1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Флеки и дупчиња од акни на лицето

Дискусија во 'Лице' започната од ev4e, 30 ноември 2009.

  1. le.soleil

    le.soleil Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    1.363
    Допаѓања:
    4.886
    Дали знаете од колку саат работи ординацијата Медикоз на др. Николина? Цело сабајле вртам никој не ми крева...или пак имам погрешен број...Некој што бил да ми помогне?
     
  2. K.Mari4ka

    K.Mari4ka Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2011
    Пораки:
    1.457
    Допаѓања:
    1.559
    Пол:
    Женски
    Јас како што знам почнува да работи од 10:00h, пробај пак ѕвони, биди упорна
    бројот е 02 3131386
     
    На le.soleil му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.551
    Допаѓања:
    21.642
    Пол:
    Женски
    А,нешто што помага за дупчиња?Постои ли воопшто нешто такво? :)
     
  4. m.23

    m.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2013
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    На одмор е д-р Николина до 14 јули :)
     
    На le.soleil му/ѝ се допаѓа ова.
  5. presiosa1

    presiosa1 Активен член

    Се зачлени на:
    15 март 2014
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    11
    за дупчиња само третмани и користење креми за истите..моментлано јас се справувам со дупчињата...
     
  6. Love86

    Love86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    520
    Допаѓања:
    195
    Presiosa1 за какви третмани мислите за дупчињата?
    какви креми користиш? :)
     
  7. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.649
    Пол:
    Женски
    Помага и има ефекти ама треба да се користи на подолго време, барем моето искуство беше тоа.
    Имав многу флеки по челото и потребни ми беа две кутивчиња за да избледат. Многу е мрсна кремата, ако имаш кожа склона кон мастење, внимавај си. :)
    Ефтина е кремата, ја има низ аптеките.
     
  8. 321

    321 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    А дали може да се користи ЛАЛА кремот за нозе?? јас имам флеки од подкожни влакна
     
  9. presiosa1

    presiosa1 Активен член

    Се зачлени на:
    15 март 2014
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    11
    love86 јас кога одев кај николина 3 год ми се направија дупчиња и флеки ,премногу се разочарав и потоа отидов кај коста цветкович дермаплус..е сега лицето ми беше катастрофа и ми дадоа да пијам терапија ракутан и ми прават третмни прво дермоабразија потоа со дермапен да ти кажам сега ми е 70% средено..имам уште 1 месец од терапијата...навечер ставам еуцерин дермопурифер исто и преку ден само со заштитен фактор...сега зависи од твоите дупчиња колку се длабоки т.е сето тоа зависи од многу работи :*
     
  10. BabyyBoo

    BabyyBoo Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    66
    Пол:
    Женски
    јас имам дупче на носот, тоа од кога бев мала се створи незнам како (мајка ми вика од сипаница кога имав било ама незнам) и кога се тргна брунката остана како дупче(буквално вдлабнатина) и сега незмам како да го поправам, не е големо ама се познава и незнам како да го поправам
     
  11. alexsandraa

    alexsandraa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 август 2011
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    737
    Пол:
    Женски
    Дали некој знае некој лосион, крема, било што за флеки на лицето од акни..? :worried:
     
  12. anuvcheto

    anuvcheto Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2012
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    352
    Лимонот бил многу корисен за флеки на лице.. Ги отстранувал флеките и давал сјај и убав тен на кожата на лицето, така да пробајте и вие, ништо не губите :) И малку трпеливост, секако.. Резултатите се видливи по 6-8 недели, ако 2 пати дневно го миете лицето со сок од лимон :) Исто така и зелениот чај бил многу корисен за одстранување на пеги и флеки :*
     
  13. mkdpp

    mkdpp Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 април 2011
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    1
    девојки ја читам цела оваа тема некако неможам конкретен одговор што ке помогне.. јас имам мали дупчиња(не мн. воочливи) ама сакам да ги отстранам пробав се микродермоабразија некој пилинзи контратубекс , скинорен, маска од лимон и квасец и ништо .. може ли некој искрено да ми каже што вистински ке ми помогне??? плс хелп
     
  14. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.536
    Допаѓања:
    7.800
    Пол:
    Женски
    Зарем дерматологот не ти препорача Келокот или Епителиал? Обично откако ќе се почнат третманиве следуваат овие креми. Кај кој дерматолог одиш?
     
  15. BBelieber

    BBelieber Нов член

    Се зачлени на:
    20 август 2014
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    2
    Moze so limon trij limon na liceto okolu 10 tina minuti i 5-10 minuti ostavi go da se isusi potoa izmij se
    Zejtinliva treva oomg ovaa premnogu mi pomogna,mi go iscisti celo lice,i jas kako tebe barav sekakvi domasni lekovi ama nisto ne mi pomogna,samo ZEJTINLIVA TREVA!
    soda bikarbona so malku voda i sok od limon trij na flekata i ke ti se iscisti,ovaa go nemam probano,
    NAJSIGURNO TI E DA SI ODIS NA DERMATOLOG I TOJ KE TI DADE,VAKA OD NASI SOVETI USTE POVEKE KE SI GO UNISTIS LICETO,ILI POJDI VO APTEKA I ZEMI LALA KREM I TOJ POMAGA! :inlove: :P


    [mod-kirilica:xmmmrpys][/mod-kirilica:xmmmrpys]
     
  16. preplasena

    preplasena Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    26

    Мајка ми имаше флеки и што не проба, ништо не и помогна.Сега најдовме една жена која прави креми и стакло и стана лицето, а ти ефтинко е.Ако сакаш пиши ми лп ќе ти дадам бројче.
     
  17. mkdpp

    mkdpp Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 април 2011
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    1
    А некој да не знае колку е приватно со ласер третманот за флеки што е?
     
  18. Ketrin86

    Ketrin86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    4
    Не би ти препорачала третман со ласер затоа што е многу агресивен и прилично скап.Може да пробаш со дермаролер или дермапен, многу ефикасен а не толку скап третман.Пиши ако сакаш ке ти кажам каде ги правев третманита :)
     
  19. presiosa1

    presiosa1 Активен член

    Се зачлени на:
    15 март 2014
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    11

    ketrin и мене ме интересира каков ефект имаш од дермапен ако си правела зошто сега и јас за 1 недела ке правам..па кажи дали те болеше...
     
  20. mkdpp

    mkdpp Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 април 2011
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    1
    Па јас правев веќе со дерматолог, но немаше ефект, а кога мислиш скап, отприлика колку би било тоа?