ТЕМА: Како побрзо да ми расте косата?

Мислење 04 Окт 2010, 18:55

Околу 60 денари мислам.
Аватар на корисникот
girl1985

Жолто цветче
 
19661758
Мислења: 1547
Зачленет: 10 Јул 2010, 11:04
Слика
Слика

Мислење 04 Окт 2010, 19:27

Чичково масло ако има некој користено , нека сподели со нас каков е ефектот .Јас користам рицинусово ,ама чичково немам користено а ме навлече нешто да си купам и да го пробам :)
Аватар на корисникот
karina8

Жолто цветче
 
54191563
Мислења: 4101
Зачленет: 26 Фев 2010, 15:50
Како да му докажам на психијатарот дека повеќе не ми треба негова помош, не сум луда, јас сум Бетмен!

Мислење 04 Окт 2010, 19:42

Значи ние девојкиве сме способни да направиме се кога за работи за косата или за телото! Кога малку би размислиле не би се мачеле овде да ги читаме сите претходни 43 страни туку би пошле во продавница и би купиле шампон специјално наменет за раст на косата (како Alpecin или Fitoval)... кога ќе ги собереме парите кои ги даваме за сите други производи попрво би купиле таков...
рицинусово(или чичково) масло + бадемово масло + каков било шампон + ампули + маска за коса + регенератор + изгубено време = многу изгубени пари...
Ова ви го кажувам од искуство затоа што и јас губев време на вакви работи. Поздрав
Maturantka

Фем почетничка
 
18
Мислења: 41
Зачленет: 12 Сеп 2010, 02:03

Мислење 04 Окт 2010, 20:24

karina8 напиша:Чичково масло ако има некој користено , нека сподели со нас каков е ефектот .Јас користам рицинусово ,ама чичково немам користено а ме навлече нешто да си купам и да го пробам :)

Јас го имам користено чичкоото масло и сеуште го користам само моментално правам пауза не сум ставила на корените одредено време..а за ефектот што да кажам..нема којзнае колку голем ефект пошто сум на пауза :wasntme:
Аватар на корисникот
SpoiledBaby

Зелено цветче
 
170197
Мислења: 866
Зачленет: 10 Апр 2010, 11:25

Мислење 04 Окт 2010, 21:34

За брзо растење на косата конзумирајте секојдневно Ц-витамин, ке се изненадите од резултатот после неколку недели, ГАРАНТИРАМ !!! :) :*
Аватар на корисникот
srnka

Фем почетничка
 
33
Мислења: 8
Зачленет: 30 Сеп 2010, 20:42
Бел нарцис сред житно поле.

Мислење 04 Окт 2010, 22:03

Фала girl1985 ова ми изгледа како поисплатлива варијанта :) Thancks again :*
Аватар на корисникот
HeidiDiWalt

Жолто цветче
 
1389851
Мислења: 1128
Зачленет: 29 Мај 2010, 01:36
Локација: ..::Somewhere Over The Rainbow::..
Слика

Мислење 05 Окт 2010, 18:36

феминки слушнав дека од ампулите што ги ставаме во шампоните растеле многу бебешки влакна, кој има користено може ли да ми каже дали е ова точно :^)
Аватар на корисникот
nedzma

Зелено цветче
 
176166
Мислења: 677
Зачленет: 01 Окт 2010, 18:13
Никогаш не е премногу доцна да бидеш тоа што си можел да бидеш!

Мислење 05 Окт 2010, 19:41

srnka напиша:За брзо растење на косата конзумирајте секојдневно Ц-витамин, ке се изненадите од резултатот после неколку недели, ГАРАНТИРАМ !!! :) :*

колку витамин ц?
Аватар на корисникот
didisi

Сино цветче
 
4544
Мислења: 405
Зачленет: 22 Сеп 2010, 19:07
Love ...

Мислење 05 Окт 2010, 21:41

Kosata raste mn brzo so upotreba na k'na!Se proizveduva i bezbojna k'na koja sto ja koristat bas za toa za zajaknuvanje i brzo rastenje na kosata,za onie koi ne sakaat da se farbaat.Pobarajte k;na se prodava na Bit pazar rasprasajte se ako ima bezbojna ne se dvoumete mn brzo raste kosata.A onaa sto e vo boja ja ima crna,kostenliva i crvenkasta.Pa kazete ako nekoj najde bezbojna pozz
Аватар на корисникот
jarec6

Зелено цветче
 
780433
Мислења: 860
Зачленет: 11 Јун 2010, 18:59
Слика

Слика

Мислење 05 Окт 2010, 21:59

jarec6 напиша:Kosata raste mn brzo so upotreba na k'na!Se proizveduva i bezbojna k'na koja sto ja koristat bas za toa za zajaknuvanje i brzo rastenje na kosata,za onie koi ne sakaat da se farbaat.Pobarajte k;na se prodava na Bit pazar rasprasajte se ako ima bezbojna ne se dvoumete mn brzo raste kosata.A onaa sto e vo boja ja ima crna,kostenliva i crvenkasta.Pa kazete ako nekoj najde bezbojna pozz

И јас едно време барав безбојна, ама кај нас ја нема! исклучиво во странство по порачка! побарај на нет!
Аватар на корисникот
Scarlet88

Зелено цветче
 
27296
Мислења: 753
Зачленет: 10 Мар 2010, 23:54
Локација: Bitola
Слика
Слика

Врати се на Коса

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Spidy и 9 гости