1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Авон и нивната козметика

Дискусија во 'Лице' започната од lovely-girl, 15 февруари 2012.

  1. Aschenputtel

    Aschenputtel Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2012
    Пораки:
    1.139
    Допаѓања:
    7.730
    Јас ја имам оваа и задоволна сум од неа. Оваа не се лупи, туку кога ќе осетиш дека ти се затега кожата, се стврднува и потоа се мие. Имаше и некои што се лупат, но немам користено, ќе си видеш подобро во каталогот. Инаку, супер се маските на Планет спа.
    [​IMG]
     
    На Fatalnata му/ѝ се допаѓа ова.
  2. pink13

    pink13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2014
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    109
    Пол:
    Женски
  3. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.020
    Маскава е супер за прочистување на порите ама да си знаеш дека воопшто не е наменета за сува кожа. Ако имаш сува и чувствителна кожа, неколку дена ќе те чеша лицето после нанесувањето, прилично е брутална од аспект на длабинско чистење. За хидратација би ти ја препорачала таа зелената со маслиново масло што е. :)

    Исто така, неколку поста претходно се спомнуваа четирибојните сенки, морам да кажам дека подобри и потрајни сенки во живот немам користено.
     
    На Fatalnata му/ѝ се допаѓа ова.
  4. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Се сложувам со тебе за квалитетот на четирибојните сенки.Тие се единствените што ја задржуваат пигментацијата во текот на денот за мојата комбинирана кожа.Долго ги користам,трајни се и не би ги менувала.
     
  5. Paolita

    Paolita Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2014
    Пораки:
    254
    Допаѓања:
    150
    Пол:
    Женски
    Знае ли некој можам ли некако да порачам онлајн производи од Авон без нивен претставник?
     
  6. makedonkamak

    makedonkamak Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    3.616
    Допаѓања:
    26.999
    Пол:
    Женски
    Девојки, дали некој ја има користено пудрава и колку сте задоволни? Благодарам :)
     

    Прикачени фајлови:

  7. LittleChili

    LittleChili Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2013
    Пораки:
    509
    Допаѓања:
    2.227
    Каде можам да видам на маскиве од планет спа до кога и е рокот на употреба, и колку има трајност?
     
  8. scorpias

    scorpias Популарен член

    Се зачлени на:
    28 април 2014
    Пораки:
    375
    Допаѓања:
    4.412
    Пол:
    Женски
    Обично мислам дека сите производи имаат 3год. рок на траење.
     
    На LittleChili му/ѝ се допаѓа ова.
  9. YourBoddy

    YourBoddy Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2014
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    70

    Јас имам користено и маска за лице и за околу очи... Мене кожата на лицето ми е мрсна и ради тоа не ми одговараа и не бев уопште задоволна.... али тоа зависи од типот на лицето, може тебе ќе ти одговараат. :D Овие двете се :) :)
     

    Прикачени фајлови:

  10. YourBoddy

    YourBoddy Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2014
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    70
    Ааа дали некој има користено крем за отстранување на влакна од лице од Skin so soft ? Дали да го порачам или не... :?:
     
  11. sweetyB

    sweetyB Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2013
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    79
    Јас ја користам оваа пудра, и ти ја препорачувам. Многу е лесна, ти го израмнува, и не ти го прави лицето како да имаш ставено кој знае колку пудра, а доколку ја користиш со Luxe течната пудра ефектот е уште поубав. :)
     
    На makedonkamak му/ѝ се допаѓа ова.
  12. lana666

    lana666 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2014
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    55
    Може овој најновиот што е Parisian Chic, тој моментално ми е најубав, само незнам дали трае многу, инаку може и Far Away, убаво мириса, не е многу јак, трае повеќе... се најдобро за него :rofl: :lol:
     
    На eloves му/ѝ се допаѓа ова.
  13. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски
    За трајност само тудеј, тумороу и олвејс.
     
    На IronLady и Saraa им се допаѓа ова.
  14. makedonkamak

    makedonkamak Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    3.616
    Допаѓања:
    26.999
    Пол:
    Женски
    Ја порачав и ке пишам штом ми сигне. Наредна недела најверојатно :)
     
    На sweetyB му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Beauchamp

    Beauchamp Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    1.930
    Допаѓања:
    5.607
    Пол:
    Женски
    Ај некој што е претставник подолго време да ми пише ЛП. Ми треба нешто во врска со фактурата и нејзината исплата , итно ми е :)
     
  16. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.068
    Допаѓања:
    13.143
    Пол:
    Женски
    Рокот не го пишува со бројки туку е нацртан. Назад на пакувањето има како канче со на него бројка 6,12,24,36м... Тоа значи од кога ќе го овориш производот 6,12,36...месеци...
    Јас имам маска на планет спа и само што проверив - 12 месеци од отварањето на маската...што значи дека ми е поминат рокот но јас си ги користам и нешто плус од тоа, досега сум немала проблеми поради тоа. Не се јаде па да го мислам :)


    Моја препорака е да не си ги фрлаш за џабе парите ;)


    Ама за лесност и нежност, не :)
     
    На LittleChili и Nausicaa им се допаѓа ова.
  17. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски

    Мене такви ми се допаѓаат, џабе лесни и нежни кога додека да излезам не се осеќаат. Шала настрана убави парфеми имаат ( на мирис) ама навистина не траат .:)
     
  18. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.020
    Горе на тубичката, каде е споено пакувањето е втиснат датумот на производство, можеш да се раководиш според него. Рокот на употреба е навистина 12 месеци од отварањето но можеш да си ја користиш маската и многу подолго, ако е чувана на ладно место ништо нема да и биде :)
     
    На LittleChili и makedonkamak им се допаѓа ова.
  19. KatFem

    KatFem Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2014
    Пораки:
    258
    Допаѓања:
    658
    Таман деновиве ќе пишував за тоа колку е ужасна новава маскара и еве сега гледам ја изрекламирале на Фемина. Ја испофалиле како да е којзнае какво откритие.
    "... мазно и рамномерно ја нанесува маскарата без да создава грутчиња, а нејзината формула со течен состав ги прави трепките меки и лесни“, изјави Васка Леонтиќ.
    Ти благодарам В.Леонтиќ - подобар виц немам прочитано.
    Маскарава ќе биде достапна од месецов, така да ако ја пробате одговорете ми за да знам дали е до мене или маскарава стварно не чини.

    [​IMG]
     
  20. sweetyB

    sweetyB Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2013
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    79
    Каква е маскарава, ја пак ја видов дека е нова и премногу ја рекламираат и си мислев да си ја порачам, ама твоето мислење ме предомислува .....:/