1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бронзер

Дискусија во 'Лице' започната од interesna, 14 јануари 2011.

  1. malechkata

    malechkata Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    562
    Допаѓања:
    1.141
    Јас си го купив бронзерот на Аура пред неколку дена, тој што е мат, бидејќи прочитав тука дека многу од вас се задоволни баш од тој бронзер.
    Добар е, ми се допаѓа тоа што е мат, светка малце, но доволно не премногу. Тој другиот ми беше премногу светкав и не го зедов, немаше да ми одговара на тенот, а овој совршено се спојува со мојата кожа.
    [​IMG]

    Лани од Америка ми го донесоа Bombshell сетот од Victoria's Secret и бев презадоволна од бронзерот кој што беше вклучен во сетот. Се покриваше.
    За жал многу брзо ми се потроши, бидејќи ланското лето бев излезена скоро секоја вечер, а оваа година не доаѓаат роднините за да ми донесат бронзер од Victoria's Secret. Здравје, наредното лето. :D

    [​IMG]
     
    На Beauchamp му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Li..Na

    Li..Na Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2012
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    До сега немам користено бронзер , но сега по коментарите , ниту една не се пожали од некој бронзер , утре одам и јас да си купам , да пробам , инаку имам потемен тен :D
     
  3. goddess.Of.chaos

    goddess.Of.chaos Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    1.059
    Допаѓања:
    1.029
    Кој е тој бронзер од Лореал 400 ден, по 700 се бронзерите нивни колку што знам...?
     
  4. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Има Теракота цела колекција за исончана кожа на Герлан во Космо.

    Јас го користам овој бронзер на Лореал, го има во две нијанси за плавуши и за бринети, околу 760 ден. е. Го нанесувам на целото лице не а малку поинтензивоно на под образите. Многу лесно и рамномерно се нанесува и лицето не изгледа пренатрупано со светки и вештачки, баш пририден изглед дава. Ќе го користам и есенва, одличен ми е како финиш.

    [​IMG]
     
    На tinkerbelll и Sexybaby86 им се допаѓа ова.
  5. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.101
    Бре,бре,бре,која строгоќа. Никако бронзерот замена за руменило. Абе ај. На кого како му одговара, составот е ист како и на руменилата. Па дури и има руменила со нијанси како на бронзер. Јас го користам како ми одговара според расположение. Таков ми е тенот, лесно прилагодлив и на бронзер дури и кога не сум сончана, па и на руменила од теракота до праска,па дури и малку накај розе (еве како ова горе на флормар). Што толку за една шминка толку правила,кога е битен крајниот резултат. Секој си има различен начин на шминкање. Никогаш до сега никој не ми рекол леле ама смешно изгледаш. Баш напротив,зимно време кога сите се бледи, кај мене делува свежо,не сончано,ама онака, природна свежина ми дава. Да,го користам и за контурирање,ама така премногу е вештачки,нема потреба лицето да го мачам со пет слоја различна шминка.
    Порано имав од Бенефит (да де,подарок од преку океан),најубав бронзер евр.
    Сега го имам ова на Мимс од Лореал, перлите на Авон,од флормар половинката,ама тоа повеќе е за сјај и ова на сликава пошто никад,ама никад нема да научам како правилно се чита. Исто подарок ми е и го танчам и го користам што можам поретко! :lol:
    [​IMG]
    Тоа е тоа,на мојот тен поубаво одговараат нијансите на бронзерите него ли на руменилата,ама ги комбинирам, често знам и да ги измешам за да постигнам поприроден ефект.Мразам строги правила на шминкање,тоа за тоа ти е. Пострашно ми е коа ќе видам некоја со плава сенка,со боја на небото или не дааај боже коа ускладуваат бои со маички и црно моливче под окото,ама онака квалитетно,да го смали. Моето е што поприродни нијанси на се,па дури и на појака шминка и со се тоа експерименти колку ми душа сака.
     
    На tinkerbelll и mims-89 им се допаѓа ова.
  6. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.798
    Извини, сега го гледам прашањево. Не знам зошто, и мене ме изненади, ама толку беше, околу 400ден.

    Веќе пишав во друга тема, открив нов, најубав, засега незамелив бронзер, течен е, од Есенс е, 180ден. околу 30-40мл. Преубав е. Вода можат да му носат поскапите брендови.
    Засега го има само во една (потемна) нијанса.

    Иначе и јас почнав да ги избегнувам камените пудри, ме прават вештачка, ме зацементираат, веќе со месеци си користам само бронзер и малку руж над пудрата. :)
     
  7. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Зависник од бронзер!
    Еден од подобрите, покрај стариот добар Gosh.
    [​IMG]
     
  8. LaBella

    LaBella Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    1.025
    Допаѓања:
    1.082
    Пол:
    Женски
    Ми го подарија на Гош бронзеров во една парфимерија поради грешка со сметката што ми ја направија и да ви кажам дека за човек што претходно не користел бронзер можам да кажам дека сум задоволна а воедно и да си ја чукнам главава зошто не сум користела до сега :^)

    [​IMG]
     
  9. LetsTalkFashion

    LetsTalkFashion Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    437
    Допаѓања:
    879
    Општи прашања

    Дали некој го има видено негде бронзеров/шимеров на Гош во Ск?

    [​IMG]
     
  10. LaBella

    LaBella Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    1.025
    Допаѓања:
    1.082
    Пол:
    Женски
    Општи прашања

    Јас го имам, пишав и во темата за бронзери :)
    Мојот е од парфимеријата кога одиш од по уличката Тренд накај Соул паб, од лева страна се надевам ме разбра :)
     
  11. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.306
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Многу, многу е добар :inlove:
     
    На Sexybaby86 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. soncicko

    soncicko Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    336
    Допаѓања:
    73
    Aura катастрофа тој мат
     
  13. K.e.ll.y

    K.e.ll.y Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2010
    Пораки:
    580
    Допаѓања:
    362
    а што пари е?
     
  14. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.819
    Допаѓања:
    102.688
    Пол:
    Женски

    со светки ли е бронзеров ? :)
     
  15. LaBella

    LaBella Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    1.025
    Допаѓања:
    1.082
    Пол:
    Женски
    За цена не знам, бидејки како што кажав - ми го подарија.

    Коритсаки има светки, но дискретни се, не е нападно воопшто :)
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  16. qxwy

    qxwy Активен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2011
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    5
    Јас отворив нова тема која е избришана. Сега гледам дека имало слични. Сакав да ве прашам за лице со светол тен, може ли да се користи бронзер кога не сум исончана? Какво руменило да користам:? Која боја? Ке препорачате некои? Каков бронзер да купам, ако смеам ? ХЕЛП ! :worried:
     
  17. Sw3et.Ang3l

    Sw3et.Ang3l Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2012
    Пораки:
    1.261
    Допаѓања:
    2.096
    Пол:
    Женски
    Пишав и во темата за Голден Роуз, па еве и овде.. Прееска испаднав да барам руменило или бронзер на голден роуз, и ми го дадоа овој [​IMG] ми се виде убав и го земав, е сега на гугл пишува Bronze powder а на македонската декларација на кутијата пишува камена пудра :?.. Сега не ми е јасно, ова пудра е или бронзер?
     
  18. soncicko

    soncicko Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    336
    Допаѓања:
    73
    Бронзер премногу е темен за да биде пудра
     
    На Sw3et.Ang3l му/ѝ се допаѓа ова.
  19. temjanuskaaa

    temjanuskaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2013
    Пораки:
    254
    Допаѓања:
    773
    Дефинитивно е бронзер...нема шанси да биде камена пудра
     
    На Sw3et.Ang3l му/ѝ се допаѓа ова.
  20. AudreyHepburn

    AudreyHepburn Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2011
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    15
    Дечки, а како го нанесувате бронзерот? Се познава ли премногу или како руменило е? Дава ли одреден сјај? Се мислам дали да земам :)