ТЕМА: Авон и нивната козметика

Мислење 04 Ное 2012, 17:29

Да срцка фала ти мн ако може пиши ми и за во кампањ 17 тоа ке биде пред новогодишната кампанја ако си правела нарачки од 15 сега треба да ти стигне и тој каталог ама јас бидејки за 15 кампанја немам правено нарачки ја немам таа брошура позз и фала
PinkSatin

Фем почетничка
 
01
Мислења: 3
Зачленет: 04 Ное 2012, 16:39

Мислење 04 Ное 2012, 23:44

Некој зачленет ако има што има порачувано мостри од кармини да ми каже колкави се, и како се порачуваат, каде се шифрите?
Аватар на корисникот
Ognenija

Сино цветче
 
572856
Мислења: 384
Зачленет: 01 Апр 2012, 17:28
Локација: Snowlend

Мислење 04 Ное 2012, 23:57

^
Слика
Вакви се мострите.

И иначе се порачуваат кога се прави порачка,горе имаш една опција пишува Алатки за продажба таму кликнуваш и имаш листа на сите мостри и нивни шифри :)
Аватар на корисникот
Beauchamp

Жолто цветче
 
19124817
Мислења: 1413
Зачленет: 04 Сеп 2011, 11:12

Мислење 05 Ное 2012, 15:53

Beauchamp ако можеш да ми објасниш преку лп ако си зачленета во авон како ја пушташ ти порачката,преку веб страна ли,и кај се наоѓаат цените на мострите и шифрите
Аватар на корисникот
Veki4kaa

Жолто цветче
 
28421521
Мислења: 2773
Зачленет: 10 Јан 2012, 15:53
Локација: Tamo gde SRCE spava!
Слика
Слика

Мислење 05 Ное 2012, 17:04

Beauchamp напиша:^
Слика
Вакви се мострите.

И иначе се порачуваат кога се прави порачка,горе имаш една опција пишува Алатки за продажба таму кликнуваш и имаш листа на сите мостри и нивни шифри :)

Колку пари се мострите ?
Аватар на корисникот
crazylady

Жолто цветче
 
266611460
Мислења: 2952
Зачленет: 12 Јул 2010, 14:41

Мислење 05 Ное 2012, 17:06

Патем заборавив да прашам, дали некој има порачано накит од Авон и дали сте задоволни ?
Аватар на корисникот
crazylady

Жолто цветче
 
266611460
Мислења: 2952
Зачленет: 12 Јул 2010, 14:41

Мислење 05 Ное 2012, 17:15

Moстрите за кармин се движат од 10 до 20 денари :)
Зависи до карминот,во која линија на кармини спаѓа. Тие поскапите имаат поскапи мостри и обратно :)

Векичка ти пишав ЛП.
Аватар на корисникот
Beauchamp

Жолто цветче
 
19124817
Мислења: 1413
Зачленет: 04 Сеп 2011, 11:12

Мислење 05 Ное 2012, 17:16

^Имам и тоа многу пати.
Освен од цените од кои не сум задоволна, од квалитетот сум.
Само една алка ми испука само од себе од никаде, ама јас сум крива што не ја рекламирав.
Инаку задоволна сум, не ми предизвикале алергија, не ми пожутеле.
Само цените им се искрено високи.
Обично еднаш до два пати годишно ги намалуваат ама стварно намалуваат барем по 100-200 денари во оние малине каталогчиња.
Ама никогаш нема да го преболам оној комплет со црени камења мислам им беше на Lacroix , пре убави беа,ама скапими беа и не се симнаа никогаш :(
Аватар на корисникот
Hipster

Жолто цветче
 
1237812756
Мислења: 4658
Зачленет: 08 Јул 2011, 19:21
Локација: Childhood...
If you don't get why by now, pal, you ain't ever gonna get it.
Frank Sinatra
:music:

Мислење 09 Ное 2012, 19:14

јас си имав еден кармин али не бесе онака како на сликата иЧ не ми се погоди добар... :^)
Аватар на корисникот
girl-miri

Црвено цветче
 
33531507
Мислења: 5877
Зачленет: 19 Окт 2011, 15:28
Локација: ♥♡Јас&Тој&Малата душичка=Happy Family♡♥
Слика
Слика

Мислење 09 Ное 2012, 21:49

Значи производите на Авон не се лоши,но цените и квалитетот на производите не одговараат.За 250 денари имате кармини на Римел,Аура а може и Гош и некои поквалитетни кога има акција.За маскарите да не зборуваме,купете си Maybelline за 300 и нешто денари,далеку подобри и на квалитет и трепките прекрасни бре.Пудрите колку што имам искуство,исто ништо посебно(лично мене ич не ми се погоди ама ајде нема врска :tmi:),си купив ББ крем на Дебора за некои 370 ден,неспоредливо е.
Затоа сметам дека за истите цени постојат далеку поквалитетни производи.
Можеби е поинтересно чувството кога порачуваме,листањето на каталогот со кафенце во рака и чекањето како мало дете да ни пристигнат производите :) ,но сепак не е лошо некогаш и да прошетаме пред да порачаме,барем сега секој ден има акции во Cosmo ,Schatzi,DM и др.парфимерии ,има избор и има поволни акции на квалитетни производи и парфеми.
Аватар на корисникот
nadja.d

Сино цветче
 
11189
Мислења: 187
Зачленет: 19 Окт 2012, 14:25

Врати се на Лице

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Luciano, minnie.m, preplasena и 20 гости