1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Го депилирате ли вашето лице?

Дискусија во 'Лице' започната од Mitevska, 24 јануари 2010.

?

Дали го депилирате вашето лице?

  1. Да

    406 глас(а)
    38,7%
  2. Не

    644 глас(а)
    61,3%
  1. mila7

    mila7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2013
    Пораки:
    542
    Допаѓања:
    486
    -Charlottexo нема шанси со пудра, така повеќе ќе се познаваат,а и не сакам да ставам пудра за да не ми се нафрли лицето, едвај ми се исчисти и затоа више ништо не пробувам.не знам веќе што да им направам, еден ден ќе земам да ги издепелирам...
    -SunnyGirl2 како тоа со хидроген, нели се оштетува кожата?
     
  2. lalitas

    lalitas Активен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2013
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    10
    Имам 15 години и имам скоро насекаде влакна на лицето, тоа ми е генестски од мајка ми. Не можам да излегувам надвор на сонце, имам голем комлпекс ради ова, и решив да ги отсранам. Ве молам за совет, значи не мора да биде трајно ако треба на секои 2 недели ќе го правам ова само да ги снема. Што би било поефикасно некој хидроген за избелување, некоја крема ако знаете, освен веет не, или пак со ленти? сакам совет..
     
  3. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    Депилирам само надусници и веѓи.
     
  4. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    5.849
    хидрогенот ствара бела пена на кожата,рана кога ја чисти.. мене уште ми се мрси кожата од хидрогенот...и ми ги избелува влакненцата + и не се чупам поради тоа бидејќи поблиску до вегите ставам хидроген за рани 3%
     
  5. jacqueline.s

    jacqueline.s Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    3.878
    Допаѓања:
    19.047
    Пол:
    Женски
    Си ги депилирам мустаќите :D
    Еднаш на два месеци некаде од прилика. Можеби не се познаваат вака, ама на сонце некој поблиску да е, може да ми ги запримети. Ама не знам како ви растат на неколку дена :? Кога ќе се извади влакно од корен, му треба доста време за да никне пак. И не мислам дека со депилирање растат повеќе. Јас брич не користам никаде на моево тело, само депилирање, па после толку години многу ми се омекнати и побледи влакната, а веќе имам места кај што воопшто не ми растат влакна, а порано растеле.
     
  6. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Ги депилирам брковите, на брадата ми растат едни 3 црни влакна кои ги вадам со чупалица, зошто не сакам да се размножат. Многууу ме нервираат...
     
  7. mila7

    mila7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2013
    Пораки:
    542
    Допаѓања:
    486
    девојки и јас имам влакна, дури и на образите, и многу читав по нет, прочитав дека ако секој ден пиеш чај од нане влакната се намалувале, колку е точно не знам, дали вие знаете нешто за ова?
    еве кај читав http://karmin.tocka.com.mk/56/97857/kak ... -na-liceto
     
  8. orcenikolov123

    orcenikolov123 Активен член

    Се зачлени на:
    26 септември 2013
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    0
    Девојки ајде помош...значи надусниците ги отстранувам со депил. крема или чупалица, ама одблиску ми се гледаат како топчиња, како да се приметува дека ги депилирам, а не сакам да се познава...некое решение?
     
  9. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.467
    Допаѓања:
    39.688
    Пол:
    Женски
    nadusnici

    Земи ленти или восок за депилирање на надусници.
    Лентите се од вит, розеви малечки, а восокот не ми текнува од кој беше..зелен во малечко тубиче. Или силк ленти за депилација, исечи ги на помали лентички или со шеќерна депилација или со конец ако си спретна со него. :)
    Со било кое од овие не би требало ништо да ти се познава.
     
  10. orcenikolov123

    orcenikolov123 Активен член

    Се зачлени на:
    26 септември 2013
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    0
    Ама со лентите треба да имам поголеми влакненца...а што ќе правам јас додека пораснат? Срамота така треба да шетам.
     
  11. lav4ence.e.e

    lav4ence.e.e Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    407
    Допаѓања:
    245
    nadusnici

    Ти се познаваат затоа што со крема валкната се отстрануваат само површно, а не од коренот. Ке ги отстрануваш со восок т.е. можеш да си купиш лента , јас најчесто ги користам тие на veet најубави ми се. Ги земам од аптека каде се продаваат и поединечно, една е некаде околу 20-30 ден.
     
  12. orcenikolov123

    orcenikolov123 Активен член

    Се зачлени на:
    26 септември 2013
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    0
    nadusnici

    Значи veet ленти од аптека. фала многу
     
  13. orcenikolov123

    orcenikolov123 Активен член

    Се зачлени на:
    26 септември 2013
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    0
    надуснициииии

    Значи ве молам стварно ми е потребна помош.. незнам со што да си ги депилирам надусниците.. ги правев на почетокот со чупалица али некако многу се и не се чупаат сите и се познаваат, пробав и со онакви восочни лентички специјално за лице тие па ич не помагаат само ке те исполепат.. се правам последно време со крема ама многу побрзо растат и повеке боцкам а срамота е за зенско тоа.. ВЕ МОЛАМ ПО ИТНО МИ Е ПОТРЕБНА ПОМОШШШ !!!
     
  14. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    ^ Купи си Силк восок, стопи го во алуминиумското канче, со лажичката земи од восокот (прво дувни му малку на восокот и испробај го на рака да не е премногу врел), нанеси го на надусниците, почекај додека да се стврдне и одлепи го. Толку :)
     
  15. Femina777

    Femina777 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2013
    Пораки:
    534
    Допаѓања:
    236
    јас ги користам veet лентите и сум задоволна од нив :)
     
  16. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    Баш сега ги депилирав веѓите и надусниците :)
     
  17. martinna123

    martinna123 Активен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2012
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Имам 13 години и сега незнам дали да ги депилирам надусниците или не.Ми се познаваат влакненцата, но многу малку ( барем така ми кажуваат другарките).Неколку мои другарки депилираат надусници, но мене ми е страв да не ми растат повеќе.Ваше мислење и како иде тоа? :D Фала :D
     
  18. sofijanoka

    sofijanoka Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2013
    Пораки:
    2.652
    Допаѓања:
    15.512
    Пол:
    Женски
    Не.Не сум ни имала потреба.А,и не ве советувам да почнувате со депилирања само оти другарките ви се депилираат,не дека имате стварно потреба.

    Ако имаш мали влакненца,ја мислам нема потреба. :)
     
  19. stetoskop

    stetoskop Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    5.388
    Допаѓања:
    171.341
    Ако не ти успева сето ова тогаш оди си на козметичар-2 мин.работа,100 ден. плаќаш и месец дена си раат.
     
  20. Maci12345

    Maci12345 Активен член

    Се зачлени на:
    4 март 2013
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    11
    што против раните од депилација?

    Девојки не знам дали има ваква тема не ја бришете ве молам. Вчера си ги вадев влакната на надусниците и направив голема беља силно потегнав и ми остана рана голема е црвена и не ми поминува кажете ми ве молам што да намачкам до вечер да ми се намали црвенилото :(