1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Авон и нивната козметика

Дискусија во 'Лице' започната од lovely-girl, 15 февруари 2012.

  1. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    Авон во тековниов каталог има големи попусти... :)
     
  2. Edie.S

    Edie.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2012
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    395
    Пол:
    Женски
    Ако не му е тешко на некој.. ќе може ли да ми каже која цена се лаковиве и дали се убави? Ми ги пофали една другарка али јас и тука да си прашам :)

    Ви благодарам однапред..
     

    Прикачени фајлови:

    • avon.jpg
      avon.jpg
      Големина на фајлот:
      18,1 KB
      Прегледи:
      376
  3. ang246

    ang246 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    660
    Допаѓања:
    145

    Јас го имам но премногу ми ја суши кожата една другарка многу го фали но сепак зависи до кожата. :)


    Во овој каталог се 179ден. а дали се убави искрено незнам до сега не сум ги користела али можам да кажам за nailwear pro+ дека се катастрофа уште истиот ден се гребат и ги оштетуваат ноктите.
     
    На Edie.S му/ѝ се допаѓа ова.
  4. kikkki

    kikkki Популарен член

    Се зачлени на:
    31 март 2012
    Пораки:
    2.743
    Допаѓања:
    4.842
    Вака,зависи и од ноктот,како ги лакираш и што работиш.
    Нормално ако,нон-стоп,миеш,переш,чистиш,илли се миеш раце,ќе се излупи уште прбиот миг,но и не е само тоа,различен нокт,различно трае лкот..
    За мене,од искуство затоа што го имам розевиот е одличне,и трае 2-3 дена без многу да се изгребе,така да за цената да признаам и не е баш тоа што се очекува,179 ден и не се баш малку,за таа цена барам бар 5 дена да не се излупе многу,не велам да мијам и перам постојано,но со просечна работа да истае бар 4 дена без гребнатинка,сепак е добар,во споредба што има лакови се гребат истиот ден,овој ќе потрае уште некој ден..
     
    На Edie.S му/ѝ се допаѓа ова.
  5. EmGreen

    EmGreen Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2011
    Пораки:
    337
    Допаѓања:
    189
    Најголемата играчка што можеа да ја продаваат

    [​IMG]

    [​IMG]

    Мене ми е ептен по ќејф. Наутро го мијам лицето со него, а некогаш и навечер (ако не заборавам). Убаво ја чисти кожата, не ја иритира плус после полесно ја чувствуваш. Ја хидрира доволно, така да нема потреба да ставаш креми после него :)
     
    На kitty.lover му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Sanjichka007

    Sanjichka007 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2012
    Пораки:
    1.544
    Допаѓања:
    11.928
    Пол:
    Женски
    Девојки какви се кармините на авон? Имаат ли добра пигментација? :) Сакав да си нарачам некои темни бордо или темно лилакови нијанси ама ме интересира пигментацијата каква им е.. Пред некое време порачав од орифлејм ама дефинитивно најкатастрофални кармини што сум ги имала |(
     
    На SimpleG му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Nati.P

    Nati.P Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    855
    Во Авон ама буквално сите се тоалетни води. Не сум забележала машки парфем, освен оние најскапите што се, ако не се лажам. И за разлика од женските тоалетни води, машкиве се супер во поглед на долготрајност ;)
     
  8. Shana

    Shana Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    794
    Допаѓања:
    1.505
    Ги добив кремите со новата патентирана молекула А-Ф33 и почнав да ги користам пред неколку дена. Од Корективниот третман против брчки околу очи, очите ми солзат ненормално, како да сецкам најлут кромид! Првата вечер помислив дека кремата ми влегла во око, што и да се случи нели не би требало окото толку да пече и солзи бидејки кремот е за околу очите, не е за пети! Следните две вечери баш внимавав како го ставам кремот и сватив дека окото реагира откако ке се намачкам со кремот и истиот започне да се упива во кожата и испарува. Побарав на кутијата но за жал никаде не пишува дека кремот е офталмолошки тестиран :(

    Би ве замолила доколку некоја од вас или вашите мајки ја користи кремава за корекција на брчките околу очи да сподели искуство. Не сум толку чуствителна ама пак се прашувам да не е до мене?

    Од другиот крем што е за лице и врат до сега немам забележано негативни ефекти.
     
  9. TeaB

    TeaB Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    1.868
    Допаѓања:
    543
    Во сегашниов каталог има два коректора, а не знам кој е подобар. Би ве замолила тие што имаат каталог да отворат на стр. 47 и да ми кажат кој коректор е подобар :)
     
  10. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.553
    Допаѓања:
    80.603
    Пол:
    Женски
    Tea, не знам на кој коректор мислиш (моментално немам каталог), ама јас од минатиот каталог си го купив тој од Колор Тренд колекцијата, како карминче што е. Солиден е за парите, не е за подочници, малку се дели во линии, ама акни и флеки покрива одлично.
     
  11. April87

    April87 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    550
    Допаѓања:
    447
    Пол:
    Женски
    За оние кои ја имаат користено маскава. Дали има некаков ефект? :)
     

    Прикачени фајлови:

  12. Emma89

    Emma89 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    425
    Жениии, си ја нарачав маскарата на стр. 13 SuperShock, добра ли е? Сега е на попуст.
     
  13. kikkki

    kikkki Популарен член

    Се зачлени на:
    31 март 2012
    Пораки:
    2.743
    Допаѓања:
    4.842
    Маската и кремот се одлични.За масна кожа е така да ја матира кожата и ја прави чиста и без маснотии.
     
  14. MejkApGirl

    MejkApGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2011
    Пораки:
    335
    Допаѓања:
    58
    Имам многу сува кожа :worried:
    Ќе ме спаси ли кремов зимава? Што велите добар е?
    [​IMG]
     
  15. kikkki

    kikkki Популарен член

    Се зачлени на:
    31 март 2012
    Пораки:
    2.743
    Допаѓања:
    4.842
    Мене искрено не ми се нешто посебно,но ми се допаѓаат во тоа што добро ја хидратираат кожата и лесен е кремот.
     
  16. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Дали некој ги има користено дијамантските моливи за очи од Авон ?
    Го меркам новиот со златен дијамантски сјај. :?:
     

    Прикачени фајлови:

  17. LetsTalkFashion

    LetsTalkFashion Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    437
    Допаѓања:
    879
    јас го имав, ама лично не ми се допаѓа ( само што јас синото го имав )
    Се троши многу многу брзо, не стои многу (барем на мене не ми стоеше) и многу малку производ има :worried:
     
    На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Dala

    Dala Популарен член

    Се зачлени на:
    17 септември 2012
    Пораки:
    1.512
    Допаѓања:
    1.890
    НЕ,нема
     
  19. PinkSatin

    PinkSatin Активен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Здраво феминки да ве прашам има ли некој зачленет од вас во авон? јас сум зачленета но дома го имам само каталогот за 16 кампанја па ме интересира ако го има некој оној од 17 кампанја да ми казе цена за Anew златната крема колку пари е компетот ? и маската за коса на планет спа зеланата од маслиново масло ?
     
  20. kikkki

    kikkki Популарен член

    Се зачлени на:
    31 март 2012
    Пораки:
    2.743
    Допаѓања:
    4.842
    Во тековната брошура тоа е к/15 се вака- 900-златна емлузија,потоа дневен крем 900,третман за околу очи 720,еликсир 1100,гел за чситење лице 400.тонизирачки крем 590 во шише што е,и ноќен крем 690.
    Овие се на ултимејт 7с.
    Се надевам помогнав.
     
    На PinkSatin му/ѝ се допаѓа ова.