1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Корекција на носот

Дискусија во 'Лице' започната од enca.69, 7 јануари 2010.

  1. skorpija70

    skorpija70 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    4
    zdravo dako26...
    ne znam kakov, no ocigledno imam nekakov problem so isprakanjeto poraki... ako ti uspees da isparatis preku poraki i normalno ako sakas isprati mi go tvojot mail ... ke ti pisam za se sto te interesira...ima nekoi detali koi ne bi sakala da gi zinesuvam na forumov...

    pozz :)
     
  2. dako26

    dako26 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    1
  3. karanli

    karanli Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2010
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    6
    Dobro be luge nieden doktor nema web strana negde da vidime pred i potoa tolku li sme zaostanata drzava ... i cim taa doktorkata use raboti tamu ne ja izbrkale znaci i drugite ne se poarni. Neznam sto da pravam jas sega moze so nosov izgledam kako papagalka ali bolje papagalka nego kako smesena majmunka...
     
  4. Iva-Mici

    Iva-Mici Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    237
    Исто и јас ви препорачувам.Немојте заради естетика,може да се направат дополнителни здравствени проблеми.А доколку е обратно,односно од здравствени проблеми,секако подржувам.Секое добро ;)
     
  5. powerpuff

    powerpuff Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2010
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    49
    zdravo luge kako ste??
    me nema mene veke podoolgo vreme,ama jas samo ve citav i niso ne vi pisev poso nemav potreba..
    utre odam da se operiram..strav mi e,umiram od strav.Samo Gospod da mi pomogne..Taman sega e Bogorodica i poso jas mnogu veruvam vo Gospiod veruvam deka ke mi pomogne.i ne samo mene tuku i na site..
    ke vi pisam za mesec dena jas,poso nema da imam kontakt jas so internet..
    samo da vi kazam,vi blagodaram na podrskata sto del od vas mi ja dadovte..posakuvam se da bide najdobro,pa i jas da vi dadam vistinska podrska..
    ke mi treba vasata srekja utre,pa ve molam da mi ja pratite :)
    ke vi ja vratam vednas po zafatot
    cao i uste ednas fala na podrskata
     
  6. Iva-Mici

    Iva-Mici Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    237
    Се најдобро,се надевам дека се ќе биде во ред.Многу среќа :inlove:
     
  7. terezija27

    terezija27 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    14
    powerpuff kade odluci,kaj koj doktor ???
    So lesno utre,blazesi ti da znaes :)) jas bi sakala da sum na tvoe mesto ! :lol:
    Pozdrav,pa te cekame da pises...
     
  8. Zor

    Zor Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2010
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    22
    Powerpuff со среќа! И јас би сакала да сум на твое место и да се заврши веќе еднаш ова што побргу!
    Верувам дека се ќе биде во ред! Поздрав и да ни пишуваш. :*
     
  9. karanli

    karanli Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2010
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    6
    Uste ednaska ke prasam dali nekoj od nasive doktori ima web strana ili negdeka ima postaveno sliki na internet od pred i potoa i dali koga odite na pregled vi pokazuva sliki od predhodnite intervencii.
     
  10. Zor

    Zor Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2010
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    22
    Јас до сега не сум сретнала слики пред и потоа на наши доктори. Освен на страната на пластична хириргија има неколку слики. Др. Нетковски некаде во март месец на е-маил ми напиша дека неговата web страна се изработува и дека наскоро ќе биде готова, за луѓето да можат да добијат повеќе информации во врска со неговата работа, како и дека ќе има ставено слики, но јас секој ден барам информации на интернет поврзани со ринопластика, до сега не сум сретнала страна од некој наш доктор.
     
  11. powerpuff

    powerpuff Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2010
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    49
    devojki,kolku bev srekna denes deka ke praev operacija.Mi stavija anestezija i go pocnale procesot,no moeto srce napravilo nekoj problem pa utre ke odam na ispituvanja na kardiologija.Lele luge tolku mnogu sakam da go napravam nosot,pa se bi dala.Ama ete od tolkava vozbuda moevo srce napravilo neso pa doktorite se uplasija da me operiraat,
    tolku mi e krivo,sto nemate pojma..lelel
    sobrav tolkava golema hrabrost da se operiram i na kraj..
    ama ako e se vo red,ke odam da znaete..i se ke vi kazam..
    sobrav golema hrabrost poso vidov so moi oci operiran nos od strana na Netkovski.i tolku samodoverba i vojla mi da de,sto bev spremna da sednam uste odma.momceto sto go vidov,stvarno go imase najubaviot nos sto dosega go imam videno.Ne se poznava deka e operiran,luge..ahhhh kakva golema zelba imam..leeeee
    ajde pozz i se najdobtro
     
    На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Zor

    Zor Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2010
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    22
    Ти посакувам многу среќа! Очекуваме добри вести! :)
     
  13. terezija27

    terezija27 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    14
    Deckiiii ve snema....ima li nekoi novosti??? :)
     
  14. Zor

    Zor Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2010
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    22
    Каде се изгубивте? Има ли некои новости кај некого? :?:
     
  15. powerpuff

    powerpuff Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2010
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    49
    kaj ste macinja najubavi!denes e njasrekniot den za mene!Se operirav vo cetvrtokot a denes mi ja izvadija maskata i go dobiv najubaviot nos sto nekoj moze da si go zamisli.Mozam da disam i da razberam sto e vozduh sega,mozam da se pofalam deka go imam najubavoto nose na cel svet :)) Tolku sum srekna sto nemate pojma kolku mi e ubavooooooo!!!
    Se operirav kaj fenomenot narecen dr.JAne Netkovski...Coekon ee THE BEST!!!!!nitu bolki imav,nitu nesto mi falese,tuku samo edno dobiv od nego,NAJUBAV NOS a so toa se povrati mojata samodoverba..
    Se plasev prvo kako site vas,ama mi bilo pisano da odlucam i da go dobijam ona sto go sakam..
    VE sovetuvam,ako mozete da go barate pod drvo i pod kamen dr.Jane Netkovski,poso e mnogu zafaten i vredi maximalno..
    Uaaa za site sto vikaat deka medicinata vredela poveke nadvor otkolku vo Makedonija.Jas sum ziv dokaz deka toa ne e taka!!!!!!
    pozdrav do vas site,i sovet NE CEKAJTE...barajte go
     
    На Name, panterce, Cloee и 4 други им се допаѓа ова.
  16. terezija27

    terezija27 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    14

    Cestitkiiii! Dodeka ti ja citav porakava,da ti kazam epteeeeen se oseka kolku mnogu si srekna i zadovolna :)) Bas mi e milo,i tek sega ne si svesna kolku mi prenese zelba da sednam po zlatnoto rache na dr.Netkovski :)) pozdrav i dobar oporavok...btw-pisi nesto okolu toa ;)
     
  17. Zor

    Zor Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2010
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    22
    Браво powerpuff! Цело време те чекам да пишеш! Многу сум среќна за тебе! Честито нов нос, со здравје да те служи и да ти остане вечно таков убав! :)
     
  18. powerpuff

    powerpuff Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2010
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    49
    fala soncinja najubavi!da vi se vrati,dvestapati poubav....! poz
     
  19. terezija27

    terezija27 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    14

    може ли да ни опишеш се што ти се случуваше пост-оперативно?! :?: болки..отоци... :$
     
  20. girl1985

    girl1985 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.635
    Допаѓања:
    2.121
    Јас правев ринопластика пред неколку години. Операцијата ја правев на Клиника за пластична и реконструктивна хирургија. Операцијата ја правеше д-р Смиља Туџарова- Ѓоргова. Јас лично сум презадоволна од резултатот и д-р Туџарова се покажа како вистински професионалец. Бев пресреќна, нормално и сеуште сум среќна секојпат кога ќе се погледнам во огледало а одтогаш никојпат повеќе немав проблеми со дишењето! Знам највеќе се израдував кога ми ги извадија газите од нос и само реков, па јас дишам! За цената не би да дискутирам затоа што секојпат зависи и од големината на зафатот и низа пропратни работи. Познавам девојче кое во тој период се оперираше кај д-р Даскалов кој во тоа време работеше на клиниката. Таа покрај што си ја плати услугата кон болницата, мораше и лично на рака да му даде одредена сума на пари (мислам 700е) за да се обави операцијата.