1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Авон и нивната козметика

Дискусија во 'Лице' започната од lovely-girl, 15 февруари 2012.

  1. Jenniffer

    Jenniffer Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2013
    Пораки:
    2.375
    Допаѓања:
    7.415
    Пол:
    Женски
    За претставниците:
    Добро кога стигаат порачките? Зарем не се после четири дена од кога се порачани? :^)
    Денес требаше да ги добијам, ама нема ништо.
     
  2. Beauchamp

    Beauchamp Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    1.930
    Допаѓања:
    5.607
    Пол:
    Женски
    ^ Ако порачуваш во Четврток стигнуваат во Вторник, ако порачуваш во Вторник стигнуваат во Четврток :)
     
    На Jenniffer му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.020
    Мирисот трае, од тој аспект се стварно океј :)

    makedonkamak, капките со арганово масло се чиста десетка! Сигурна сум дека ќе бидеш презадоволна од нив зошто стварно се квалитетни, не се трошат брзо и косата ја прават совршена :)
     
    На Markusa2, makedonkamak и EMoonlight им се допаѓа ова.
  4. EMoonlight

    EMoonlight Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    13.815
    Пол:
    Женски
    Пишав пред некој ден за ова,јас го имав и бев многу задоволна.Убава ми беше косата кога ставав од него и убаво мирисаше. :)

    Nausicaa,заборавив да ти се заблагодарам уште еднаш,ќе порачам и ќе пробам..ми помогна да се одлучам. :D :D
     
    На makedonkamak и Nausicaa им се допаѓа ова.
  5. AnGeL4e009

    AnGeL4e009 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    246
    Пол:
    Женски
    Негде низ форумов имав напишано дека не сум задоволна од овој производ ич!!!!! :tmi: Кога го купив одма го отворив бесе како вода.... :!: а за миење не е нешто нај нај..не пенит само ми ја замастуват кожава :x И од течните сенки за очи и од лаковите не сум задоволна...Друго све му е СУПЕР!!! :inlove:
     
    На makedonkamak му/ѝ се допаѓа ова.
  6. makedonkamak

    makedonkamak Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    3.616
    Допаѓања:
    26.999
    Пол:
    Женски
    AnGeL4e009 значи твоето веќе било расипано штом било како вода. Кај мене беше ок на почетокот, но подоцна се направи како вода. Ма каква пена бараш штом било водесто нема пена никаква-расипано. Од лаковите не сум задоволна и јас. :) :)
     
  7. tigarche

    tigarche Активен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2013
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    1
    Дали некој го има користено и ефект да ми каже? :D
     

    Прикачени фајлови:

    • download.jpg
      download.jpg
      Големина на фајлот:
      2,9 KB
      Прегледи:
      296
  8. Angela12345

    Angela12345 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2012
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    26
    јас овие ги користам и можам да кажам дека се убави затоа што ја имам фарбано косата и на врворите ми е сува и ми е разлетана косата и кога ќе ставам од нив и дава сјај на косата и сувите врвори и разлетаноста ја снемува и исто така мн мириса кога ке ставам од нив цела соба мириса а за мирисот може да се каже дека 5-6 саати траат :D :D


    Го имам зелениот балсам и кога ке ставам од ми ја омекнува косата и можам слободно да ја исчешлам, а за мирисот јас обожавам кога ми мираса убаво коста и кога ќе ставам цела соба мириса исто како и со капките ама балсамов повеќе мириса и каде и да отидам на сите од далеку им мириса и сите ме прашуваат што сум ставала и мирисаат околу 5-6 саати и кога косата ке ја исушиш и тогаш мириса :D :)
     
  9. marijaz

    marijaz Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2013
    Пораки:
    422
    Допаѓања:
    190
    Пол:
    Женски
    Како да си нарачам од Авон нешто онлајн?
     
  10. tigarche

    tigarche Активен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2013
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    1
    A за што се користи ова масло? Која му е намената?
     
  11. EMoonlight

    EMoonlight Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    13.815
    Пол:
    Женски
    Арганово масло е потхранувачки третман за коса,кога сакаш може да си ставиш на врвовите,мене прекрасна ми ја правеше косата и убаво мириса.А со зеленото капаче е серум за суви врвови,читам и ми кажуваат дека и тоа било доста добро. :) :)
     
  12. tigarche

    tigarche Активен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2013
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    1
    А може да се става на врвовите кога сакаш(после миење на косата), или како што пишала EMoonlight дека се нанесува со масажа а потоа се мие косата?
     
  13. EMoonlight

    EMoonlight Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    13.815
    Пол:
    Женски
    Оф,леле... погрешно сум прочитала јас,мислев за маслото од арганово масло...а тоа било топлото масло од Planet spa ...се извинувам tigarche :) се нанесува така како што сум објаснила. :)
    Тие масла претходно се други од авон. :)
     
  14. tigarche

    tigarche Активен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2013
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    1
    Оф,леле... погрешно сум прочитала јас,мислев за маслото од арганово масло...а тоа било топлото масло од Planet spa ...се извинувам tigarche :) се нанесува така како што сум објаснила. :)
    Тие масла претходно се други од авон. :)
    ти благодарам ;)
    а која му е намената на маслото?
     
  15. EMoonlight

    EMoonlight Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    13.815
    Пол:
    Женски
    Ја негува косата.. и дава длабока нега,хидратација,ова е посебно за сува и оштетена коса повеќе препорачливо,ако имаш нормална коса можеш пак да го нанесуваш ама ретко.Ако ти е оштетена косата можеш и еднаш неделно да си ставаш од топлото масло и да направиш масажа за убаво впивање во косата. :)
     
  16. bim00

    bim00 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2011
    Пораки:
    148
    Допаѓања:
    93
    Ме интересира дали постои некоја пудра за лице од авон, ама да не содржи парафини. До сега имам 3 различни пудри порачано и сите содржат.
     
  17. anuskaNESTLE

    anuskaNESTLE Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.979
    Допаѓања:
    7.104
    Сите содржат.
    Јас раскрстив со пудрите од Авон, исто како со пудрите на Севентин. Т.е овие на Авон не ни може пудри да се наречат, покривност 10 имаат, на исто ниво со ЦЦ и ББ кремовите.
     
  18. EmilijaEmka

    EmilijaEmka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2013
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    30
    А камените пудри добри ли се? Или и тие им се утка ? Јас си нарачав од последниот каталог 2 производи за 259 ден, па си зедов 2 камени пудри различни од Колор Тренд, едната е со розево сунѓерче а другата со портокалово, па сега треба да ми стигнат, како сте задоволни од нив, користела ли некоја ?
     
  19. anuskaNESTLE

    anuskaNESTLE Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.979
    Допаѓања:
    7.104
    Јас ја користам камената пудра во црно паковање, за невидливо покривање што пише дека е, и можам да кажам дека е подобра од течната пудра, но ништо посебно, не дава никаков впечатлив финиш, освен што делува повеќе како фиксатор :D т.е не ти дава да се потиш, ја фиксира пудрата под неа да трае подолго, но не е ништо посебно покривна ни камената пудра, и да, се троше многу бавно, но не би ја нарачала повторно. За тие пари, има каде каде подобри камени пудри, но ете, тогаш немав време да пазарам низ парфимерии, па си нарачав.
    А мене општо производите од Колор Тренд не ми се допаѓаат, тие се повеќе наменети за тинејџерки, за младите девојки, пошто немаат никаква покривност, туку делуваат за изедначување на тенот да речеме, а и се со доста слаб квалитет.
     
  20. Youknow

    Youknow Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2014
    Пораки:
    1.573
    Допаѓања:
    3.031
    Пол:
    Женски
    Јас сакам да порачам од авон некоја течна пудра,сува кожа имам и сакам некоја попокривна не да биде како кремче,ај дајте ми некој предлог..?