1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Естетска корекција на уши

Дискусија во 'Лице' започната од andrijan4ee, 25 април 2010.

  1. mystic999

    mystic999 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2012
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    22
    Пол:
    Женски
    21 000 ден. и во приватна болница и на клиника, затоа што станува збор за естетска корекција
     
  2. danni5

    danni5 Активен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2012
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    А дали и во воената болница е исто 300 евра?

    А и сакав да прашам ..нели за малолетни лица треба согласување на родител и сега незнам дали може еден родител или и двата мора :)
     
  3. Bush

    Bush Активен член

    Се зачлени на:
    26 декември 2012
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    А што е разликата помеѓу операцијата ако платиме 2000денари и сумите што се спомнати од 300-400евра ? :)
     
  4. Faith95

    Faith95 Активен член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2013
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    1700 е на државно(у воена), а на приватните е над 300
     
  5. vec

    vec Активен член

    Се зачлени на:
    2 септември 2012
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    5
    Колку плативте?
     
  6. seagirl

    seagirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2011
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    27
    Јас ќе одам утре да прашам во воена болница, за да си ги средам ушите, не ми се многу ама ете така некако не се осмелувам да ги откријам. Само ве молам препорачајте ми кај кој доктор да прашам кој е најдобар. Па еве ако треба и во државна ќе одам, ама пак да ми препорачате доктор. Благодарам однапред. Малце мие страв ама, ајде. Благодарам однапред

    Да ако може и на мене бројче и кај кој доктор, каде што ? И јас сум заинтересирана . Благодарам однапред
     
  7. Baqat

    Baqat Активен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2013
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Колку плативте?
     
  8. majuskasrcuska

    majuskasrcuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2011
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    2
    lele daj ma devojko ako prasas vo voena sto e kako e spodeli i so nas nekoja informacija, ne ima mnogu so istiot kompleks so sakame da go resime. Kako sto gledam tuka sekade e skapicko samo u voena nekako eftino e pa ako se rasprasas i navistina e taka spodeli i so nas.POZZZZZ

    [mod-kirilica:15sz8y6c][/mod-kirilica:15sz8y6c]
     
  9. vec

    vec Активен член

    Се зачлени на:
    2 септември 2012
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    5
    Благодарение на овој форум, јас како и многу други веројатно и јас сум многу порешителна и повеќе храбра..
    Досега не сум ни можела да замислам дека има толку луѓе кои што имаат проблеми со неубави уши. Би сакала да ја дознаам цената на операцијата во воена болница, бидејки веќе се договорив со моите дома ако е до 10.000 денари да ја направам корекцијата бидејќи ми е стварно комплекс.. Поздрав :*
     
  10. vec

    vec Активен член

    Се зачлени на:
    2 септември 2012
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    5
    ве молам напишете колку пари е во воена болница..?
     
  11. seagirl

    seagirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2011
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    27
    Дали можеш да ми дадеш бр. или маил од докторот од воена болница каде што правела операција сестра ти, бидејки и јас сум заинтересирана за корекција и дали случајно имаш информација дали сеуште е со сини картони во воена болница? Фала однапред :)[/quo
    Ај ве молам кажете како се вика докторот ?!
     
  12. Alyssia

    Alyssia Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2012
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    2
    И јас имам големи уши меѓутоа носам такви фризури кои ми ги покриваат ушите. А некогаш и да ми се откриени, сметам дека тоа е белег по кој се разликувам. Не чувствувам потреба за естетска корекција. (Знам дека темава е токму естетска корекција, но чувствував потреба да го кажам моето мислење). :)
     
  13. seagirl

    seagirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2011
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    27
    Ај те молам кој доктор те оперираше во воена, благодарам однапред :hai:
     
  14. Stoimenovska

    Stoimenovska Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    2.182
    Епа девојки и јас го поминав ова. Кој има прашања нека повели... :)
     
  15. danni5

    danni5 Активен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2012
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    аа јас сакав да прашам скоро време ли ја прави операцијата ако си ја скоро правила каде и колку чини :)
     
  16. tweety123

    tweety123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2013
    Пораки:
    252
    Допаѓања:
    29
    Девојки истото и јас сакам да ве прашам...:) Некој што во скоро време правел корекција на ушите во воена болница, име на докторот, која цена итн...ептен ми е страв ама мора да се решам некако од овој проблем хуху...моите упи се отприлика вака нешто, малку повеќе ова [​IMG]... что мислите ќе може да да бидат корегирани :$
     
  17. x-MajaEsposito-x

    x-MajaEsposito-x Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    1.732
    Допаѓања:
    3.506
    Пол:
    Женски
    И мојте се такви :worried: ,рано е за такви работи (зборам за мене)
     
  18. Stoimenovska

    Stoimenovska Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    2.182
    Ја правев операцијата во Штип во болницата кај др. Гоко Велковски. Слушнав доста големи пофалби за него, претходно работел во Истанбул, Турција и е врвен хирург. Како и во секоја болница и овде цената е 300 евра ( 18,000 ден.), а на приватните е 500 евра мислам. Али тоа нема врска, секој доктор е искусен во тоа и за овој кажаа дека досега не утнал операција па и мојата ја заврши супер. Јас сум презадоволна, бидејќи мојте уши не беа само клемпави имав и поголеми деформации како што едното уво ми беше во форма на коцка, али тоа се среди.

    Ако имате прашања за како се одвива операцијата, прашајте слободно. :)
     
  19. E-PINKY

    E-PINKY Активен член

    Се зачлени на:
    18 март 2013
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    1
    Najdobronameren sovet nemojte vo Gradska bolnica!!! :devil: Iako bese odamna pred okolu 8 godini seuste pamtam. Nemozam da vi opisam kolku LOSO i BOLNO bese toa iskustvo za mene :(

    Moja preporaka do site:Nemojte da izbrzuvate,Rasprasajte se ubavo za doktorite,i mislenje od nivni pacienti,i dokolku mozete da si dozvolite da platite pogolema suma,pa makar i po cena da go odlozite procesot za nekoe vreme da podsoberete uste sredstva,za da dobiete prav tretman kako sto treba,i da pominete najlesno,najbezbolno,i najzadovolni od izgledot, napravete go toa, za podocna da ne zazalite,ili nedaj boze da imate losi posledici od taa operacija,pa da mora da se povtoruva....

    Kako vo mojot slucaj,i na zalost do den denes sum osakatena donekade od taa doktorka i posle 2 operacii :( a nemam golemi usi,malecki mi se,i ne mi bea neso epten klempavi,tuku sosem malce duri nemozea ni da se narecat klempavi,nikoj ne mi gi imase primeteno,ali mene licno mnogu mi smetase toa i ete od pusta zelba si napraviv problem bidejki izbrzav :(
     
  20. angela66

    angela66 Активен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2012
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Какви проблеми? :( што може да се искомплицира? И јас сакав да правам корекција но исто така и на мене не ми се многу клемпави само така на врвовите скроз малце и сега се двоумам дали да правам :(