ТЕМА: Испукани капилари на лице

Мислење 07 Сеп 2012, 15:23

Јас имав испиукан капилар на образот и тоа го имав некој 3-4 години, ептен се познаваше и на слики ми се гледаше и се и кога наеднаш едно утро гледам го нема.. Со ништо не се имам мачкано, само со пудра го покривав (колку толку иначе пак се познаваше) и така само по себе си се повлече.. :)
Аватар на корисникот
1DeeDee1

Сино цветче
 
5426
Мислења: 120
Зачленет: 24 Авг 2012, 12:04
*Never run faster than your guardian angel can fly.
*If you're sexy and you know it put your hands up in the air \(o.o)/

Мислење 07 Сеп 2012, 15:37

Сум имала одсекогаш испкуани капилари на образите. Ми кажале дека можно е да ми се од пресилно дување на носот, преголмеа нервоза, претерано плачење. Дури веке и се навикнав на нив, за излегување ги покривам со пудра за да не се познава толку многу црвенилото од нив.
Аватар на корисникот
AnGel.fire

Зелено цветче
 
218256
Мислења: 533
Зачленет: 05 Авг 2011, 01:02
Локација: Скопје

Мислење 13 Сеп 2012, 21:36

а дали некој од вас ги има користено производите Биоклиник Ноќен крем и Биоклиник Регенативен Ноќен крем против, и дали има некоие резултати, ке ве молам за одговор многу ми е важно... фала однапред :*
Прикачени фајлови
2.png
2.png (7.67 KiB) Разгледано 646 пати
1.png
1.png (4.48 KiB) Разгледано 646 пати
Аватар на корисникот
unlucky

Сино цветче
 
69232
Мислења: 180
Зачленет: 16 Ное 2010, 21:39
Никогаш, не вели никогаш!

Мислење 16 Сеп 2012, 17:49

имав на носот капилар, бев на ласер-третман 50 еур, мачкав цинк крема на авен, ништо!

Со тек на годиниве ми се повлече. Препорачувам обична павловичева, на капиларите им треба масно а не суво.
Аватар на корисникот
Vesna.Spi

Сино цветче
 
4513
Мислења: 149
Зачленет: 19 Мај 2012, 16:41
"Čarolija je kad rizikuješ sve što imaš za san koji niko drugi ne vidi osim tebe"

Мислење 13 Ное 2012, 18:21

Мене почнаа да ми се појавуваат под очите, неубаво изгледаат и ќе мора да превземам нешто. Не знам зошто ми се појавуваат се повеќе.
Аватар на корисникот
sunfemina

Жолто цветче
 
8121145
Мислења: 1731
Зачленет: 17 Фев 2011, 23:11

Мислење 27 Ное 2012, 23:22

Јас имам ситни испукани капиларчиња по лицето. Не се познаваат само незнам како може воопшто на лице да има испукани капиларчиња црвени..
Аватар на корисникот
SnowWhite8

Зелено цветче
 
601619
Мислења: 800
Зачленет: 25 Јул 2012, 23:56
Умре мојата почит кон тебе , прими мое сочуство!

Мислење 28 Ное 2012, 00:38

SnowWhite8 напиша:Јас имам ситни испукани капиларчиња по лицето. Не се познаваат само незнам како може воопшто на лице да има испукани капиларчиња црвени..

Е може :) , и јас имам да ти кажам, и ја купив кремата на Авене (диросеал) зелената што е против капилари и џабе фрлени пари , Ако има некој лек нека ни пише.
momomo

Фем почетничка
 
24
Мислења: 16
Зачленет: 14 Јул 2012, 15:39

Мислење 28 Ное 2012, 01:57

momomo напиша:
SnowWhite8 напиша:Јас имам ситни испукани капиларчиња по лицето. Не се познаваат само незнам како може воопшто на лице да има испукани капиларчиња црвени..

Е може :) , и јас имам да ти кажам, и ја купив кремата на Авене (диросеал) зелената што е против капилари и џабе фрлени пари , Ако има некој лек нека ни пише.

Неверувам дека воопшто ќе исчезнат... :(
Аватар на корисникот
SnowWhite8

Зелено цветче
 
601619
Мислења: 800
Зачленет: 25 Јул 2012, 23:56
Умре мојата почит кон тебе , прими мое сочуство!

Мислење 18 Апр 2013, 15:52

Jа има некој користено, да сподели искуство?

Слика
Аватар на корисникот
LaBella

Зелено цветче
 
1027641
Мислења: 974
Зачленет: 06 Ное 2010, 13:19
Слика

Мислење 13 Авг 2013, 15:37

Девојки, еве ме мене пак после долго време со истиот проблем. Уште "гуглам" и никако да си најдам решение, а и вие некако слабо ми помагате хаха :sweat: .. Сакав да прашам дали некоја од вас го има користено Биоклиник Ноќен крем против црвенило и проширени капилари на лицето и колку е корисен? Или пак некое друго решение што би ми помогнало, се' се прифаќа :D
Аватар на корисникот
ilove-marshall

Фем почетничка
 
14
Мислења: 16
Зачленет: 27 Јун 2012, 09:30
Lose myself in time, just thinking of your face.. You'll never know, if you never try, to forget your past & simply be MINE! :)

Врати се на Лице

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: cooll, ivinakit, koritsaki, s.T.e.F.i, strelkata, sweetgirl92, vinozito1, Yahoo [Bot] и 23 гости