1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Корекција на носот

Дискусија во 'Лице' започната од enca.69, 7 јануари 2010.

  1. idontcare

    idontcare Активен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2014
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    10
    Еве и јас да го споделам моето искуство, после 15 дена од операцијата. Се одлучив за доктор Добри Стоименов во Воена болница, благодарение на една девојка од тука на која и сум премногу благодарна.
    Уште сум модра и имам отоци но тоа е нормално. А операцијата прегледи сместување се вкупно е само 1700 денари. За било какви прашања слободно пишете. :)
     

    Прикачени фајлови:

    На Kitkamm, soffce, Asja и 6 други им се допаѓа ова.
  2. ivanatale

    ivanatale Активен член

    Се зачлени на:
    10 август 2014
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    9
    Ајде и јас да го споделам моето искуство.. долго време се мислев кај да се оперирам, читав слушав и гледав различни искуства, имав прашано и доктори кај да се оперирам и скоро сите ми велеа за во државна болница бла бла бла, ама сепак се одлучив за воена болница кај Д-р. Добри Стоименов и покрај тоа што неколку негови колеги ми велеа во никој случај да не одам кај него. И сепак испадна спротивното, операцијата помина во најдобар ред, од изгледот сум презадоволна мислам..видлива е разликата. Докторот ме праша каков сакам да ми биди носот... му реков каков и да е сигурно нема да е полош, сакам да кажам дека оставив се во негови раце и не побарав нос како на Анџелина Џоли.. оти дури тогаш сигуно на Мајкл ќе личев. (неможи секој нос да одговара на секое лице).
    Исто така многу сум задоволна од персоналот, се осеќав како да сум во приватна болница.
    Ако некој има било какво прашање слободно пишете ми на http://www.facebook.com/ivanatale , оти не сум активна на форумот.

    2 месеци после операција
     

    Прикачени фајлови:

    На Kitkamm, teddyhbu, НаталиЛили и 6 други им се допаѓа ова.
  3. 4rever.unique

    4rever.unique Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2014
    Пораки:
    398
    Допаѓања:
    224
    Имав извонρедно убав и пρав нос, по пρав и по подигнат, амин! Носот беше најубавото нешто на моето лице. Пρед 3-4 години со носот паднав на железна шипκа и си го сκρшив. Се ежам додеκа го пишувам ова :tmi:. Не пρезедовме ништо оκолу тоа и затоа таκа си заρасна. На почетоκот, пρвите година- две, ништо не се познаваше, но со теκот на вρемето ми се исκρиви. Значи не изгледа κаκо да ти е таκов пρиρодно κρив, туκу баш она испаκната сκρшеница. Е сега денес сκρшеницата ми штρчи особено од пρофил од левата стρана, и на допиρ е многу језиво, уфф :@. Се повеќе и повеќе ми се исκρивува, дуρи и левото дупче за дишење на носот ми се затна бидејκи κосκата е поместена и едвај дишам. Мислам деκа што посκоρо тρеба да се опеρиρам, да ми го вρатат κаκо што ми беше поρано совρшен. Постојано плачам κога ќе се сетам деκа повеќе го немам тој нос од поρано, многу ми е тешκо, имам κомплеκси, ми влијае на психата. Да ми беше пρиρодно κρив, ај, ќе се помиρев неκаκо деκа господ таκва ме создал, но κога ми беше толκу убав и без маана, едноставно многу ми е κρиво!Неможам да се помиρам со тоа! ;(

    Κолκу се плаќа од пρилиκа за под 18 години?
     
  4. ivanatale

    ivanatale Активен член

    Се зачлени на:
    10 август 2014
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    9

    Во воена болница со упат од матичен лекар е 1700 денари, нема врска колку години имаш. И мислам дека ти е подобро да почекаш после 18 години да се оперираш оти уште ти се оформува ликот.. попрепорачливо е после 18 :)
     
  5. missSunshine

    missSunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2010
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    9
    Дали некој има да ми даде број од др.Добри Стојменов?
     
  6. Pixiie

    Pixiie Нов член

    Се зачлени на:
    2 септември 2014
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Здраво дечки,
    јас правев операција на нос веќе еднаш, и не сум задоволна од врвот на носот (изгледа топчесто), и ноздрите кои после операцијата ми изгледаат пошироки. Операцијата ја правев приватно во странство и сфатив дека тоа не игра никаква улога и не мора да значи дека носот ќе испадне ок само затоа што операцијата е направена приватно.
    Доктор Добри Стоименов не се нафаќа (рече дека само ќе ми го огрдел носот ако ме оперирал).
    Кај Нетковски премногу се чека, а мене ми пречи тоа што не можам да дишам и не можам да чекам пола година за истото.
    Бев на разговор кај доктор Маја Кирјас и ми кажа дека ќе може да го среди тоа.
    Дали некој има искуство со неа, дали е задоволен и слично?
     
  7. elenacherry

    elenacherry Активен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2014
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Кај кого се оперираше? :call:
     
  8. Blabla16

    Blabla16 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    392
    Допаѓања:
    161
    Пол:
    Женски
    Кај др. Јане :)
     
  9. LovelyMom

    LovelyMom Нов член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2014
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Zdrevo na site
    Dali nekoj znae koga (I dali voopsto) ke se vrati dr.Netkovski. I ve molam predlozete mi nekoj drug zazto veke pola godina cekam I veke nemam trpenie, sakam vednas da se operiram. Slusnav deka I dr.Jakimovska bila dobra pa sto mislite.
     
    На irenajas му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Blabla16

    Blabla16 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    392
    Допаѓања:
    161
    Пол:
    Женски
    После приведувањето, Др. Нетковски е вратен уште во март :) Ако отишол после тоа пак некаде, тоа е друго :) Инаку ако си на листа на чекање, ќе чекаш уште 5-6 месеци, сигурно. И др. Јакимовска е добра, една другарка моја правеше операција кај неа, добро и го направи носот.
     
  11. LovelyMom

    LovelyMom Нов член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2014
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Благодарам на информациите.Јас сакав Др.Нетковски да ме оперира ама многу се чека:(
     
    Последна измена од модератор: 11 ноември 2014
  12. Kate.93

    Kate.93 Нов член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2014
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Ме интересира дали некој има искуство до Др. Никица од Воена болница?
    Планирам да го оперирам носот и ми беа предложени Др. Добре и Др. Никица.За Др. Добре прочитав доста добри мислења на форумов, но ме интересира и за Др.Никица.Ако има некој искуство нека пише :)
     
    Последна измена од модератор: 11 ноември 2014
  13. lalala3

    lalala3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2012
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    2
    Имал ли некој искуство кај Џонов Боро?
     
  14. Indie

    Indie Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2014
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Zdravo! Veke nekoe vreme go sledam forumov zatoa sto i jas sakam da napravam operacija na nosot. Ne ziveam vo Makedonija i nisto ne me sprecuva da napravam vo stranstvo, no mislam deka e vazno da bidam doma zaradi poddrska od semejstvoto. Imam nekolku prasanja:
    Spored vasite diskusii, dobiv vpecatok deka doktor Netkovski i doktor Smilja Tudzarova se edni od po dobrite plasticni hirurzi vo Makedonija i sakam da napravam kaj eden od niv. Nemam posebna zelba nosot da mi bide konkretno kako nekoj drug, tuku da odgovara na moeto lice. Mislam deka za toa ke treba da se operiraat i nozdrite da bide proporcionalno. Koj od ovie dvajca bi mi go preporacale i dali imate kontakt od niv zasto nemozam da najdam nisto online.
    - kolku vreme od prilika vi trebase da zakrepnete? Mislam se razbira treba podolgo vreme za celosno, no primer za mene za da dojdam i da se vratam kaj sto ziveam radi rabota i drugi obvrski.
    Fala mnogu odnapred :)
     
  15. Dzes88

    Dzes88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2014
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    46
    Пол:
    Женски
    Здраво на сите. Веќе подолго време ја следам темава и ги читам сите ваши искуства, предлози за доктори итн. Отсекогаш сум сакала да направам операција на носот, но никогаш не мислев дека ќе се осудам на тој чекор. Искрено ми дадовте голема мотивација, особено од последните постови каде што има мн позитивни критики за Др. Добри Стоименов од 8-ми Септември (бивша Воена Болница). Пред неколку дена бев на матичен доктор, а веќе денес бев на првиот преглед кај Др. Стоименов. Како и што мислев имам голема девијација, синуси и мн др здравствени проблеми. Ме праша дали сакам ринопластика и кој период сакам да ми биде направена операција. Затоа што во текот на месец декември нема да можам да правам операција му спомнав за почеток на јануари. За отприлика месец дена треба да идам на втор преглед, којшто ќе биде детален за разлика од денешниот, со крвна слика, урина, екг... Го прашав за цената и ми спомна дека од 2500 до 3000 ден најмногу е операцијата, заедно со прегледи и лежење во болница. Фала ви на сите за досегашните искуства што ги имате споделено, ќе ги споделувам и јас моите. :)
     
    На Asja му/ѝ се допаѓа ова.
  16. zoey_s

    zoey_s Активен член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2014
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Здраво на сите, планирам операција кај Др. Јане Нетковски, знам порано работеше и приватно во Др.Анчевски ординацијата.Дали некој знае, дали уште работи таму на приватно и тел. бр. од Др.Нетковски? Исто и ако има некој од вас направено ринопластика кај него во 2014 :) Благодарам.
     
    Последна измена од модератор: 28 ноември 2014
  17. Jasmina2138

    Jasmina2138 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2014
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки! Планирам да направам корекција на нос кај Др.Даскалов.Знам дека за гради е најдобар, но не сум слушнала ништо за корекција на нос...чисто од естетски причини.Има некој искуство или мислење?
     
    Последна измена од модератор: 30 ноември 2014
  18. zoey_s

    zoey_s Активен член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2014
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Немој те молам Јасминче, да одиш кај Др.Даскалов за операција на нос.

    Бев јас пред неколку години на консултација кај него и велам што, како, велите да се направи, па ќе видиме, вика, по сликите како ќе излезе !?
    Ми покажа две - три сликички на компјутер, па уште ми вели, да беше операција за гради, нема проблем!
    Велам дал Господ за гради, станав и си заминав!
     
    Последна измена од модератор: 1 декември 2014
    На Jasmina2138 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Jasmina2138

    Jasmina2138 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2014
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Благодарам многу Zoey. Во суштина прочитав дека се зборува само за неколку добри доктори во Македонија, кои можат успешно да си ја завршат работата...за жал.За Туџарова, слушнав доста лоши искуства.Единствено останува Нетковски, но очигледно тешко се стигнува до него :( Очекувам ваша препорака и контакт.Поздравче!
     
    Последна измена од модератор: 1 декември 2014
  20. zoey_s

    zoey_s Активен член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2014
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Здраво Јасминче,

    За жал не знам друг во Македонија и јас фактички сакав кај Јане Нетковски и побарав телефонски број, ако знае некој од форумот, но не добив одговор.
     
    Последна измена од модератор: 1 декември 2014