1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како до чисто лице?

Дискусија во 'Лице' започната од LovelyGirl, 21 февруари 2010.

  1. goddess.Of.chaos

    goddess.Of.chaos Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    1.059
    Допаѓања:
    1.029
    Не е толку до козметиките, колку што е до исхраната. Може од надвор се` и сешто да ставаш и пари да изнафрлаш, здравата кожа доаѓа од внатре. Што и да мачкаш, после извесно време нема ефект. Кожа и коса се заситуваат од еден производ после 2 месеца, порано или подоцна, и после пак јово на ново. Па и тие "чудотворните" креми се 99 посто со жива, истата апсорбирана преку кожа чуда прави. Во ЕУ е забранета компонента во креми со децении, ма да постои се`уште нерегулиран пазар, или домашно производство. Под итно избелува флеки, чиста фаца одма, штом престанеш пак по старо, плус други огромни проблеми прави, ако не постов мој, прочитајте за труење со жива или распрашајте се ете.

    Дури и да се негува лице многу нормално, па и суплементи да се земаат, пак треба да се јаде и да се пази што се јаде. Зелена и црвена храна многу, риба, и многу, ама многу вода итн итн. Има сто медицински сајтови кај што имате список на храна која за што е добра и со што е богата. Се напнав вчера, рол он моливче за под очи, како 8 саата сон ефект, ма немој. Да би живееле барем малку поздраво од ова, не би имале ни темни кругови ни бутур.
     
  2. Sarasweet

    Sarasweet Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    321
    Допаѓања:
    150
    СДК дека слушнав од блиска личност која имаше проблем со акни многу по лицето, дека била кај некоја жена која се занимава со медицинска козметологија, Жанина козметикс беше нешто името на козметиката или козметичкиот салон, и се наоѓа кај нова железничка.
    Сите кои биле кај неа по 6,7, третмани на лицето од по 500 ден мислам, им се исчистило лицето, зборувам од премногу исфрлено лице, дека добиле баш чисто и мазно лице.
    Се надевам на некој ќе му послужи информацијата, подетални информации немам но распрашајте се.
     
  3. goddess.Of.chaos

    goddess.Of.chaos Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    1.059
    Допаѓања:
    1.029
  4. SmilerGirl

    SmilerGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2011
    Пораки:
    400
    Допаѓања:
    262
    Пол:
    Женски
    Да ве прашам нешто
    Моето лице е полно со бенки и капилари,па ако знаете да ми кажете што да правам за да ги снема ќе ви бидам многу благодарна :)
     
  5. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Има некој доктор кај Железничка,ако си од Скопје, давал некоја маст за бемки,и одма се губеле. Не знам точно кој доктор е,еве ако знае некоја феминка нека каже.
     
  6. eleonor44e

    eleonor44e Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    имам многу фски ај ве молам за помош вака не се издржува веќе :(
     
  7. eleonor44e

    eleonor44e Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
  8. feminna09

    feminna09 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    14
    Да ве прашам нешто...месец дена го користев лосионот Хлоракол + навечер од кремата здраве.До сега нисшто што сум користела не ми помогнало повеќе од оваа да ја наречам терапија :) е сега ми се потроши шишенцето лицето ми е чисто ама сакам да продолжам да го користам. да си купам пак, во случај да не се појават па пак да ги лечам . Дали ќе биде штетно пак да го купам овој лосион или да купам некој друг ? Вие што мислите? :) :)
     
  9. sorleva

    sorleva Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Nikola dali dobi nekakov odgovor za brojot na Saso? Moze li da mi go dostavis i mene? Boze liceto mi izgleda isto kako na slikava ne znam veke sto da pravam
     
  10. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.715
    Допаѓања:
    5.038
    Пол:
    Женски
    Пред една недела си купив од Doctor's лосион, гел и крема од линијата anti-acne со камилица и искрено не верував дека воопшто ќе има резултати, а не па вакви. Не очекував некоја посебна промена зошто имав пробано се и сешто и почнав више да се откажувам. Посебно ме зачудија поради цената, сите заедно коштаа колку еден прозивод од Нивеа, а ете испадна дека конечно најдов спас. :rofl:
     
  11. Barbie-mwa

    Barbie-mwa Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    1.237
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Ја купив кремава...помага или?
     
  12. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Јас си ја зедов денес кремата од Саше, се надевам ќе ми помогне. Па ќе пишам обавезно дали стварно го чисти скроз лицето. Кошташе 2100 денари и човекот се ама се ми објасна можеби пола сат.
    Очекувајте ме наскоро. 8) Се надевам со добри и позитивни вести. Дури ми рече дека не било лошо лицето пошто имам само црвени точки не се гнојни, му се јавувале и со катастрофални лица.
    Дај боже да помогне. Али ми рече да се поздравам со пудра и било какви креми, пилинзи значи ништо не смеам да ставам! Ама ќе издржам.
     
    На PParaskeva му/ѝ се допаѓа ова.
  13. sorleva

    sorleva Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Lele edvaj cekam info kako ti deluvala kremata...
     
  14. cigarce

    cigarce Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    1.401
    Допаѓања:
    3.931
    Пол:
    Женски
    Девојки бре,немојте се и сешто да ставате на лицето,немора да значи дека ако мене ми помогнал некој производ и на вас ќе ви делува,напротив може кај вас да има и не сакани последици,се тоа зависи каква ви е кожата и колку ви е голем проблемот со акните и таквите работи.
    Сепак повеќе ви прифатила некоја природна нега на лицето со маски,пилинзи од проверени работи,отколку некои лосиони и чуда.
    Јас моментално користам еден домашен подготвен пилинг со некои плави топчиња такви ситни низ него,пилингот на чисто лице еднаш неделно со триење да навлезе во кожата и мене ми е прекрасен.
    Мене ми помага и миењето со сапун и млака вода,меѓутоа не секогаш бидејќи лицето понекогаш ми се презаситува,задолжително вадење на шминката и нечистотиите од лицето пред спиење,и редовно одржавање на кожата на лицето.
    Немојте да пробувате се и сешто :)
     
  15. sorleva

    sorleva Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Девојки и јас ги земав мастите од Сашо ( не знам зошто го викаат чичко Сашо мене не ми изгледа како чичко :rofl: ) се надевам дека ќе ми помогнат. Јас сум сепак 29 години и дури и Сашо ми кажа дека ќе треба можеби подолго време за да видам реакција од кремата бидејќи кожата ми е постара и посозреана но верува дека ќе помогне. Многу ми се допадна што човекот инсистираше да ме види пред да ми ја даде маста бидејќи не се работи за тинејџер туку за веќе зрела кожа. Ќе ве информирам за напредокот :D
     
    На PParaskeva му/ѝ се допаѓа ова.
  16. She

    She Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    106
    Допаѓања:
    54
    Обична хидратантна крема е, што не го прави лицето многу масно. Мене ми помагаше во почетокот, кожата не ми се мастеше, а сега пак на старо си е. Не знам зошто.
     
    На Barbie-mwa му/ѝ се допаѓа ова.
  17. caroline.costa

    caroline.costa Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2010
    Пораки:
    1.268
    Допаѓања:
    2.587
    Девојки го има некој бројот на тој Сашо да ми го прати по ЛП?
    Баш ја разгледував темата и цимерката си има ваков проблем. И кажав за кремата на Сашо, па неможе да прави акаунт и ме замоли во нејзино име да прашам. Ако го има некој би ви била благодарна да ми го пишете.
     
  18. agirl17

    agirl17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2011
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    165
    Пол:
    Женски
    Некој крем со овошни киселини да ми препорачате - кој е најдобар, кој му е цената, и за колку време се забележуваат ефектите? Јас немам акни, но левиот образ ми е полн со флеки од поранешните акни од пред неколку години, па ова ми е последен обид :|
     
  19. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Ги има користено некој овие производи? DC Losion Aktiv и останатите?
    [​IMG]
    И дали има некакви резултати, т.е дали се проверени(гледав на странава има интересни работи, вечерва ја открив, ама некој новитет е, не знам, прв пат ги гледам производиве, па затоа прашувам)
    http://www.depileve.com.mk
     
  20. VictoriaSecret

    VictoriaSecret Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2011
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    4
    да ти кажам и јас ја користам кремава иста...и помага но не да ти ги снема бубулиците туку кога ке го измиеш лицето и ако ти се јави црвенило намачкај се и тоа го намалува..го снемува црвенилото! :)) досега искрено ни иден лосион или крема за лице не ми помогнала. Пубертет си е пубертет. (во мои години на пр. ви зборам ) Поздрав :*
     
    На Barbie-mwa му/ѝ се допаѓа ова.