1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Црнки на лицето

Дискусија во 'Лице' започната од Sonce, 11 ноември 2009.

  1. EMA2

    EMA2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2013
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    33
    Девојки денес ја пробав маската со желатин и млеко и изненадена сум :o
    Со се пробав да ги вадам ама не можев никако,и сега го најдов чарето :lol:
    Значи купуваш желатин во кесичка од маркет ставаш малку во помал сад,додаваш неколку капки млеко мешаш и многу малку загреваш во миркобранова или на шпорет.
    Брзо нанесуваш (брзо се згуснува) на местата со црнки,или на цело лице со едно стапче чекаш неколку минути и ја вадиш полека маската.
    Супер е ова со редовна употреба се ќе извади,ама обавезно после бањање :!:
     
  2. lovemme

    lovemme Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.922
    Допаѓања:
    81.317
    Пол:
    Женски
    :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: немам такви маки
     
  3. T.e.d.d.y

    T.e.d.d.y Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.552
    Допаѓања:
    8.263
    Пол:
    Женски
    Мене лично ништо не ми помага. И тоник и се имам пробано ама тоа е привремено. :|
     
  4. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.547
    Допаѓања:
    2.775
    Пол:
    Женски
    Маската за лице Professional сребрено пакување од AVON. Помага многу, се ми извади од лицето :)
     
  5. ladyb89

    ladyb89 Активен член

    Се зачлени на:
    29 август 2013
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    3
    Јас имам црнки само на носот, сум купувала најразлични маски, сум пробувала со ленти но од ништо немам забележано ефект...може да пробам со маската од желатин.

    Туку мене ме мачи еден друг проблем. Пред некое време ми се појавија затворени митесери, значи црнките се отворени и може да се стиснат и да излезе тоа, но затворените се бели и се како топчиња на кожата - ужасно изгледа!

    Дали некој имал ваков проблем и дали има решение? Ви благодарам!
     
  6. Jenniffer

    Jenniffer Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2013
    Пораки:
    2.375
    Допаѓања:
    7.415
    Пол:
    Женски
    Си порачав гел за отстранување на цркни и пори од Орифлејм... овој број имаше поголем избор па решив да пробам и јас.
    Инаку имам порбано многу работи, од камилица до вадење со златен прстен ама немаше фајде.
     
  7. iveflower

    iveflower Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2013
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    12
    митесерите се чистат на козметичар со врела игла прво треба да се дупне и постоа се стега, но штом кожата е склона да ги има повторно се појавуваат........
     
  8. lusii

    lusii Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2013
    Пораки:
    172
    Допаѓања:
    1.854
    Пол:
    Женски
    Ја имам пробано неколку пати. Ја сушев со фен бидејќи многу бавно се суши. Резултатите беа минимални, извади околу 20% од црнките на носот. За поголем ефект, претходно лицето обавезно треба да биде исчистено, па испарено со чај од камилица.. Пробајте, можеби за вас ќе успее ;)
     
  9. Aryana

    Aryana Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2013
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    70
    Јас пробував со се живо. Последно - со ленти. Ама попусто е се. Се вадат некои 20% што е многу малку.
     
  10. lalitas

    lalitas Активен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2013
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    10
    јас со ленти ама на секои 5 дена, ми се здосади веќе, дај кажете нешто некое гелче, не знам некој сапун било што.. досега најјдов само маски амма не сакам.
     
  11. jovanovska94

    jovanovska94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2013
    Пораки:
    1.109
    Допаѓања:
    3.804

    Еве јас да ти препорачам, го купив пред два дена, ама навистина забележувам разлика. Станува збор за овој пилинг- гел за секојдневна употреба
    [​IMG]]

    Инаку го купив од Тинекс, 312 денари, а овие гелови ги има и во Космо по иста цена, ама баш овој го немаше. :)
     
  12. bubac

    bubac Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2013
    Пораки:
    884
    Допаѓања:
    1.865
    Пол:
    Женски
    Прво некои квалитетни 20 мин лежење во кадата, за да добро испари лицето, после ги нанеисив овие , сакав да ви ги сликам лентичките кога ги извадив, али немаше смисла :D :D :D
     

    Прикачени фајлови:

  13. mihaelamika

    mihaelamika Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2013
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    9
    ПОМООООООООООШ
    Имам црнки веке цела година (на носот)
    пробувам се... Стисканје, со прстен, со водена пареа, ги мачкам со DOCTOR'S и со YOUNG DERM (камилица,за мрсна кожа) НИШТО НЕ МИ ПОМОГНА !!!!!! ПОМОГНЕТЕ НЕКАКО АКО ЗНАЕТЕ ВЕ МОЛАААААМ! ♥


    Колку пари се ? од аптека ги купииии?
     
    На RiRii му/ѝ се допаѓа ова.
  14. RiRii

    RiRii Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2011
    Пораки:
    211
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    Како до чисто лице?

    Епа вака јас немам проблеми со акни значи чисто лице имам освен црнките се нјаголем проблем на носот значи носот ми е покриен сет со мали црнки се прикриваат со пудра ама сакам да ги снема имам направено 3 третмани ама после 10 ддена пак се појавуваат не се длабоки што да користам за црнки? Чистам лице со јанг дерм крем за хидритација пилинзи за црнки и акни но не поминуваат црнките..
     
  15. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.540
    Допаѓања:
    21.517
    Пол:
    Женски
    На носот имам како линија од црнки и ме нервираат :(
     
  16. di-di3

    di-di3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2013
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    5
    Девојки и јас го имав истиот проблем но го најдов решението како да се справам со црнките со чиста крпа ќе го исчистите лицето со алкохол и ќе го измиете со сапун DOKTOR'S + (достапен е во сите продажни места) и повторно ќе го избришете лицето со чиста крпа... за крај може да ставете некое кремче да не ви мириса лицето на алкохол. :rofl: :lol: :rofl:
     
  17. TheUnbreakable

    TheUnbreakable Активен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2013
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    17
    Иако јас немам црнки на лицето, користев од маските на Авон (ги има со сина, зелена и лила боја). Тие сините многу и помогнаа на другарка ми. Исто така, многу помага и пареа. Скроз ти го чисти лицето. :)
     
  18. MilanoRedHead

    MilanoRedHead Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2012
    Пораки:
    169
    Допаѓања:
    20
    Јас нема што не пробав и еден куп пари фрлив,значи не можам повеќе вака!! :envy:
    До сега само во домашни услови имам вадено поткожни и црнки ама алоооо лице мое,ти нема спас!! :swear: :swear: :swear:
    немам одено на козметичар,ама сега сум решена да си закажам...ако имате искуство ве МОЛАМ препорачајте ми некој/а кој работи асално и ќе ме спаси од поткожниве бели и грдиве црнки на носот!! :envy: :@
    ако можете и во лп пишете ми број и цена на третман
     
  19. di-di3

    di-di3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2013
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    5
    Како до чисто лице?

    имам црнки на лицето и незнам како да ги прекријам дај кажете некоја пудра за прекривање на црнките
     
  20. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Како до чисто лице?

    di-di3 Не се обидувај да ги прикриеш црнките,туку потруди се да ги исчистиш од лицето.Навистина се мали монструми со непријатен изглед.Својствени се за лица со мрсна Т-зона.Во домашни услови направи раствор од ладна вода и малку ситна сол.Во него потопи козметички тупфер и помини го лицето неколку пати.Овој третман прави го потреба во текот неделата.Ако црнките се брзо појавени,за брзо време ќе ги исчистиш,а резултатот ќе го забележиш на тупферот.Ако од ова нема резултат,купи си од аптека козметички ленти за отстранување на митесери од Нивеа.И едното и другото го користам и има ефект.Пробај и пиши за резултатот.