ТЕМА: Вошки. Како се справувате со нив?

Мислење 20 Сеп 2012, 10:51

Meri-Velickovska напиша:
slavica999 напиша:
Meri-Velickovska напиша:Devojki,
eve informacija za site koi na bilo koj nacin imaat problemi so voski.
Slucajno vo TC SORAVIJA naletav na nekoj novo otvoren centar za problemi so kosa, vo koj megudrugoto najdov i ekstremno nova tehnologija kaj nas za otstranuvanje na voski.
Imeno stanuva zbor za nekoja Amerikanska patentirana tehnologija na cesel koj koga ke go ceslate deteto dokolku ima voski sviri i so nekoj elektricen bran vednas ja ubiva voskata. Kaj otisle Amerikancite, kade bea do sega ne ispotruja ovde so pepticidi i otrovi!!
Isto ima i sampon i sprej za zastota od fakanje na voski.
100% bez pepticidi
100% bez Otrovi i hemikalii

eve vi direkten link razgledajte sami za sto vi zboruvam..
Ova bese nesto volsebno dobro na syo naletav i morav d ago spodelam za da ve zapoznaam site so informacijava.

eve link direkten do proizvodite za voski

http://www.101hair.mk/liceguardP.html

А да кажеше некое искуство наместо да рекламираш?!?!

Pa kupiv elektricen cesel i sprej za zastita samo, zatoa pogore objasniv na pocetok, koga go isceslav maliot pocna da sviri, mi rekoa koga ke sviri toa znaci dea ima voski, dvapati dnevno go ceslav nekolku dena. Posle ceslanjeto go isprskav so sprejceto.
Go proveruvam pak denovive , ama ne sviri, znaci se e vo red.
I kako nema voski, kako fati maliot voski, od doma sigurno ne...
3 nedeli nema kako pocnaa u skolo...

Јас не прашав како ти фатил вошки малиот туку сакав да споделиш искуство со истиот
Аватар на корисникот
slavica999

Жолто цветче
 
34612157
Мислења: 3692
Зачленет: 27 Дек 2009, 00:31

Мислење 20 Сеп 2012, 11:24

toa i go obajsniv, imav pozitivno iskustvo..
toa mi bese i celta

valjda na makedonski pisuvam :)))))
Meri-Velickovska

Фем почетничка
 
00
Мислења: 10
Зачленет: 20 Сеп 2012, 09:27

Мислење 20 Сеп 2012, 11:26

Чешелот е за некој со ретка,кратка коса,јас имам виткана и густа и тогаш мајка ми го купи само една две се закачуваат и тоа се заплеткува одвај го извади така да не би го препорачала за некој со густа коса. :)
Аватар на корисникот
prettyliar

Жолто цветче
 
6121177
Мислења: 1025
Зачленет: 14 Јун 2012, 14:44
Локација: Upper East Side
Just close your eyes and enjoy the roller coaster that is life.
There are no ugly women in the world just lazy ones -Coco Chanel

Мислење 20 Сеп 2012, 11:37

prettyliar напиша:Чешелот е за некој со ретка,кратка коса,јас имам виткана и густа и тогаш мајка ми го купи само една две се закачуваат и тоа се заплеткува одвај го извади така да не би го препорачала за некој со густа коса. :)

imas pogusta kosa i od zenava?:)))
bravos, :)))))

Meri-Velickovska

Фем почетничка
 
00
Мислења: 10
Зачленет: 20 Сеп 2012, 09:27

Мислење 20 Сеп 2012, 12:04

Meri-Velickovska напиша:
prettyliar напиша:Чешелот е за некој со ретка,кратка коса,јас имам виткана и густа и тогаш мајка ми го купи само една две се закачуваат и тоа се заплеткува одвај го извади така да не би го препорачала за некој со густа коса. :)

imas pogusta kosa i od zenava?:)))
bravos, :)))))


Мојата коса е подолга од на женава и многу многу виткана така да беше тешко! :)
Аватар на корисникот
prettyliar

Жолто цветче
 
6121177
Мислења: 1025
Зачленет: 14 Јун 2012, 14:44
Локација: Upper East Side
Just close your eyes and enjoy the roller coaster that is life.
There are no ugly women in the world just lazy ones -Coco Chanel

Мислење 20 Сеп 2012, 12:14

Meri-Velickovska напиша:I kako nema voski, kako fati maliot voski, od doma sigurno ne...
3 nedeli nema kako pocnaa u skolo...

Meri-Velickovska напиша:toa i go obajsniv, imav pozitivno iskustvo..
toa mi bese i celta

valjda na makedonski pisuvam :)))))

Пишуваш латиница ;)
Аватар на корисникот
slavica999

Жолто цветче
 
34612157
Мислења: 3692
Зачленет: 27 Дек 2009, 00:31

Мислење 20 Сеп 2012, 13:43

Пред некој период имав од овие досадни вошки :$ :lol: :lol: и копив Нygia шампон од аптека, внатре има и чешле, всушност тоа повеќе ми помогна отколку самиот шампон, ама супер е ги снема ;) A И косата многу убаво мириса после шампонов :) хихихихихих :*
Аватар на корисникот
MerlinMonro8

Сино цветче
 
19341
Мислења: 361
Зачленет: 12 Сеп 2012, 22:06
Локација: Скопје
I have feelings too. I am still human. All I want is to be loved, for myself and for my talent. ♥♥♥[color=#800080]

Мислење 20 Сеп 2012, 14:19

Имав вошки како помала сега да чукнам во дрво не сум добила последниве години. :lol:
Одма коа го прочитав насловот се зачешав...
Иначе знам мама ми ги чистеше вошките ќе ми ставеше еден шампон и во паковањето имаше и чешел за да се чешлаш и од тој чешел паѓаа вошките.. првин мама ќе ми ставеше шампон и неколку минути чекав идев да си ја мијам косата и потоа мама со тој чешелот ме чешлаше.
Еднаш баш се сеќавам бев пуна ко шише а и имав тогаш голема коса. :P
Аватар на корисникот
DramaQueen1

Сино цветче
 
10687
Мислења: 282
Зачленет: 19 Сеп 2012, 16:08
Локација: Directionerland
I live my life like every day is the last ^_^

Слика

Мислење 21 Сеп 2012, 18:26

MerlinMonro8 напиша:Пред некој период имав од овие досадни вошки :$ :lol: :lol: и копив Нygia шампон од аптека, внатре има и чешле, всушност тоа повеќе ми помогна отколку самиот шампон, ама супер е ги снема ;) A И косата многу убаво мириса после шампонов :) хихихихихих :*

да многу добар е тој шампон и јас имав едно време и го користев ама сега немам :whew:
Аватар на корисникот
simpaticnaa

Жолто цветче
 
651634
Мислења: 1012
Зачленет: 29 Мај 2012, 14:30
Локација: Далеку од реалноста...
Животот нуди подеми и падови, среќа и несреќа, радост и тага...но најважно е што од него научив три зборови : ЈАС ОДАМ ПОНАТАМУ!:)

Мислење 21 Сеп 2012, 18:30

Доколку во краен случај не се исчистат целосно , ниту со чешел ниту со шампони, нај арно е да се префарба косата , ако не се сака промена , тогаш иста боја како што ти е косата. Имам слушнато дека на офарбана коса неможат да ''живеат'' .
Аватар на корисникот
AlanisM

Сино цветче
 
586911
Мислења: 455
Зачленет: 10 Фев 2012, 16:37
Локација: In the land of blood and honey
Ogni mente crede che i propri limiti siano reali:il rospo nel pozzo nega l'esistenza del mare

Врати се на Коса

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Amaris, Derby, mariz, Sw3et.Ang3l и 7 гости