа и јас си ја мијам косава. Се ишишав кон почетакот на месец октомври, тогаш косата ми беше само 30 до 33 цм долга. Сега во јули ми е 45 цм. Помага мислам за 8 месеци е супер. Над 10 цм. а годишно може да расте косава до 12 цм.
     
    На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
  6. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
  7. trenchcoat-angel

    trenchcoat-angel Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 август 2013
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    2
    Еден месец ја миев косата со шампон од коприва од илирија и стварно делува, косата сега ми е подолга, ама почна да ми се појавува многу првут од тој шампон, па сега користам syoss против првут а на крај косата ја плакнам со чај од коприва
     
  8. srnicka00

    srnicka00 Активен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2014
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Девојки дали знаете дали кај нас ги имам производите на Милва,шампон од хинин и хининова вода.Велат дека помагаат за раст и при опаѓање на коса.
     
  9. SnowWhite8

    SnowWhite8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    1.275
    Допаѓања:
    1.620
    Пол:
    Женски
    Јас лани ја ошишав малку и сега ми порасна дупло. Порано ставав масло и тоа помага сега не се замарам толку со тоа. Сега внимавам само на врвовите.
     
  10. Iv.girl55

    Iv.girl55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2013
    Пораки:
    241
    Допаѓања:
    103
    Пол:
    Женски
    Јас што слушнав и почнав да применувам е дека косата најдобро, природно си расте со ставање на секакви масла на коренот. Обично ставам рицинусово масло и косата изгледа помека, посјајна. Со самото ставање оштетените влакна сами опаѓаат и се зајакнува косата, а со тоа и растат нови. Најкорисно од се' до сега што сум читала и користела. Јас ставам пред секое миење на косата и го чувам најмалку 5 часа, а ако можете и повеќе уште подобро. :D
     
    На Fatalnata му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Aschenputtel

    Aschenputtel Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2012
    Пораки:
    1.139
    Допаѓања:
    7.730
    Ова ми се покажа како најдобра комбинација
    [​IMG]

    [​IMG]
     
  12. tajnost

    tajnost Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2014
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Помогнете ми

    Имав многу долга коса значи предолга и неможев веќе да ја трпам зпшто ми беше многу густа и решив да се ишишам.. Отидов на фризер и му кажав колку но тој ми ја скрати повеќе од тоа... Сакам да ми порасне бидејќи сега ми е многу кратка како да ми порасне побрзо? :3
     
  13. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Помогнете ми

    Епа теши си се со тоа дека летото е многу жешко и ќе ти било уште пожешко со долга коса. Како и да е за 3/4 месеци пак ќе ти порасне. Иако јас на твое место не би ја шишала којзнае колку кратко само метил ако има. И мојата е прилично долга ама си ја врзувам во репче и по дома и кога спијам и секаде.
     
  14. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Помогнете ми

    Што е тука е, не можеш да направиш ништо освен да чекаш да ти порасне. Не си ни прва ни последна, не има еден куп кои не зезнале така фризери или фризерки, тоа е. Коса како коса, ќе порасне. Памет за друг пат. И си можела само да ја изретчиш ако била густината проблем. :)
     
  15. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.818
    Допаѓања:
    102.664
    Пол:
    Женски
    Помогнете ми

    Абе што се замарате до толку па лето е и коса расте |(
     
  16. valery15

    valery15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    112
    Девојки дали мислите дека со оваа комбинација би ми пораснала косата?

    Ситно сецкан лук го ставам да одстои 24 саати во неколку белки од јајце. Потоа целата смеса ја нанесувам на глава во траење од еден час. Потоа ја мијам со малку студена вода, па врз главата ставам вода од штотуку сварени коприви. И на крај се мијам со шампон.
     
  17. matejaaa

    matejaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2014
    Пораки:
    306
    Допаѓања:
    134
    Според мене за побрз раст на косата најдобар е шампонот од коприва илирија и во него да се стават ампулите б2, б6 и б12, имам испробано и делува така да пробајте и вие ништо нема да загубите :)
     
  18. mimz123

    mimz123 Нов член

    Се зачлени на:
    12 август 2014
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
  19. 4rever.unique

    4rever.unique Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2014
    Пораки:
    398
    Допаѓања:
    224
    Мене κосата пρебρзо ми ρасте. Ја шишав во маρт и тоа доста многу ја сκρатив, до ρаменици. Сега ми е оκолу една педа подолга, уште малκу до лаκтовите на ρацете, κаκо што ми беше поρано. Не ми се веρува κаκо можеше толκу бρзо да ми поρасне. Убава ми е ваκа, саκам да ја пуштам до половина, не ја шишам и не ја пρавам таа гρешκа повтоρно, језда многу бρзо ми поρасна :D.
     
  20. 4rever.unique

    4rever.unique Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2014
    Пораки:
    398
    Допаѓања:
    224
    И јас го κоρистам тој шампон, пρедобаρ е :).