ТЕМА: Првут!

Мислење 28 Фев 2010, 17:07

Potrebno vi e samo 1l bistar priroden i bez konzervanski sok od jabolko.

Na izmiena kosa samo se poleva od korenot kon vrvot. Potoa ne se plakne i ne se mie povtorno kosata.

Sovet: Kosata sekako ke ti mirisa na jabolko no mirisot mnogu prijaten BEZ GRIZI! :)
Аватар на корисникот
manevska.mila

Бело цветче
 
132
Мислења: 85
Зачленет: 27 Фев 2010, 01:24
Паметна девојка бакнува, но не љуби, слуша, но не верува и си заминува пред да биде оставена... -Мерлин Монро

Мислење 01 Мар 2010, 11:56

Dokolku nikako ne uspevate da se oslobodite od prvut, maskata od maslinovo maslo i ruzmarin vi e dobrodojdena.

Prigotvuvanje: izmesajte 3 lazici maslinovo maslo so 30 kapki maslo od ruzmarin, pa smesata vtrijte ja vo kosata, masirajki ja kozata na glavata. Za podobri rezultati, ostavete ja maskata da dejstvuva dodeka spiete. Po budenjeto izmije ja kosata.


3 lazici maslinovo maslo ( 18 denari) + 30 kapki maslo od ruzmarin (10 denari) se vkupno ke ve cini 28 denari :)
Аватар на корисникот
manevska.mila

Бело цветче
 
132
Мислења: 85
Зачленет: 27 Фев 2010, 01:24
Паметна девојка бакнува, но не љуби, слуша, но не верува и си заминува пред да биде оставена... -Мерлин Монро

Мислење 21 Мар 2010, 22:50

A potoa kosata nema da bide lepliva od sokot od jabolko,koga ce se isushi ???
Аватар на корисникот
meredith

Сино цветче
 
6222
Мислења: 363
Зачленет: 11 Јан 2010, 03:28
Локација: во светот на бајките....
Зошто ги затвараме очите кога се молиме ... Кога плачеме ...Кога Сонуваме ... Кога се Бакнуваме??? Затоа што знаеме дека најубавите работи во животот не се гледаат со очите туку се чувствуваат со срцето.

Мислење 01 Апр 2010, 19:00

nema da bide i mnogu prijatno ke mirisa :)
Аватар на корисникот
manevska.mila

Бело цветче
 
132
Мислења: 85
Зачленет: 27 Фев 2010, 01:24

Мислење 18 Мај 2010, 17:36

:D Prvut LoL ne sum imala od koga po4nav da go koristam Head & Shoulders ( do togas ne da sum imala prvut ...hah...toa ne bese prvet tuku лушпи ) Okean plav mislam deka bese za mrsna kosa ( si pisuva odpozadi ) ili liljakoviot za o6teten skalp e :rofl:
Аватар на корисникот
mari4eEe

Фем почетничка
 
90
Мислења: 40
Зачленет: 14 Апр 2010, 07:30

Мислење 18 Мај 2010, 21:23

Шампон само што содржи катран е добар за првут или ако имате лушпи на кожата под косата.
Аватар на корисникот
julie77

Црвено цветче
 
102638447
Мислења: 5320
Зачленет: 02 Фев 2010, 15:31
Локација: Special land
Слика

Мислење 20 Мај 2010, 00:38

Јас нема кој шампон не го имам користено...за масна коса,против првут и ништо не ми помогна туку самиот првут почна полека да исчезнува..сам од себе....така да не верувам и сум убедена во тоа дека ниту еден шампон неможе 100% да го исчисти првутот туку само може да го намали....сега не сакам некого да разочарам со мојот коментар :| но барем јас така мислам...... :)
Аватар на корисникот
DesertRose

Фем почетничка
 
30
Мислења: 15
Зачленет: 17 Мај 2010, 21:23
"When I know your soul, I will paint your eyes." - Amadeo Modigliani

Мислење 20 Мај 2010, 13:29

Jas imav golem problem so prvutot. edna prijatelka farmacevt mi go preporaca medicinskiot sampon Valete na Jaka.
Nemam zborovi, samponot e ZAKON. i ne e skap, nekade okolu 140 denari e. Od se srce go preporacuvam.
Аватар на корисникот
realisticna

Фем почетничка
 
20
Мислења: 20
Зачленет: 14 Мај 2010, 11:36

Мислење 28 Мај 2010, 12:39

Јас мислеф дека имам егзема и имаф такоф сапун. Бараф во Охрид, Грција ама немаше. Има во Србија од таму го купиф. :)
Аватар на корисникот
TanYa

Бело цветче
 
24
Мислења: 62
Зачленет: 19 Мај 2010, 08:36
Локација: Ohrid, Macedonija

Мислење 28 Мај 2010, 12:40

Sapunot e Doctor's eczema.
Аватар на корисникот
TanYa

Бело цветче
 
24
Мислења: 62
Зачленет: 19 Мај 2010, 08:36
Локација: Ohrid, Macedonija

Врати се на Коса

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: balerina92, marijankaa, SecretK и 11 гости