1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Авон и нивната козметика

Дискусија во 'Лице' започната од lovely-girl, 15 февруари 2012.

  1. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    Не би ти препорачала, не им се убави водести им се а од покривност нула. Подобро купи си некоја од космо или од дм отколку од авон.
    Сепак ова е мое мислење
     
  2. Jenniffer

    Jenniffer Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2013
    Пораки:
    2.375
    Допаѓања:
    7.415
    Пол:
    Женски
    ^ Се согласувам со коментарот над мене.
    Пудрите во авон се катастрофа, скапи се а нема никаква покривност.
     
  3. ArtIsMyLife

    ArtIsMyLife Активен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2013
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    2
    http://www.avoncosmetics.com.mk/PRSuite ... e/p/4063-4 девојки дали оваа пудра е вредна за купување :?: :?: ама сакам некоја што нема да прави како со брашно да сум се мачкала :lol: :lol: или пак ако оваа не е како што барам, некои препораки :rofl: :rofl: итно Е!!
     
    На Domakica му/ѝ се допаѓа ова.
  4. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    ^ Мене ми е убава, ја користам долго време.
    Јас имам чиста кожа, така што не би можела да ти кажам дали има добра покривност. Мене за фиксирање на течната, ми врши работа. Секогаш ја нанесувам со четка, така што не дава брашно-ефект :)
     
  5. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.880
    Допаѓања:
    4.877
    Пол:
    Женски
    Ја има некој оваа крема за тело?
    [​IMG]
    Ме интересира да ми каже дали е добра,и дали се задржува подлго време мирисот на телото,знам дека преркасно мириса :)
     
    На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Lovely39

    Lovely39 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2014
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    10
    Да, преееубава крема, до сега најубава според мене. Ем прекрасно мириса ем ја прави кожата многу мека и стои долго време. Ти ја препорачувам. :)
     
    На Anna-Banana му/ѝ се допаѓа ова.
  7. EmilijaEmka

    EmilijaEmka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2013
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    30
    Чиста 10ка! Кремава е одлична, исто и јас ти ја препорачувам, мирис, нежност, мекост, убавина и трајност! :D :D :D
     
    На Anna-Banana му/ѝ се допаѓа ова.
  8. magic.girl

    magic.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2014
    Пораки:
    539
    Допаѓања:
    199
    Пол:
    Женски
  9. Jenniffer

    Jenniffer Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2013
    Пораки:
    2.375
    Допаѓања:
    7.415
    Пол:
    Женски
    Другарка ми го користи овој, како што кажува задоволна е. Јас пробав и не видов некоја разлика, мене не ми се допадна.
    За овој ти зборувам.
    [​IMG]
     
  10. makedonkamak

    makedonkamak Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    3.616
    Допаѓања:
    26.999
    Пол:
    Женски
    Да се пожалам не ми стигна производов, а баш со нетрпение го чекав да го земам. Точно дека беше на попуст, но барем ако е така нека го праќаат, а не да не стигнуваат понудените производи. Зборот ми е ако е на попуст некој производ барем нека го даваат. Не е убаво вакво нешто во никој случај. И во тековниот каталог е на попуст и е 269 денари, а минатиот каталог 189. Брука :) :) ќе се збогатат за ситни пари од Авон овој месец, посебно од производов :D :D :D :D со таква позстапка можат само да изгубат, а не да добијат профит. :D :D
     

    Прикачени фајлови:

  11. ana.n18

    ana.n18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2012
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    56
    Јас сум претставник на авон веќе 3 години ама во последно време :@ Ги ставиле на попуст како што викаш а ги нема ќе ти порачаат луѓе па после барај ги сите по ред да им кажеш дека го нема тоа, па ај друго нешто и тоа го нема. Претеруваат... Инаку капките се преубави :)
     
    На makedonkamak му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.020
    Мене ми стигнаа без никаков проблем, можно е да имаш нефер дистрибутерка -пред неколку години мене ми се случуваше да не ми `пратат` продукти кои се на некој супер попуст, или штосен накит и на крај заклучив дека веројатно или си ги задржува за себе или им ги продава на пријателки. Престанав да порачувам од таа девојка и такви дешавки повеќе ми се немаат случено со Авон.
     
    На makedonkamak му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Vivacity

    Vivacity Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 октомври 2013
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    2
    Дали некоја од овие пудри би одговарала на мојата мрсна кожа со ситни мозолчиња и црнки и отворени пори (на Т зоната) т.е. дали добро покрива, без притоа да имам брашно или лампион ефект? :)

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  14. makedonkamak

    makedonkamak Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    3.616
    Допаѓања:
    26.999
    Пол:
    Женски
    Nausicaa
    Да бидам искрена и јас така помислив, но не можам да обвинам никого зошто немам доказ. Знам дека има и нефер дистрибутерки, сум имала искуство и со такви. Овој пат го порачав производов кај девојче што не го познавам и тоа преку моја братучедка која е нејзина другарака и заедно учат. Братучедка ми што имаше порачано се и стигна, а мене ете не ми стигна.
    Незнам што да кажам, но Авон има и таква мана. Производите што се на попуст се достапни во одреден број, така да кој стигне, стигне.
    За сјајните бисери за лице во февруари што беа на попуст, исто ме снајде. Не ми стигнаа кај девојчето што ги имав порачано. И прати сега-поминат беше тековниот каталогот за февруари (до 11 или 14.02 беше) случајно со вујна ми разговаравме и, и споманав за тоа. Таа и се јави на една колешка и ми ги порача замисли и после тоа хехех и ми стигнаа. Значи се е можно, порачка после крајниот рок на каталогот. Јас колку што знам не е возможно, ама за кого како.
    Да си ја исконтактирам јас вујничка повторно, нема да биде лошо. Ако може ок, ако не може пак ок.
     
    На Nausicaa и ana.n18 им се допаѓа ова.
  15. ana.n18

    ana.n18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2012
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    56

    Ги имам и двете. Немам мрсна кожа ама оваа пудра мене најмногу ми се допаѓа од авон, пред се затоа што е мат и е лесна не е како што викаш брашно ефект :) За второто немам зборови и тоа како дава убав финиш само биди внимателна со нијансата јас ја промашив испадна посветла од тоа што требаше :hai:
     
    На Vivacity му/ѝ се допаѓа ова.
  16. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    Јас конечно го пробав кремот за тело од какао на Авон Кар.
    Леле, значи неможе ништо друго да го замени. Преубаво мириса па дури и градникот ми мириса убаво. Долготраен мирис 200мл за 130 денари. Поефтино и поубаво амин.
    [​IMG]
     
    На Adi888 и Domakica им се допаѓа ова.
  17. EmilijaEmka

    EmilijaEmka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2013
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    30
    Дали некоја го користела дневниот крем од Solutions плавиот? Или жолтиот Solutions truly radiant ? И што мислите кој е подобар?..Имам мрсна кожа па незнам дали ќе ми одговара..
     

    Прикачени фајлови:

  18. Domakica

    Domakica Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2011
    Пораки:
    544
    Допаѓања:
    397
    Пол:
    Женски
    Не што прекрасно мириса, за ценава и квалитетот што го добиваш е супер.
    :inlove:



    За мрсна кожа никако првиот, ќе светиш ко лампион.

    Плавиот е ок за хидратација и за под пудра, а ако ти е мрсна кожата на лицето со мат пудра таман ке ти дојде.
    Јас за мрсна кожа повеќе ги препорачувам од Naturals кремот Tea tree & Cucumber. Го користев дур студирав, едно 2-3 години и не ми ја мрсеше кожата на лицето, а сепак имаш крема.
     
  19. EmilijaEmka

    EmilijaEmka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2013
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    30
    Фала ти за одговорот, но за жал овој крем не ми врши работа..го имам користено порано околу 1 месец во комбинација со лосионот за чистење или тоник што и да беше..но лицето многу ми го исуши,парчиња ми излегуваа од шо беше кожата сува и кога ќе ставев врз лицето пудра изгледав катастрофално, како над рани да се имам нашминкано и од тогаш веќе не го користам, па морав да ставам невеново, бадемово масло за да ми се врати кожата во нормала.. сепак фала ти за советот, барем да знам да не го земам жолтиот, не сакам да светам ко лампион :D
     
  20. Domakica

    Domakica Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2011
    Пораки:
    544
    Допаѓања:
    397
    Пол:
    Женски
    Ако ти е комбинирана кожата Емилија земи го плавиот, може тој подобро ќе ти дојде за под пудра ;)