1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Корекција на носот

Дискусија во 'Лице' започната од enca.69, 7 јануари 2010.

  1. Anabela2

    Anabela2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2010
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    3
    Здраво
    Како што претходно ви кажав денеска ми ја извадија маската.
    Иако носот уште ме отечен по малку јас сум презадоволна од новиот изглед.
    За да се повлече целиот оток милсам дека ќе треба повеќе време, ама не е ништо страшно. Доколку некој не знае дека сум направила корекција не верувам дека воопшто ќе го примети отокот.
    Сеуште имам фластер, но се гледа формата на носот и е многу подобра отколку што беше.
    Најмногу е намалена ширината на носот бидејќи тоа најмногу ми сметаше, а и намалена е и должината малку.
    Речиси и да немам модрици воопшто (по една мала точка на очните капаци).
    Носот почна да ми се одзатнува и можам да дишам по малку низ него. Страв ми е да го издувам за да не почне повторно да ми крвари. Утре треба да одам на преврска воклиника да ми ги сменат фластерите.
    Инаку за закажувањето доколку платите 750 евра го бирате терминит во договор со докторот. Е сега не знам дали може баш да се договорите за конкретен датум (јас на пример сакав на 05, но докторот не можеше тогаш па закажавме на 08). Мислам дека доколку сте сигурни за корекцијата 2-3 дена и не прават некоја разлика. А со 300 евра не знам стварно колку се чека, имаше една девојка што се оперираше со мене, она рече дека чекала од април. Но лошото во тој случај е што не ти кажуваат однапред кога ќе те оперираат па не можеш ништо да планираш и треба да чекаш да ти се јават.
    Лично јас сум презадоволна од корекцијата и од естетски и од здравствен аспект. Сега дури ми е криво што не сум си го средила носот уште пред 5-6 години.
     
    На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.
  2. dako26

    dako26 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    1
    Mnogu mi e milo eve sto slusam deka dr.Netkovski si ja zavrsil operacijata kako sto treba i deka nosot e super,so sto i na mene mi dava pogolema doverba da se odlucam se poveke za kaj nego.Pzdrav i se najubavo
     
  3. dako26

    dako26 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    1
    anabela pisi kako ti e nosot sega bidejki eve citam deka pravese pred izvesno vreme kaj jane netkovski pa sakam da znam kolku si zadovolna od operacijata i kako e sega nosot,formata.POZZZ
     
  4. Iki.Olsen

    Iki.Olsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    115
    Никогаш не би го корегирала носот, Девојки размислете 2 пати доколку сте само за естетика, доколку е за здравје тогаш топло ви би препорачала
     
  5. Twetty

    Twetty Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2010
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    5
    Dali nekoj imal iskustvo so d-r Jakimovska? Gledam deka samo Netkovski go falite, no mene mi ja preporacaa Jakimovska :/
     
  6. dako26

    dako26 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    1
    anabela gledam pisuva deka pravela korekcija i deka ne ja izvadila maskata a polna e so ocekuvanja.Eve veke mesec dena nema ja voopsto da pise sto i kako bidna so nosot dali e se ok,da ne nastanaa nekoi problemi...Daj boze se da e vo red.Pa zatoa te molam pisi da znaeme kako pomina posto i jas treba da pravam korekcija pa se plasam i toa mnogu POZZZ
     
  7. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Јас не би направила корекција на носот и колку и да би ми сметал, каков ми го дал господ таков, најмногу од што ми е страв од тие боцкања, ножеви.
    Слушнав или прочитав сеедно, Ријана направила корекција на носот, а многу познати , а и не познати го прават тоа, гледав и на телевизија не знам на кој канал беше , многу луѓе во таа емисија си ги поправаат нивните ''недостатоци'' со такви хируршки зафати.
     
  8. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Лукс, извини вака, ама што сакаше да кажеш?

    Инаку на темата, незнам каде исчезнаа сите кои пишуваа, можеби не се оперирале, можеби не се задоволни, незнам. :wasntme:
     
  9. Zor

    Zor Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2010
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    22
    И јас често се логирам на форумов да видам дали има нешто ново, посебно чекам да напише anabela какви се резултатите до сега.
    Погоре некој беше прашал за Јаќимовска. Пред неколку месеци една девојка се оперираше кај неа и носот и го направи супер, она е презадоволна, не само од изгледот, туку имаше и проблеми со дишењето.
    Инаку јас мислам дека конечно ке отидам на операција некаде кон средина до крај на септември....а до тогаш ќе собирам уште храброст...
    Дајте, некој ако се оперирал до сега, нека напише што се случува!
    Поздрав до сите!
     
  10. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Сеси не бев доволно јасна? Не гледам кој дел од мојот пост не си сфатила, потенцирај го ќе ти објаснам, не знам што не ти е јасно :^)
     
  11. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Лукс, јас ти го разбрав постот, ама сакав да кажам дека ништо конкретно не кажа, затоа напишав што сакаше да кажеш, што всушност ти беше поентата? :tmi: ;)
    Немој да ме сфатиш погрешно, ама како што виде над тебе, луѓето се во исчекување за искуствата од тие што се оперирале, а ти пишуваш за ножеви, боцкања, за ѕвездите што се оперирале.
    Никој немаше никаква корист од постот, сето тоа веќе го знаеме за ѕвездите а тоа недостатоци за некој навистина е точно и не е во наводници, некои луѓе навистина имаат недостатоци и комплекси кои можат да ги надминат единствено со операција. За жал, така е. :!: Па кога е некој во исчекување за нови информации и гледа дека некој напишал нешто ново во темата за корекција на носот и го гледа твојот пост, навистина верувам дека ќе се пренервира.

    Се надевам дека сега ме сфати и пак ќе ти кажам немој да ме сфатиш погрешно, само ти го објаснувам твојот пост од еден друг агол.
     
  12. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Ги читам вашите постови од самиот почеток.Иако го немам истиот проблем , знам како е кога постои нешто што ти ја намалува личната самодоверба.Немам ништо против естетска хирургија!ако на некого тоа му значи и мисли дека ќе се зголеми самодовербата кај него-зошто не?

    Носот и не ја менува вредноста на една личност но ако се чуствувате незгодно поради изгледот на вашиот нос не гледам причина да не се оперирате.Доколку тоа ќе ви ја зголеми самодовербата одлучете се на таков чекор .И немојте да се плашите , размислувајте позитивно .Се зависи од вас, а вашиот начин на размислување е клучен.Немојте да се оптоварувате со тоа дека нешто може да тргне наопаку...
    На крајот на краиштата никој не е совршен.Но ако некој смета дека треба да корегира нешто кај себе, нека го направи тоа зошто да не?
    Имате целосна пдоршка од мене , и сите што планирате да се оперирате, да пишете како поминало ... а не се сомневам дека се ќе помине во најдобар ред :) :) само напред и со среќа поззз

    еве ми еден линк можеби ќе ви помогне
    http://www.poliklinika-arcadia.hr/estet ... stika.html
     
  13. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Те сфатив Сеси, јас чисто си го изнесов мислењето за корекција на носот, како што гласи и темата. Бидејќи дискусијата беше прекината го напишав мислењето, мислејќи ќе потикнам дискусија(а веќе и тоа го направив ;) )
    Немам искуство со тоа , па затоа не им одговорив конкретно на форумџиките кои бараат одредена членка да им каже резултати, да имав направено корекција (што пак ќе кажам се сомневам дека некогаш би ја направила) сигурно ќе споделев со нив/вас за тоа.
    Членките кои веќе пишале мислења , треба да бидат лојални до крај и да одговорат/возвратат на мислењата кои се однесуваат на нив.
    Пишував во врска со темата(не бев оф топик) бидејќи воведниот дел можел да биде маалку поопширен за да можат сите да ги кажат ставовите не би сметало ако бил напишан и на кирилица и добредојдени би биле прашања од типот Што мислите за корекцијата/дали би ја направиле/дали имате некое искуство и да не набројувам.
    Сакав да кажам можела да биде поставена во поинаков контекст,за и тие што немале искуство да изнесат мислење, а не само тие што имаат.
    Се обидов да прочитам дел од вашите мислења и не можам да помогнам, гледам дека се двоумиш дали да правиш,ама ако се одлучиш да знаеш дека ја имаш мојата подршка и сите кои го правите тоа.Само би ви препорачала цврсто да се одлучите и зошто го сакате тоа и дали го сакате навистина, за да не ви биде мака после.
    Немој погрешно да ме сфатиш, со најдобра намера го кажав ова.
    Поздрав до сите вас.
     
  14. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Нема да правам ;) Си го решив “проблемот“ на друг начин :rofl:

    А немој да ме сфатиш погрешно, ама знам како им е на другите, затоа вака изреагирав. Ќе сфатиш, сигурна сум ;)
     
  15. Anabela2

    Anabela2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2010
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    3
    Здраво
    Извинете што не пишував подолго време и ве оставив во очекување.
    Бев надвор од Скопје подолго време, веднаш по вадењето на маската.
    Од финалниот резултат сум прилично задоволна.
    Здравствени проблеми немам никакви, дишењето низ нос целосно ми се врати во нормала. Отоци речиси и да немав. Инаку благодарам за убавите желби :) .
    Носот е смален во ширина и формата на врвот е малку сменета.
    Целосната форма на носот сепак не испадна тотално таква како што сакав јас. Сакав носот да биде стеснет повеќе отколку од што е сега, па бев малку разочарана веднаш по вадењето на маската.
    Не знам дали имав преголему очекувања, ама не сум 100 % задоволна од резултатот. Јас му сугерирав на докторот каков нос сакам да имам, но оставив на него бидејќи не може да ти прават нос по порачка туку како што ти одговара на лицето и зависи од претходната форма на носот.
    Сепак носот изгледа доста поубаво него пред операцијата, посебно во профил.
    Мој совет е доколку вистински имате вако проблем, подобро е да го решите еднаш него цел живот да имате комплекс и ниска самодоверба. Парите се печалат, а барем јас немав речиси никавки болки, повеќе ме има болено заб вадење отколку оваа операција.
    Поздрав
     
    На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.
  16. terezija27

    terezija27 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    14
    zdravo. gi procitav prethodno site vashi komentari.i jas so zadovolstvo bi napravila korekcija na nosot,pa spored vasite komentari mozno e da so konsultiram so dr.Netkovski.Bi ve zamolila ako znaete nesto i za dr.Tudzarova od Plasticna hirurgija da pistete...Za tie koi dosega imaat napraveno korekcija-posle kolku vreme ke mozam da se vratam na rabota??? ;)
     
  17. dako26

    dako26 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    1
    Zdravo "skorpija 70" izgleda deka jas i ti go imame istiot problem.Koga jas bev kaj DR.Netkovski ne mi kaza nisto za vadenje od uvi i tija raboti ama sigurno i na mene ke mi go predlozi toa,posto mi rece deka rskavicata ti ja ima iseceno od ednata strana.Ako mi predlozi toa sigurno nema da pravam takva operacija.Mene nosot sega ne mi e los dobar e ama so disenje si imam problemi.Te molam kazi mi dali imase bolki vo uvoto posto imase vadeno i kolku cinese operacijata posto na mene mi kaza deka ako pravam ke mi napravi bes pari,sto znaci deka e epten seriozno barem jas taka si mislam.Te molam kazi mi kolku vreme traese operacijata i sl.Izvini ako te zamaram i ako te navrakam na tie losi momenti sto gi imas pominato ama mnogu bi mi znacelo dokolku mi napises.Vo septemvri ke odam na kontrola kal Netkovski pa ako ja vidam neznam kako bi izreagiral.GOLEM POZZZ I NEMOJ DA SE ZAMARAS KE BIDE SE VO RED MORAME DA MISLIME POZITIVNO
     
  18. skorpija70

    skorpija70 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    4
    zdravo dako26...
    pisi mi dali ja dobi porakata...ti pisav se...

    pozzz :)
     
  19. dako26

    dako26 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    1
    ne neja dobiv ako mozes prati mi ja POZZ
     
  20. dako26

    dako26 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    1
    ne neja dobiv porakata ako mozes prati mi ja POZZ