1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Корекција на носот

Дискусија во 'Лице' започната од enca.69, 7 јануари 2010.

  1. mia23

    mia23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    има ли некој што има бил на операција во србија или бугарија? јас пред некоја година се оперирав кај др. Митановски, пред тоа имав мн. мал деформитет дури некои доктори ме одбија бидејки се работело за мн. мала деформација па да не ме упропастеле, :^) затоа отидов кај докторов во приватно, платив скоро 2000евра и откако ми падна отокот по еден месец видов дека носот не ми е добар. од едната страна имам милиметар повеке и во полупрофил мн. лошо ми изгледа а имав пред тоа проблеми и со дишенето и сеуште имам. кога ке имам пари ке идам у странство па ако некој има искуство нека пише :^)
     
  2. Mini-Mouse

    Mini-Mouse Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2011
    Пораки:
    530
    Допаѓања:
    1.439
    Пол:
    Женски
    Здраво на сите!
    Се пријавив на сајтов само за да ви пишам и да ве прашам сите вие што имате направено корекција на носот дали може да ми кажете отприлика колку време е потребно да поминат модрците и отокот на лицето после операцијата.Негде прочитав дека после 2 недели ти вадат се што си имал на лице, у смисол фластери и такви работи, бидејќи сум заинтересирана да направам ваква операција а одам на работа и немам баш денови за користење како одмор.
    И досега колку што приметив по коментарите,а ги прочитав сите, доста кандидатки имаше за операција али само powerpuff потврди дека направи,што се случи со другите девојќи? Дали некоја во меѓувреме направи корекција на носот? Јас само од естетски причини сакам да направам корекција али немам собрано сеуште храброст,многу се плашам од самата операција и од самата помисла да отидам во болница и да легнам 'под нож да ме средат' . ;( :sweat:
     
  3. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    После 5тиот ден ти ги вадат тампоните, а на 7миот ден после операција ти вадат завои, гипс, се што си имала на лице и си чиста. Ама модринките стоат уште и ќе треба време да поминат. Тоа кај секого е различно, ама тие модринки се мали и лесно се покриваат со пудра, може и уште 2-3 недели да ги имаш, или цел месец....различно е кај секого. Значи за 10тина дена ќе можеш да се вратиш на работа
     
    На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Mini-Mouse

    Mini-Mouse Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2011
    Пораки:
    530
    Допаѓања:
    1.439
    Пол:
    Женски
    Ти благодарам на одговорот :) Значи после 10 дена може да функционирам нормално доколку се е во ред,нели? и да си одам на работа.
     
  5. self

    self Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    наидов на лоши мислења за копачева на форумов... има ли некој друг искуство со таа докторка?? кај нејзе ми е закажана операција
     
  6. Mini-Mouse

    Mini-Mouse Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2011
    Пораки:
    530
    Допаѓања:
    1.439
    Пол:
    Женски
    Self кога ти е закажана операцијата? и колку ќе те кошта ако не е тајна? Позз
     
  7. self

    self Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Во Мај, операцијата чини 16 000
     
  8. Mini-Mouse

    Mini-Mouse Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2011
    Пораки:
    530
    Допаѓања:
    1.439
    Пол:
    Женски
    Со среќа :) А каде ќе правиш операција,односно во државна или приватна болница?И ти ја предложи ли некој оваа докторка што кај неа се одлучи? Се надевам дека кога ќе бидеш во можност после операцијата ќе сакаш да споделиш со нас како помина... барем мене многу би ми значело зошто и јас се мислам на таков чекор али никако да соберам храброст... :/
     
  9. Zor

    Zor Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2010
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    22
    Self пред колку време закажа за во Мај? Сама си ја одбра Копачева?
     
  10. Mini-Mouse

    Mini-Mouse Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2011
    Пораки:
    530
    Допаѓања:
    1.439
    Пол:
    Женски
    Зор што се случува со тебе на оваа тема?правеше операција или ..? може имам претходно прочитано ама стварно не ми текнува..
    позз
     
  11. Zor

    Zor Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2010
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    22
    Уште не :( Требаше лани во јуни месец, ама не бев во Македонија во моментот кога ми се јавија, дека бев на листа на чекање...А сега сум презафатена со работа и само си одлагам...Друга една работа е што многу се плашам, пред се од докториве...Иначе јас кај Дубровска имав закажено...и кога ќе решам треба неа да ја барам да се договориме...ама искрено не знам кога точно, ама дефинитивно планирам во мај месец да отидам и да се видам со неа.... Постојано го читам форумот, ама нема некои позначајни информации освен на powerpuf
     
  12. Mini-Mouse

    Mini-Mouse Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2011
    Пораки:
    530
    Допаѓања:
    1.439
    Пол:
    Женски
    Те сфакам како ти е...јас поодамна сакам да направам операција ама никако да се решам и да превземам некаков чекор.Само си се правдам дека немам време,зафатена сум,немам кога,немам пари итн... али ако се сака се се може!!!Јас да ти кажам овој пат се решив за д-р Нетковски дека прочитав доста позитивни коментари за него и сега од следната недела планирам малку повеќе да се заангажирам и да стапам во контакт (ако може со него) за консултации па после ќе видиме,здравје боже како ќе се одвиваат работите.Морам прво да направам муабет со стручно лице односно со д-р за да се решам дефинитивно дали сум спремна на таков чекор..Па доколку имаш некакваа информација ќе ми биде добродојдена, те чекам :) Незнам кај да го барам д-ров,дали е сеуште на клиника да не знаеш?Поздрав
     
  13. Zor

    Zor Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2010
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    22
    [email='jane@ukim.edu.mk]'jane@ukim.edu.mk[/email]' Еве ти е-маил адреса од него. Јас лани на оваа адреса му пишав маил, и одма ми одговори. Ќе ти остави и телефонски број за да закажеш преглед. Не сум сигурна дали е уште на клиника ама мислам дека е. Те молам да ме известиш што ќе се случува.
     
    На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Mini-Mouse

    Mini-Mouse Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2011
    Пораки:
    530
    Допаѓања:
    1.439
    Пол:
    Женски
    Фала многу,праќам утре маил и ќе те известам за се понатака... :)
     
  15. barbie-hilton

    barbie-hilton Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    82
    Пол:
    Женски
    леле не оди кај неа девојче не си играј ова не е за зафрканција носот е дел од личниот опис.. Искрено јас само од коментарите што сум ги читала за таа докторка страв ме фаќа а не да одам на операција кај неа .. Одбери си друга докторка дури не е касно ете погоре се наведени добрите доктори како Туџарова, Нетковски, Јакимовска... Јас сакав кај туџарова ама многу скапо зема и се презакажав кај јакимовска кога ќе ми се јави за операција ќе ве известам како ќе биди :)
     
  16. Mini-Mouse

    Mini-Mouse Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2011
    Пораки:
    530
    Допаѓања:
    1.439
    Пол:
    Женски
    А каде ќе правиш операција? И колку пари? И како иде тоа со закажувањето дека јас пратив маил до д-р Нетковски али сеуште немам никаков одговор од него.
     
  17. blueberry93

    blueberry93 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.660
    Допаѓања:
    4.474
    Маци, операцијата горе долу, кај сите е негде 16000-18000, те ставаат на листа на чекање и може да си се изначекаш. Ако сакаш веднаш да те оперираат плаќаш дупло, па дури и повеќе. Конкретно кај Јакимовска saveta членот спомна дека е 500 евра. Кај Нетковски 750 итн итн (ако си закажеш сама термин нели). А зашто не му се јавиш на Нетковски, место да чекаш мејл?
     
    На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Mini-Mouse

    Mini-Mouse Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2011
    Пораки:
    530
    Допаѓања:
    1.439
    Пол:
    Женски
    Денес ми одговори на мојот маил и ми го оставил неговиот број,па планирам да му се јавам деновиве да се договориме кога да отидам на консултации.Планирам да ме стават на листа на чекање бидејќи не сум во добра финансиска ситуација за да си платам 750 евра или слична сума за побрзо.
     
  19. barbie-hilton

    barbie-hilton Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    82
    Пол:
    Женски
    Јас сум кај Јакимовска ама таа ми рече дека нема многу да се чека ако не ми се јави до крајот на месецот јас ќе и се јавам :) a 750 евра многу се луѓе па и стварно ја претерват треба да покрива и државата некој дел па се работи за личен опис :worried: замислете порано било само 2000 денари и картонче ми кажуваше докторката а сега е приватно све меѓутоа ние немаме таков стандард за така :worried:
     
  20. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Мене ми е логично да не покрива државата и да е на приватно. Па луѓе, не се работи за здравје