ТЕМА: Осветлување на коса

Мислење 31 Јул 2010, 15:12

Zdravo na site , imam eden problem i sakam da mi kazete sto e najubavo da napravam

Imam crna kosa , i sakam da se ofarbam ili temno plava ili svetlo kafeava. Pa kako da ja osvetlam kosata bidjki nesakam da odam na frizer ( ovde kaj sto ziveam e 60 evra za farbanje) Kupiv 2 sisenca mlecen hidrogen 9 posto i imam prasak za osvetluvanje na kosata ( treba ovie dve raboti da se izmesaat). Inaku se mislam sega da stavam od plavata boja ali pa mi e strav da ne mi se ofarba samo korenot i da izlezam sarena. Sto mislite vide dali da stavam od hidrogenot i potoa da se ofarbam plava? Pozdrav :)
Аватар на корисникот
omorfo89

Фем почетничка
 
00
Мислења: 4
Зачленет: 31 Јул 2010, 15:07
Локација: Xanthi,Greece

Мислење 31 Јул 2010, 15:36

kosa/idealna-rusokosa-farba-t445/
еве некој совет ама за твојот случај мораш да одиш на фризер,онака сигурно ќе ја утнеш,јас од темно плава коса не ја погодив бојата,а не пак од црна.
Аватар на корисникот
SpoiledBaby

Зелено цветче
 
170197
Мислења: 866
Зачленет: 10 Апр 2010, 11:25

Мислење 20 Ное 2010, 12:27

i jas go imav istiot problem i otidov na frizer i mi izvadija prameni so blanz i posle mi stavija kafena boja, no toa bese ubavo nekoja nedela posle bojata pocna da pagja i premenite stanuvaa zolti i portokalovi :S pa povtorno se isfarbav kafena no pak e sarena i plus ostatena :S zatoa te sovetuvam da si ja ostavis crna a ako vekje resis da imas svetka togas pusti ja da ti porasne okolu 6 meseci i odi na frizer da ti napravat nekoe frizce kaj sto ke ti go skratat crnoto. ima i varijanta so vadenje na boja no toa e okolu 7000 den i pak kosata ke bide kruta i ostetana. odluci sama sto ke pravis :) pozz

Потсетување од модератор

Ве молиме пишувајте на кирилица. Ако не знаете како, прочитајте овде.
Аватар на корисникот
Ma4enceee

Фем почетничка
 
00
Мислења: 2
Зачленет: 30 Јул 2010, 23:26

Мислење 16 Ное 2011, 18:51

Девојки имам црно фарбана коса пред 1 месец сеа сакам да ја осветлам доста многу барав совети од стручни лица ми рекоа дека едни ке се осветли др ми рекоа да не пробувам дај кажете дали правот и млецниот хидроген ке ми помогнат да ја осветлам а веке земав и Кене фарба сакам да го добијам овој ефект Слика позз
Аватар на корисникот
elena-luka

Фем почетничка
 
01
Мислења: 5
Зачленет: 12 Ное 2011, 13:44

Мислење 17 Ное 2011, 15:18

Девојки сакам осветлување на косата од црно фабрана во плава Слика вакво неш сакам,дајте ми некој предлог
Аватар на корисникот
xenna

Фем почетничка
 
51
Мислења: 44
Зачленет: 17 Ное 2011, 14:49

Мислење 17 Ное 2011, 15:34

xenna напиша:Девојки сакам осветлување на косата од црно фабрана во плава Слика вакво неш сакам,дајте ми некој предлог

Кратко и јасно - НЕ БИВА. Прашај си пак на флизер и можеби ќе те убедува за да ти земе пари али косата метла ќе ти биде, све ќе ја изгориш
Аватар на корисникот
slavica999

Жолто цветче
 
34562155
Мислења: 3688
Зачленет: 27 Дек 2009, 00:31

Мислење 17 Ное 2011, 15:55

^
Бива оти не, со перика :D Треба да чекаш да ти падне црната фарба па после да мислиш на блонди...
MSkorpionka

Жолто цветче
 
39502276
Мислења: 1972
Зачленет: 04 Фев 2011, 16:36
Локација: Плутон

Мислење 19 Ное 2011, 02:12

omorfo89 напиша:Zdravo na site , imam eden problem i sakam da mi kazete sto e najubavo da napravam

Imam crna kosa , i sakam da se ofarbam ili temno plava ili svetlo kafeava. Pa kako da ja osvetlam kosata bidjki nesakam da odam na frizer ( ovde kaj sto ziveam e 60 evra za farbanje) Kupiv 2 sisenca mlecen hidrogen 9 posto i imam prasak za osvetluvanje na kosata ( treba ovie dve raboti da se izmesaat). Inaku se mislam sega da stavam od plavata boja ali pa mi e strav da ne mi se ofarba samo korenot i da izlezam sarena. Sto mislite vide dali da stavam od hidrogenot i potoa da se ofarbam plava? Pozdrav :)

Како што разбрав веќе имаш боја на косата(црна) доколку е така оди кај стучно лице(стилистиве наши :^) ) нека прво ти ја обезбојат косата,а која е твојата природна боја на коса,дали е во добра состојба,какво ти е влакното и сл. доколку се е во ред прво прамени а потоа боја :emo: (шо ми се добри шишкиве :lol: )
Аватар на корисникот
Aleksa.1

Фем почетничка
 
10
Мислења: 14
Зачленет: 16 Ное 2011, 14:53

Мислење 19 Ное 2011, 14:49

Аватар на корисникот
RiRii

Сино цветче
 
30181
Мислења: 188
Зачленет: 14 Авг 2011, 13:32
YOU KNOW U LOVE ME. xoxo Gossip Girl
http://data.whicdn.com/images/66586964/large.png

Мислење 20 Ное 2011, 18:39

Mozete da ja osvetlite so poslab hidrogen i stavete zaedno so nego caj od kamilica za da ne ja osteti mnogu. Edna drugarka taka napravi i od crna i ispadna mnogu ubava kafeava :)
Swift

Фем почетничка
 
00
Мислења: 5
Зачленет: 20 Ное 2011, 18:22

Врати се на Коса

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Нема регистрирани корисници и 5 гости