1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дерматолог

Дискусија во 'Лице' започната од narcis2011, 22 септември 2011.

  1. narcis2011

    narcis2011 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2011
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    Здраво девојки :)

    Имам проблеми со лицето последниве месеци, ;( па сакам да посетам дерматолог.
    Ве молам препорачајте ми некој од кого сте задоволни.
    Поздрав
     
  2. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.715
    Допаѓања:
    5.038
    Пол:
    Женски
    Мене ми го фалеа др.Анчевски, па ќе одам кај него наредната недела пошто и ми се напраи лицето катастрофа -.- Само да знаеш дека е со закажување :)
     
  3. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    Јас одам кај Др. Светлана во Скопје (центар) бидејки исто знае лицето да ми се нафрла и задоволна сум.. (а имам посетено и други козметичари) али сега подолг период сум кај неа.
    Во почетокот одев почесто бидејки ми беше помрсно и поакнесто лицето а сега еднаш во месец а можеби и во два месеци..
    исто така е со закажување. :)
     
  4. ma4enceEdno

    ma4enceEdno Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    399
    Допаѓања:
    465
    Ај да ја разработам малку темава. Сакам да одам на добар дерматолог, зашто лицето ми е ужас напраено, е сега ме интересира кои се подобри во Скопје и колку пари се прегледите. (пр. др.Анчевски)
    поздрав...
     
  5. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.315
    Пол:
    Женски
    Па јас би ви препорачала да одите на Клиника за дерматологија бидејќи и таму имаат отворено амбуланта за козметологија и цените се поевтини скоро за половина. Кај Анчевски не би ви препорачала :shake:
     
    На Тошенка му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Greenny

    Greenny Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    39
    Кај Анчевски преглед е 800 ден. ако те прегледа лично тој а инаку мислам дека 600 беше и јас исто не би ти го препорачала зашто јас кога бев на преглед, всушност тоа не ни беше преглед туку само 5 минутен разговор а ми зеде 600 ден. ;)
     
  7. ma4enceEdno

    ma4enceEdno Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    399
    Допаѓања:
    465
    Каде се наоѓа Клиниката за дерматологија, треба претходно да се закажи?
    (не сум од ск, затоа не знам каде е точно)
     
  8. Talita

    Talita Популарен член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2011
    Пораки:
    941
    Допаѓања:
    1.396
    Пол:
    Женски
    Јас одам кај Др Ирина гостивар... Работи во болница дерматолог е али си има и приватно КОзметички салон.. И сеа за сеа сум задоволна каде каде лицето ми е почисто :)
     
    На TheIdealMe му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Danisi

    Danisi Активен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2012
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Здраво, почнаа да ми растат некои ситни израстоци на вратот,ептен ситни ама се познаваат, дали некој знае како да ги отстранам?
     
  10. astra20

    astra20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    42
    Оди на дерматолог.На сестра ми и се појавија по цело лице пред неколку години, а до тогаш никогаш немала проблем со лицето.Страшно беше.На клиника одеше два пати неделно на терапија.Ја премачкуваа со течен азот мислам.За неполн месец лицето и беше џам.
     
  11. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.315
    Пол:
    Женски
    Па тоа е во склоп на Универзитетски Клиники-Државна болница,ул.Водњанска бр.17, влегуваш од главна капија, поминуваш покрај Тинекс и доаѓаш до Клиника за неврологија, Клиника за дерматологија е веднаш кога ќе ја поминеш неврлогија, тоа е истата зграда само вртиш десно после нервно и првата врата од десно,влегуваш внатре и од лево има една врата и скали кои водат нагоре кон амбуланта на Клиника за дерматологија, еве најдов број 02 3147 361 ќе ја бараш сестра Ирена ќе ти објасни се.
     
  12. Mama25

    Mama25 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    1.440
    Допаѓања:
    10.957
    Пол:
    Женски
    Здраво на сите! Јас сум релативно нова членка на форумов, па се надевам ќе се дружиме во иднина :*
    Дали некој бил кај Др.Николина во Медикоз ( поточно Дебар маало) и колку е задоволен? Сакам да ја посетам па ме интересира ваше мислење?
     
    На meche му/ѝ се допаѓа ова.
  13. baby-star

    baby-star Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    2.464
    Допаѓања:
    10.832
    Дали може да ми кажете вие кои бевте кај Анчевски,што совети ви дава за подобрување на кожата,мислам дали препорачува некои креми?Затоа што слушам дека многу го фалат,немам појдено,али бил многу голем стручњак.Позз
     
    На bubuce му/ѝ се допаѓа ова.
  14. meche

    meche Активен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2011
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    6
    Здраво мила,јас бев пред некој ден кај Др.Николина и премногу сум задоволна од неа.Нема што да се мислиш слободно посети ја :)
     
    На bubuce му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Mama25

    Mama25 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    1.440
    Допаѓања:
    10.957
    Пол:
    Женски
    :*

    Фала срцка за информацијата, а може ли да ми кажеш колку чини преглед? Фала однапред.
     
  16. meche

    meche Активен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2011
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    6
    300 ден.а потоа контролите не се наплакаат.И мн.внимание обраќа и се ке ти објасни.
     
  17. Boom

    Boom Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 август 2011
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    10


    300 ден.а потоа контролите не се наплакаат.И мн.внимание обраќа и се ке ти објасни.[/quote]

    А со закажување работи или не?! И ако има некој бројче нејзино дали ќе може да ми го пише во порака?!
     
  18. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Јас порано одев кај д-р Анчевски, последнава година одам кај Д-р Јорданова во Скин Солушн, се наоѓа во Дебар Маало ( Ул 29 Ноември бр 4, еве и број ако некој сака да закаже преглед 02 6134 111 ), редовно правам микродермоабразија таа е течна и е подобра од обичната дермоабразија што ја правев кај Анчевски, затоа што после таа обичната 3 дена лицето не можеше да ми се смири, ми излегуваше црвенило, а од течната бидејќи е со паралелно испуштање на течност, лицето не станува црвено после третманот.
    Јас и хемиски пилинг имам правено, ама тој не се препорачува летно време, затоа што не треба да си изложен на сонце додека го правиш.
    Мене многу ми се исчисти лицето и пак одам на дермоабразии, обавезно еднаш месечно посетувам дерматолог, а порано додека имав повеќе акни, на 10 дена правев абразија.
    Мора да бидете упорни, не може да направите само 2-3 третмани и да очекувате резултати, треба најмалку серија од 10 третмани да направите редовно, и после откако ќе ви се исчисти лицето да си продолжите еднаш месечно со третман.
     
  19. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.616
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    Првиот консултативен разговор и мини преглед во Анчевски е бесплатен, за било која тематика.
    А што се однесува до краткото обрнување внимание, очигледно тоа им е генерално за цела екипа, бидејки и јас имам забелешки на односот. Корекни се, мегутоа 2-3 минути и ајде бап бап ако имаш третман и чао пријатно, а сепак се најскапи и од нас зимаат и те какви добри пари.
    Сепак, јас сум задоволна од нивната работа, им верувам и ги препорачувам.
     
  20. maceroma

    maceroma Активен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2012
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Драги феминки :^) 8)

    Ве молам за ваш совет и искуство доколку сте биле на некој третамн во пзу 'skin solution' во дебар маало.
    Во моментов има попуст на grouper за анти-акне третман , и сакам да си го исчистам лицето од акните таму, но имам и страв од неискусни дерматлози дека може уште полошо да ми стане и лузни да се направат. Повремено ми излегуваат неколку, имам и црнки, а и лузни од стискање. Што препорачувате најискрено? :)

    Благодарам и поздрав4е :*