ТЕМА: Црнки на лицето

Мислење 08 Мај 2010, 22:16

ja probav i mozam da ti kazam deka ti bese fenomenalna idejata,super si go osekam liceto kako da mi dise a voedno i na kraj koga go miev so ladna voda strugajki go aspirinot si napraviv i piling.Zadovolna sum mazno mi e liceto go osekam cisto ne mi e zategnato a jas poso nemam crnki nekoi vidlivi epten sitni imam moze da se malku izbeleni ama ne primetiv nekoja golema razlika zaso i ne se sekavam pred maskata kakvi mi bea bas,jas ja napraviv da go osvezam liceto,toplo preporacuvam da ja probaat maskava site sto imaat po izrazeni crnki moze ke vi pomogne.Iren4e ti blagodaram za idejava.pozz
Аватар на корисникот
tanjaaaa

Сино цветче
 
100
Мислења: 232
Зачленет: 21 Мар 2010, 22:26
Локација: Skopje
" Не оди по веќе истапкан пат каде и да води. Место тоа, оди таму каде што нема пат и остави трага. "

Мислење 08 Мај 2010, 23:01

сакам да прашам дали мора да се стави мед?
Аватар на корисникот
chicka

Жолто цветче
 
7617
Мислења: 1277
Зачленет: 08 Мај 2010, 22:07
Слика

Мислење 08 Мај 2010, 23:05

chicka напиша:сакам да прашам дали мора да се стави мед?

Da, aspirinot e za da ja iscisti kozata, a medot e da ja hidratira! Medot se mesha so aspirinot, za da dojde do gusta kozinstencija! Ili med ili aloe vera gel, obavezno! Pozzzzz
Аватар на корисникот
Scarlet88

Зелено цветче
 
27296
Мислења: 753
Зачленет: 10 Мар 2010, 23:54
Локација: Bitola
Слика
Слика

Мислење 08 Мај 2010, 23:33

Iren4elicious напиша:
chicka напиша:сакам да прашам дали мора да се стави мед?

Da, aspirinot e za da ja iscisti kozata, a medot e da ja hidratira! Medot se mesha so aspirinot, za da dojde do gusta kozinstencija! Ili med ili aloe vera gel, obavezno! Pozzzzz

Женско ...а аспирин кога побарав ме прашаа за настинка или за циркулација????????????????кажи ми има врска за маскава или????јас земав од поскапиот за циркулација мислам...ај пиши ми....
Аватар на корисникот
enca.69

Жолто цветче
 
33532705
Мислења: 1708
Зачленет: 25 Дек 2009, 16:16
If u wait to do something untill you`re complitely sure...you probably won`t do much in your life

Мислење 08 Мај 2010, 23:47

enca.69 напиша:
Iren4elicious напиша:
chicka напиша:сакам да прашам дали мора да се стави мед?

Da, aspirinot e za da ja iscisti kozata, a medot e da ja hidratira! Medot se mesha so aspirinot, za da dojde do gusta kozinstencija! Ili med ili aloe vera gel, obavezno! Pozzzzz

Женско ...а аспирин кога побарав ме прашаа за настинка или за циркулација????????????????кажи ми има врска за маскава или????јас земав од поскапиот за циркулација мислам...ај пиши ми....

Srcuska, ne e bitno kakov e, jas koga nemav od tie golemite obicni 500 mg ski, koristev mali aspirincinja i toa za gastrointestinalno varenje.... :rofl: , najvaznata rabota kaj aspirinot e toa sto sodrzi salicilna kiselina, sto vo obi4nite sretstva za akni e sodrzana samo 1-2 %!.....I vazno ako si alergicna na aspirin nemoj da go koristis! Ako ja koristis maskava, neka ti stoi do 30 min na kozata! Pozzzzzzzz
Аватар на корисникот
Scarlet88

Зелено цветче
 
27296
Мислења: 753
Зачленет: 10 Мар 2010, 23:54
Локација: Bitola
Слика
Слика

Мислење 10 Мај 2010, 13:32

Маската со аспирин, и тоа како пишавте дека делува, ќе ја пробам деновиве обавезно. Иако, се сомневам дека многу ке ми помогне, затоа што порите на моето лице се прешироки, и црнките преголеми. Кога ги стискам, дупки ми се ствараат на тие места, и веднаш се полнат со нова нечистотија.
Имам пробано од тие лентите за црнки што ги спомнувавте. Ефективни се, но не премногу, барем кај мене. Лентите се добри за оние чиј проблем со црнкиве не е како мојов. :S
Аватар на корисникот
Colorful

Фем почетничка
 
00
Мислења: 3
Зачленет: 09 Мај 2010, 22:31

Мислење 10 Мај 2010, 18:06

Colorful напиша:Маската со аспирин, и тоа како пишавте дека делува, ќе ја пробам деновиве обавезно. Иако, се сомневам дека многу ке ми помогне, затоа што порите на моето лице се прешироки, и црнките преголеми. Кога ги стискам, дупки ми се ствараат на тие места, и веднаш се полнат со нова нечистотија.
Имам пробано од тие лентите за црнки што ги спомнувавте. Ефективни се, но не премногу, барем кај мене. Лентите се добри за оние чиј проблем со црнкиве не е како мојов. :S

Srcuska ako imas presiroki pori, ti preporacuvam da koristis, Aloe Vera! Ako slucajno imas rastenie Aloe, ke ti pomogne da se smalat porite!Listot na Aloeto e debel, i vnatre ima gel, so toj gel se mackas, no pred toa mora da se isplaknes dobro so topla voda! Pozzzzzzzz
Аватар на корисникот
Scarlet88

Зелено цветче
 
27296
Мислења: 753
Зачленет: 10 Мар 2010, 23:54
Локација: Bitola
Слика
Слика

Мислење 10 Мај 2010, 18:36

Iren4elicious напиша:Srcuska ako imas presiroki pori, ti preporacuvam da koristis, Aloe Vera! Ako slucajno imas rastenie Aloe, ke ti pomogne da se smalat porite!Listot na Aloeto e debel, i vnatre ima gel, so toj gel se mackas, no pred toa mora da se isplaknes dobro so topla voda! Pozzzzzzzz

Немам дома алое, а оние куповните гелови, не знам колку се ефикасни и природни. Но ке побарам.
Фала за советот :) :*
Аватар на корисникот
Colorful

Фем почетничка
 
00
Мислења: 3
Зачленет: 09 Мај 2010, 22:31

Мислење 11 Мај 2010, 21:19


Srcuska ako imas presiroki pori, ti preporacuvam da koristis, Aloe Vera! Ako slucajno imas rastenie Aloe, ke ti pomogne da se smalat porite!Listot na Aloeto e debel, i vnatre ima gel, so toj gel se mackas, no pred toa mora da se isplaknes dobro so topla voda! Pozzzzzzzz

а какко да засадиме дома алое вера и каде да купиме??? баш сакам да си засадам и да го користам тој природен гел од листот барем знам дека е природно и свежо :) :)
Аватар на корисникот
plavusaaa

Сино цветче
 
3930
Мислења: 338
Зачленет: 05 Мај 2010, 18:55
Можам да простам, но не и да заборавам...!

Мислење 11 Мај 2010, 22:23

plavusaaa напиша:

Srcuska ako imas presiroki pori, ti preporacuvam da koristis, Aloe Vera! Ako slucajno imas rastenie Aloe, ke ti pomogne da se smalat porite!Listot na Aloeto e debel, i vnatre ima gel, so toj gel se mackas, no pred toa mora da se isplaknes dobro so topla voda! Pozzzzzzzz

а какко да засадиме дома алое вера и каде да купиме??? баш сакам да си засадам и да го користам тој природен гел од листот барем знам дека е природно и свежо :) :)

Hmm..pa toa e malce tesko prasanje... :lol: , inace aloeto sto go imam doma, i go dadoa na mama edni prijateli! Ako mozes da najdes od nekade....kako na primer nekoi oranzerii, ili sadnici sto prodavaat ovosje i zelencuk....sigurno imaat i drugi rastenija, ili prasaj po prijateli.....stavrno neznam kako da te sovetuvam za ova...i jas da sum na tvoe mesto...istoto ke sum se prasuvala.... :lol:
Аватар на корисникот
Scarlet88

Зелено цветче
 
27296
Мислења: 753
Зачленет: 10 Мар 2010, 23:54
Локација: Bitola
Слика
Слика

Врати се на Лице

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: ANGEL1, AnimalLover, Carpisa, Derby, kelly.r, RagaZZa55, Youlen и 27 гости