1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Го депилирате ли вашето лице?

Дискусија во 'Лице' започната од Mitevska, 24 јануари 2010.

?

Дали го депилирате вашето лице?

  1. Да

    406 глас(а)
    38,7%
  2. Не

    644 глас(а)
    61,3%
  1. Anonnimna

    Anonnimna Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 декември 2011
    Пораки:
    342
    Допаѓања:
    76
    И јас кога ги депилирам со ленти(Silk лентите ги користам) надусниците се исфрлувам,вцрвенувам и ми се прават како лишаи.Јас откако ќе се издепилирам се бришам со влашна марамица Becutan и се мачкам со павловичева крема.
    А кога ќе ми се појават лишаи ставам хлоремфеникол маст и за 1-2 дена ги нема :)
     
  2. Karamella

    Karamella Активен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2011
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    23
    Дали некој знае како да ги отстранам мустаќите без да бидам како надуен балон цело време |( ?
     
  3. SimplyElegant

    SimplyElegant Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2012
    Пораки:
    746
    Допаѓања:
    779
    Пол:
    Женски
    Фала богу немам потреба од такво нешто.
     
  4. Smiley-29

    Smiley-29 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    еее дечки мои, вака...не го депилирам лицето, никако.Никогаш до сега не сум ни пробала.Но имам надусници што многууу ме нервираат и страшно сакам да ги извадам.Сеа некои од вас викаат дека вадат надусници еднаш у два месеци или два пати у годината, а некои на една недела.Ако почнам нејќам секоја недела да ги вадам, пу пу...и нејќам да почне местото нешто да ми се познава или нешто слично.

    Вие што викате?

    П.С. Иам слушнато за некои креми,хидроген или што и да е за избелување на влакна, тоа ми звучи интересно ама не сум баш запознаена со тоа.Помош!
     
  5. CrazyStupidLove

    CrazyStupidLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    586
    Ако имаш приметливи влакна подобро е секоја недела да ги депилираш, него да шеташ со брк, извини вака. 5 минути работа е со лентички. А и ако ги депилираш што може да ти се познава? Очигледно сега ти се познаваат влакна, што значи нема откако ќе ги отстраниш.
     
  6. hrizantema007

    hrizantema007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    42
    леле ми треба помош...не знам више што да правам,,,ми се прават многу влакненца на лицето,,ок,на образите ќе ги поминам кога се поголемки и бледи,,не се приметуваат,ама на сонце се гледа како мов,тоа ме нервира,,,ок тие ќе ги отстранам,,но знаете на брадата ми се прават значи нон-стоп...почнав секоја недела со топла депилација,,,а после тоа пак имам оние мали пшто биле не излегле,и пак с епознава,,не знма више што да правам,,блазе тие што немаат воопшто...некаде читав дека и со депилатор з атело(од филипс) се поминувале и на лице,,дали тоа има ефект...леле многу сум очајна,ми треба помош...не знам више што да правамм,,а каде што вадам со пинцета ми излегуваат јаки и црни,,,мали со но ме нервираат....
     
  7. peperutka87

    peperutka87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    764
    Допаѓања:
    535
    Пол:
    Женски
    ЕЕ усте на лицето ми фали да се депилирам и у ПМ висе,инаце за лицето само ласер е спас,долготрајно е ,мозеби и поскапо али мислам исплатлива инвестиција
     
  8. Aschenputtel

    Aschenputtel Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2012
    Пораки:
    1.152
    Допаѓања:
    7.731
    Лицето не, само ги отстранувам овие влакненцата над устата, но многу бргу ми растат. Ги користам овие лентите на Галафарм, ама нешто не ми се баш погодени и не ги вади целосно. Вие што предлагате, некој поефикасен начин да не ми растат толку брзо стварно се нервирам.
     
  9. kikav

    kikav Популарен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    2.711
    Допаѓања:
    2.034
    јас не бидеќи за среќа немам влакна никаде освен веќивеее :D
     
  10. Angel.girl

    Angel.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2011
    Пораки:
    669
    Допаѓања:
    667
    Епа луѓе у последно време ме нападна една мисла и не и оде бе, ке ја снема па пак ќе се врате. Како некој облак ми виси над глава. Е проблемот е шо сакам да си го издепилирам цело лице. И далеку од тоа дека имам нешто мн влакна или дека ми се црни. Не. немам.нормално имам над устата и ги депилирам најредовно и веѓите, ама незнам шо ми е проблемот, неможам да се поднесам коа ќе забележам влакно. И мислам дека сите го приметуваат
     
  11. la-lita-e

    la-lita-e Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2012
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    151
    Ја имам малецки мустаќи,ама баш ми е гајле,не би се депилирала на лицето за ништо на свет!
     
  12. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.263
    Допаѓања:
    8.685
    Ги депилирам надусниците,со Веет ленти. За 2-3 минути сум готова. Мачкам со бебешко масло за да се отстрани скроз восокот и да се негува кожата. И тоа е тоа. :)
     
  13. Leather

    Leather Активен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2012
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    7
    Не депилирам лице, само ситните влакненца околу веѓите и надусниците, а имам и влакна на носот, понекогаш ги чупам, понекогаш депилирам :geek: :)
     
  14. Li..Na

    Li..Na Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2012
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    Немам влакна по лицето , а доколку одимам ( не дај боже ) ќе морам :(
     
  15. Sara123

    Sara123 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    3.279
    Допаѓања:
    2.305
    Пол:
    Женски
    Депилирам само надусници. На друго место не ни имам.
    Кога одам на депилација и тој дел го средувам..споро ми растат влакната и немам никакви проблеми со црвенило и сл.
     
  16. Special.Someone

    Special.Someone Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2011
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    635
    не се депилирам немам бркови а слушам некои ги депилираат т.е. ги обликуваат вегите со депилирање но јас со чупалица си средувам работа :D
     
  17. tinna123

    tinna123 Активен член

    Се зачлени на:
    29 јули 2012
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    2
    Јас ги депилирам само “мустаќите“ ( и веќите ги чупам нормално ) али многу боли ... но сепак се познаваат и ми сметаат па мораше да го направам тоа не дека ми е по ќеф !
     
  18. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    никако не се дипилирај ан 50 години ке тееба со се вика и да се бричиш абе ајде глупости.....
    Јас само надусниците и тоа само кај козметичат и вегите нормално....
     
  19. LittleFairy

    LittleFairy Популарен член

    Се зачлени на:
    30 април 2012
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.935
    Само надусниците и веѓите на козметичар што ми ги средуваат :)
     
  20. Myworld

    Myworld Активен член

    Се зачлени на:
    17 август 2012
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    5
    - Девојки јас имам 14 години, имам проблем со лицето потоцно имам влакна по лицето, дури и по образите, не се онаа баш големи влакна, јас со депилација ги отстранувам, али ако некој има сличен проблем и има поинакво решение како да се ослободам од нив ве молам пишете. Фала однапред.