1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пеги

Дискусија во 'Тело' започната од mala, 26 ноември 2009.

  1. MotherMonsterI

    MotherMonsterI Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2012
    Пораки:
    797
    Допаѓања:
    837
    Некој ми спомна одамна дека ако се триеш со македан од време на време.....ќе поминеле :?:
     
  2. mama32

    mama32 Активен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2012
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    9
    А зошто би ги отстраниле? јас ги имам доста, на сонце особено ... И ич не ми сметаат, напротив баш си ги сакам :)
     
  3. Silver.E

    Silver.E Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    2.226
    Допаѓања:
    5.276
    Да ставаш маски од магданос, и рендан морков. Помага за лечење на лишаи и кожни проблеми. Ама не знам колку помага за пегите. ;)
     
  4. Butterfly14

    Butterfly14 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    757
    Допаѓања:
    456
    Имам пеги и не ги сакам баш.До пред некое време користев една крема за отстранување на пеги но не ми помогна.
     
  5. Johnyy

    Johnyy Активен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2013
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    дали домашниот лосион со магданос помага против пеги ? кај мене некогаш се поизразени , некогаш помалку , зависи колку време си на сонце , и дали мозе ласерски да се исчистат , благодарам однапред
     
  6. Mia-K

    Mia-K Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2012
    Пораки:
    672
    Допаѓања:
    288
    Пол:
    Женски
    Јас го порбав мене не ми помогна! :(
    Но сака редовно да го ставаш(подолг период) така може ќе покаже ефект!
     
  7. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.549
    Допаѓања:
    80.602
    Пол:
    Женски
    Домашниот лосион од магдонос помага, ама треба да бидете упорни и редовно да ставате 2 пати во денот.
    Исто има и крема на Докторс наменета против пеги и чинам и таа беше со екстракт од магдонос.
    Не е скапа, а со редовна употреба се постигаат солидни резултати - моја пријателка си ја користи од кога знам за неа и имаше премногу пеги од кои подобар дел веќе се избледнати и исчезнати.
     
  8. Mia-K

    Mia-K Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2012
    Пораки:
    672
    Допаѓања:
    288
    Пол:
    Женски
    Mishela Колку пари е во аптека ако знаеш од прилика?!
    Би сакала да ја пробам и јас.
     
  9. Andromaster

    Andromaster Нов член

    Се зачлени на:
    10 април 2013
    Пораки:
    139
    Допаѓања:
    66
    ...лице без пеги е како небо без ѕвезди... :$
     
  10. princess5

    princess5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    4.843
    Допаѓања:
    34.110
    Пол:
    Женски
    За колку време почна да се приметува дека ги снемува?
     
  11. Johnyy

    Johnyy Активен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2013
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Ако сакате да кажете, кај ги има кремите Лала и од Докторс таа, и колку пари чинат, благодарам многу.
     
  12. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333

    По аптеките цената им се движи од 100-150ден зависи до аптека
     
  13. Dark-Lady

    Dark-Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2013
    Пораки:
    563
    Допаѓања:
    910
    Јас немам пеѓи ама баш би сакала да имам. Многу ми се симпатични луѓето со пеги. Иначе има во аптеките крема Леа околу 300 денари чини и многу помага, после неколку дневна употреба почнуваат да исчезнуваат пеѓите. :)
     
  14. Johnyy

    Johnyy Активен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2013
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Леа или Лала? Благодарам за информацијата.
     
  15. ariela09

    ariela09 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2012
    Пораки:
    945
    Допаѓања:
    1.765
    Јас имам пеги. :$ Не ми преовладуваат премногу ама се познаваат. Порано ги мразев а сега ги сакам одкако дечко ми ми рече дека така сум била послатка :lol:
     
    На jasbejasmac и Veki4kaa им се допаѓа ова.
  16. Veki4kaa

    Veki4kaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    5.071
    Допаѓања:
    17.212
    Пол:
    Женски
    исто и менее, кога ќе ставам пудра дечкоми ми вика без неа сум била поубава и пегичките ми се познавале :) не ми претставуваат никаков проблем, на зима ги немаам толку ама кога ќе се стопли одма ми се појавуваат :)
     
    На ariela09 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Јас имам малце, на сонце ми се појавуваат само летно време ги имам, не ми сметаат нешто, е сега од кога го купив гелот на авон за чистење лице од краставица и чајно дрво некако ми се изгубија, ги немам.. Не ми беше тоа намерата ама приметив дека ги нема, мене ми е сеедно не ми се познаваат нешто многу и кога ги имам, ама некоја ако сака да и се изгуби нека проба, плус ова е убаво и така за лицето :)
     
  18. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.697
    Допаѓања:
    15.077
    Пол:
    Машки
    Како мал бев бел како сиренце... со тек на време почнаа да ми се појавуваат пеги на лицето, поради тоа што бев нон-стоп изложен на сонце. Со текот на растењето нервозата и плачењето се зголемуваше, бидејќи бев(сум) поразличен од другите. Се нервирав заради пегите, ми ја уништуваја самодовербата и зголемена срамежливост.

    Но, со тек на време после 16-17тата година(сега сум 18) почнав да не обрнувам премногу внимание на тоа, затоа што секој човек си е посебен на некој начин. :P
     
    На friendy му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.549
    Допаѓања:
    80.602
    Пол:
    Женски
    Не знам колку пари е, но сигурно е некоја приступачна цена зашто обично производите на Докторс секогаш се со така пониски цени. Сто, сто и некој денар отприлика. :)
     
  20. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Тој кремот Лала, го имам уште одамна дома. Ама искрено, ме мрзи да се мачкам. Пред ручек, после ручек, на вечера... ме мрзи и на тоа да мислам. Башка ќе заборавам, ќе се фатам за лице и ќе се ушљакам. :D

    Иначе, и мене ми се појавуваат само летно време. Имам околу носот и на образите. Немам многу, ама сепак. Со оглед на тоа што не користам пудра, и воопшто никаква козметика, ми се познаваат... Ај, можеби некој ден ќе успеам се наговорам себеси, да се намачкам. :wasntme: