1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Црнки на лицето

Дискусија во 'Лице' започната од Sonce, 11 ноември 2009.

  1. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.089
    Хаха...хаха...хаха...знаете каква сум од аспиринов?!Ужасна!!!Баба (Г)Рога!!!
    Се намачкав фино лепо,со мед и аспирин и си чекам 2 мин.пецка,добро е делува...поминуваат 5мин.пече...си се смешкам,чао-чао црнки од носето,10 мин.неиздржливо веќе,си викам ајде доста е...миење...мхм...спраааааајз!Лицето како семафор...и едно по едно како сипаници почнаа...алергија.Најс!Не знаев,никогаш во животот не сум употребувала аспирин.Татко ми ги пие за циркулација,има проширени вени и влага кај мене во соба,мајка ми му раскажала и се смее,аааааи,па знаеш мене нозете и рацете како ми се со пликчиња цели,алергичен сум и јас,ама морам да ги пијам,не е страшно ќе ти се повлечат,само кај тебе е нагласено зошто директно на кожа си ставила.Тенкс дед...можеше и порано да ми кажеш!И така,сега седам дома и се чудам што да правам...ваква да не ме види никој!!!Другарка ми на телефон ми вика,јас да бев на твое место ќе плачев...еех сега ќе плачам.
     
  2. jasmince91

    jasmince91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2010
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    3
    i jas imam crnki na liceto sto mislite dali so zelena glina ke mi pomogni da se iscistat? :(
     
  3. plavusaaa

    plavusaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2010
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    45
    не, и ја користам секоја недела глина али нема шанси да се исчистат црнките од глината
     
  4. plavusaaa

    plavusaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2010
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    45
    нема спас за нив освен стискањето :(
     
  5. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    пробајте со восок..топол се става кај што се црнките и се вадат..скроз..може некој ќе се чуди и смее ама вади восокот и подолго време раат сте 8)
     
  6. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Пробај ги маските , со аспирини и таа со маслиново масло.. а глината не помага многу.
     
  7. plavusaaa

    plavusaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2010
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    45
    ја направив еднаш маската со мед и аспирин ама некако страв ми беше.. :worried: некако чудно ми делуваше на лицето.. :worried: незнам како да ви објаснам.. мада се сомневам дека и со аспиринот црнките ке исчезнат... како не :^)
     
  8. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Не знам што чудно .. јас два пати ја имам направено .. ме мрзи да правам , да чекам .. ама ќе ја направам пак .. Кога ќе ја извадам ми е многу убаво лицето , такво мазно :lol:
     
  9. plavusaaa

    plavusaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2010
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    45
    а како со восокот?? да намачкаме и после полека да го извадиме восокот? и каков восок зашто има разни врсти???
     
  10. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    да де мачкаш и го вадиш ..депилација као што правиш на се друго..само на местата кај што ги имаш црнките..а восок топол..излегуваат и подолго време немаш
     
  11. plavusaaa

    plavusaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2010
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    45
    да ама па несакам јас депилација да си правам па после и таму да треба стално да се малтретирам со влакната... затоа те прашав дали полека да го вадиме восокот а не со нагло влечење? ;) дали така ке се извадат црнките ако го отстраниме полека?
     
  12. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    ни да запнеш ни да влечеш полека ..нормално како што си вадиш на др место
    немај гајле пробај
     
  13. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Сестра ми неодамна си купи две креми од Авон, едната е за пилинг, другата е за црнки и вели дека е многу задоволна. Не знам од која колекција беа, ама една крема е таква така што ако побараш сигурно ќе ја најдеш. Имам другарка која ми кажуваше дека од Бекутан помадата и се правеле црнки, така што има влијание и какви крема користиш.
     
  14. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Имам слушнато дека не е убаво да се отсрануваат црнките на лицето со таква ствари. После излегувале поголеми и поцрни. Јас немам пробано ништо, само ги стегам
     
  15. GaGa-GirL

    GaGa-GirL Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2010
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    4
    mislam deka bea od clearskin i ja gi koristev i vekje nemam problemi :)
     
  16. anickata

    anickata Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    716
    Допаѓања:
    73
    и мене ми помогна колекцијата од clearskin, стварно е добра и има ефект. :*
     
  17. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Дааа, точно! Од Clear Skin беа ;)
     
  18. babybu

    babybu Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1

    Tanja vaka znaci, prvo sto ke napravis ke go namackas celoto lice so maslinovo maslo ( mozes so race, ili so pamuk) ke go izmasiras nabrzinka, i togas ja zemas krpata ke ja navodenish so zezka voda ( toa zavisi od tebe, kolku zezka ke e samo pazi da ne se izgores), i ke ja stavis na liceto ( pareata od krpata, deluva da masloto go iscisti sebumot ), taka 3 pati ke napravis! Posle so toplata krpa ke go izbrises liceto, za da go trgnes visokot necistotija na liceto, i na kraj izmi se so ladna voda, i toa ubavo, za da ti se zatvorat porite! Ako ti izleze liceto mn suvo, kapni po edna kapaka m.maslo na obrazite i nezno masiraj!
    Inace Tanja, mene metodov me spasi...nemozam da ti opisam... go koristam eden mesec i naj naj super mie liceto ...i sega pred nekoj den kupiv toa sulfuren sapun...i go zeznav liceto (budala jas :rofl: ), si go iscistiv liceto so maslinovo, i za 1 den, aknite pocnaa da se susat, crveniloto mi opadna..i sega izbleduvaat! Pisi te molam, kako ke deluva metodot kaj tebe! Pozzzzzzzzzzzzz :rofl:[/quote

    Јас пак нешто не сватив :D 3 пати клаваш само топла крпа или цела процедура се повторува 3 пати?
     
  19. kika84

    kika84 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2010
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    2
    ako moze nekoj da mi kaze kako i po kolklu se stava za da se napravi maskata od aspirin za crnkite sakam da probam i jas imam problem poveke imam na nosot i dali samo vo toj del da stavam ili i an celo lice poz i fala odnapred
     
  20. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.105
    Допаѓања:
    88.073
    Пол:
    Женски
    јас ставам 6 аспирина, малку вода и мед :)