1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Dr. Hauschka козметика

Дискусија во 'Лице' започната од rajna-vojvoda, 8 јули 2011.

  1. rajna-vojvoda

    rajna-vojvoda Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    286
    Пол:
    Женски
    дали некој ја користел dr.hauscha козметиката , искуства!!!!!
     
  2. rajna-vojvoda

    rajna-vojvoda Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    286
    Пол:
    Женски
    Dr.Hauscha козметика

    девојки , чекав , чекав ..нема одговори :lol: и денес си ја купив кремата од хаушка со мелиса...за масна комбинирана кожа. аптекарката ми рече дека е идеална за кожа како мојава, со изразена т зона !!! си ставив и како за прв пат прекрасна е!! природна без силикони, бои и такви некои ствари. инаку аптекарката ми рече дека за зима подобро било да се става некое нормализирачко масло..ама тоа на зима!!!!! ке видиме како што кремава па после масло ! :wasntme:
     
  3. love.edward

    love.edward Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2011
    Пораки:
    242
    Допаѓања:
    243
    Dr.Hauscha козметика

    да не е Dr.Hauschka :) грешка имаш :)

    инаку јас ја имам користено Rose day cream за сува кожа е, добра е кремата ептен :)
     
  4. lilli229

    lilli229 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Dr.Hauscha козметика

    Dr.Hauschka козметика
    Сертифицирана природна и органска козметика
    Dr.Hauschka козметика – е име синоним кој се поврзува со био-динамички, сертифицирани органски состојки, грижливо селектирани растенија, кои со ритмички процес се внесени и спакувани во уникатни козметички производи
    кои ги зајакнуваат здравите процеси и ритмови на самата кожа и ја заштитуваат кожата од надворешни влијанија.
    Помогнети и на кожата за да може самата да си помогне .
    Оваа основна идеја го објаснува пристапот за нега на Dr.Hauschka козметика.
    Природната и органска козметика Dr.Hauschka има холистички пристап на нега на кожата, ги почитува нејзините природни ритмови и ги поттикнува нејзините природни функции.
    Секоја убава кожа не е здрава кожа но секоја здрава кожа е убава.

    Јас користам Dr. Hauschka скоро четири години и сум многу задоволна. Ви ја препорачувам на сите оваа козметика.
     
    На rajna-vojvoda му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Queen-b

    Queen-b Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2011
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    7
    Dr.Hauscha козметика

    во кои аптеки ја има оваа козметика? ја има во зегин? мене очајно ми треба некоја добра крема за сува кожа оти не можam да си погодаm никако :^)
     
  6. agi

    agi Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2010
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    65
    јас сум ја видела во Виола,во Буњаковец
     
  7. rajna-vojvoda

    rajna-vojvoda Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    286
    Пол:
    Женски
    ја имаш во сите аптеки на еурофарм , рекорд, рамстор, новото веро. најдобра за сува кожа ти е кремата од рози !!!!! дефинитивно е најдобра !!! другарка ми што ли не ставаше само од таа крема и се среди лицето и не е нешто мнооогу скапа околу 1100 1200 е мислам , ама дефинитивно вреди за секој денар !
     
  8. rajna-vojvoda

    rajna-vojvoda Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    286
    Пол:
    Женски
    само внимавај, немој да ставаш големи количини бидејки тоа е 100% природна козметика има цисти екстракти и ако многу се "шлакаш" може да ти се вцрви лицето, не естрашно само е знак дека премногу си ставила (ова сум го читала на германски форуми ) ;)
     
  9. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.798
    имам пријателка која цела козметика (од глава до пети) и е од Др.Хаушка и е презадоволна од се.

    Јас лично немам пробано нешто, но би сакала, посебно ме интересира `атиперспирантот`(т.е. дезодорансот), ако некоја го има користено нека подели искуство.

    иако се поскапи, битно се природни, дури и да нема некој посебен ефект, барем да не ставам хемија на мене.
     
  10. rajna-vojvoda

    rajna-vojvoda Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    286
    Пол:
    Женски
    дезодорансот (како рол он е ) го меркам цело лето и никако да го купам :( инаку е 100% природен и најбитно од се е што не ги затвара жлездите а тоа е многу битно бидејки многу од дезодорансите сум слушнала дека на тој начин се штетни и може да влијае на добивање рак на дојките :o
     
  11. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.798
    антиперспирантите се со алуминиум хлорохидрат, кој е навистина штетен. ако некои маици ми се обелени, оштетени, замисли каква штета има на кожата.
    овој од др. хаушка е околу 600ден (75мл) (два вида има), малку прејак мирис има за мој вкус (јас сакам скоро и да не се осеќа мирисот), можеби не е 100% природен, ама 95% би требало да е.
    само ме интересира дали заштитува добро??
    имав јас скроз природен од друга фирма, ама не ми делуваше. ме изневери два-три пати (додека бев на кафе, на сончево време), иако јас не се потам многу, и го фрлив одма!
     
  12. rajna-vojvoda

    rajna-vojvoda Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    286
    Пол:
    Женски
    јас мислам дека ако е 100% природен како што е овој од хауска дека не заштитува така добро акко оние со алуминиум . Нивеа фреш нема алуминиум и е доста послаб од другите видови
     
  13. Shana

    Shana Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    794
    Допаѓања:
    1.505
    Почуствував потреба од серум за ревитализација на кожата. Дерматологот ми го препорача Regenerating Serum на Dr. Hauschka. Серумот е за зрела кожа но бидејки е природен, може да се користи и за чуствителна кожа како мојата на порана возраст.
    Го купив во аптеката во Космо пред неколку дена па ке пишам резултати кога ке го потрошам :)
     
  14. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.798
    Конечно го купив Дезодорант Фреш. :)
    Има 50мл., чини 650 ден.
    Мирисот не е јак, не е цветен, некако билков е (нели етерични масла содржи).
    Издржлив е (по природа не се потам многу), т.е. еднаш дневно го ставам, си ги правам сите активности, не ме изневерил досега. ;)
    Би го купила пак, само скапичок ми е... :wasntme:

    Еве слика:
    [​IMG]
     
  15. kerr.miranda

    kerr.miranda Активен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2012
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    6
    Ја купив цела линија на Др. Хаушка за комбинирана кожа, значи крем за чистење, тоник специјал. нормализирачкото масло и мелиса дневната крема, и лицето ми стана полошо од било кога, ми се исфрли цело и сега едвај не знам како ќе го управам. Значи не ја препорачувам, иако јас тргнав по неа со фактот оти е природна и не е штетна, а си наштетив уште толку.
     
  16. rajna-vojvoda

    rajna-vojvoda Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    286
    Пол:
    Женски
    вака.....тоа може да ти се случи од која било 100% природна козметика бидејки е од природни состојки етерицните масла знаат да направат такви проблеми (сестра ми имасе од маслото) ама најчесто е од преголема количина ....пробај после 2 3 дена пак стави си ама помала количина и ке видиш дека ке се смири, не смее да се става како нормалната козметика на тони ...значи ако пишува капка , ке ставиш капка а не 2 или 5 капки ! верувај ми од тоа е сестра ми го имаше истиот проблем
     
  17. kerr.miranda

    kerr.miranda Активен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2012
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    6
    Благодарам за советот, ама кај мене не е тоа проблемот. Значи направив пауза од еден месец, не ја употребував козметиката, ми се смири колку толку лицето, потоа почнав пак со мали количини(прочитав и јас порано на форумот дека треба мала количина) и пак иста лоша ситуација, и од тогаш не ми текнува да ја употребувам повторно. Знам и за еден друг исти таков случај како мене, и тоа девојче прекина да ја употребува....
     
  18. peperutka87

    peperutka87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    764
    Допаѓања:
    535
    Пол:
    Женски
    Ја користам кремата за лице за сува кожа ама искрено и не сум кој знае колку задоволна,па за тие пари мислам дека има и подобри,барем во мојов слуцај,,,сто знам
     
  19. ww1

    ww1 Активен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2012
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    1
    Брат ми ја користи козметиката премногу е задоволен, јас користам "cleansing creme" како пилинг за лице после употребата лицето ми е мазно и најважно е што не ми е суво, баш напротив исто како крема да имам ставано. Поздрав
     
  20. MissDior

    MissDior Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2011
    Пораки:
    1.180
    Допаѓања:
    10.084
    Имам користено тоник, крема за чистење на лице, крем за вадeње шминка сите се се за масна кожа и немам никакви ефекти. Амбалажата е прекрасна, цените им се високи, козметиката е на природна база и кај мене немаше никакво подобрување. Повеќе би ги препорачала клиник и авен, од производите со слични цени и квалитет.