ТЕМА: Плетенки

Мислење 06 Ное 2011, 18:57

Обожавам плетенки ! Кога имав подолга коса правев почесто секакви плетенки: внатрешни, рибини коски, водопади и какви уште не.
Ама сега ја скратив и поретко правам плетенки, почесто ми е во опавче или пуштена. :)
Аватар на корисникот
Shpagetta

Зелено цветче
 
797977
Мислења: 643
Зачленет: 06 Ное 2011, 13:26
Локација: London, United Kingdom
the pieces of my heart are missin` you

Мислење 06 Ное 2011, 19:16

Јас се заљубив у плетенкава :inlove: првата. Ако знае некој како се прави нека пише :)
Прикачени фајлови
pletenka-hit-frizura-za-ova-leto-4.jpg
pletenka-hit-frizura-za-ova-leto-4.jpg (58.42 KiB) Разгледано 726 пати
Аватар на корисникот
Buba-Mara

Сино цветче
 
6046
Мислења: 144
Зачленет: 01 Јун 2011, 18:24

Мислење 06 Ное 2011, 19:19

Јас си направив вчера плетенка како венче и многу сум си задоволна како ми стои 8)
Аватар на корисникот
Snow-Queen

Виолетово цветче
 
123423097
Мислења: 14609
Зачленет: 03 Ное 2011, 08:08
Локација: Во ♥ на војникот мој
Трофеи: 1
Слика
Слика
Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!

Мислење 06 Ное 2011, 20:34

Слика
Слика
Аватар на корисникот
pamelche

Жолто цветче
 
676110932
Мислења: 3141
Зачленет: 15 Јун 2011, 20:31
Локација: Рузвелтова 3 ♥

Мислење 13 Ное 2011, 00:23

Buba-Mara напиша:Јас се заљубив у плетенкава :inlove: првата. Ако знае некој како се прави нека пише :)

Па мислам дека е обична внатрешна плетенка, од напред е ваљда како венче само не е врзана некаде кај увото туку е продолжена и позади. И ако убаво гледам дека е dutch braid - кога ја плетеш, прамените место да идат еден над друг идат еден под друг. Не знам дали ме сфати... :D :D :D Има туторијали на youtube, побарај ќе видиш на што мислам...
Аватар на корисникот
Marchesa

Сино цветче
 
956440
Мислења: 306
Зачленет: 11 Мај 2011, 23:59
There are some days when I think I'm going to die from an overdose of satisfaction.

Мислење 15 Ное 2011, 11:51

СликаСликаСлика

оваа многу ме чуди како е направено
Слика

оваа посебно ми се допаѓа
Слика
Аватар на корисникот
Snow-Queen

Виолетово цветче
 
123423097
Мислења: 14609
Зачленет: 03 Ное 2011, 08:08
Локација: Во ♥ на војникот мој
Трофеи: 1
Слика
Слика
Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!

Мислење 19 Ное 2011, 22:34

Snow-Queen напиша:оваа многу ме чуди како е направено
Слика

Мене ми изгледа како да се сплетени 3 плетенки :?:
Аватар на корисникот
TheKiketoo

Жолто цветче
 
8631762
Мислења: 1246
Зачленет: 02 Јул 2010, 21:00
Локација: The Grey area...
Слика

Мислење 19 Ное 2011, 22:55

Јас многу сакам плетенки ама ако некој друг ми направи.Инаку јас за правење плетенки сум со 2 леви раце :(
Аватар на корисникот
Justice

Сино цветче
 
88700
Мислења: 340
Зачленет: 17 Окт 2011, 14:48
Локација: Скопје

Мислење 20 Ное 2011, 11:42

TheKiketoo напиша:
Snow-Queen напиша:оваа многу ме чуди како е направено
Слика

Мене ми изгледа како да се сплетени 3 плетенки :?:

точно така како што мислиш.. прво се исплетуват 3 мали плетенки и потоа 3те заедно во една
Аватар на корисникот
nataliaaa

Фем почетничка
 
14
Мислења: 26
Зачленет: 08 Дек 2010, 19:14

Мислење 21 Ное 2011, 22:19

ги обожавам.. среќа си имам другарка ги учи од нет и се учи на мене :lol:
sama.jpg
sama.jpg (76.39 KiB) Разгледано 501 пати
ваква сама си правам и обична, внатрешна и на репче :)

вчера ваква ми беше
12922929104YZLR1.jpg
12922929104YZLR1.jpg (35.41 KiB) Разгледано 501 пати
:)
Аватар на корисникот
LadyH

Сино цветче
 
8074
Мислења: 313
Зачленет: 04 Авг 2011, 19:25
do you ever wish you had the chance to meet someone again for the first time?!?
be a voice, not an echo!!!

Врати се на Коса

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: marija.980 и 4 гости