ТЕМА: Пеги

Мислење 25 Јул 2010, 22:12

marama напиша:
maca-mk напиша:кажете ми бе за лала кремот дали е мрсен и во која аптека да го најдам зашто тешко се наога....

Ја имам лала крем и го земав за флеки, ама мн е добар. Го има по аптеки и на пазар. Јас го земав од аптека.

А колку време ја користеше лалата.Ја се шлапав со неа околу 6 месеца и немаше никакви резултати!! :( :worried:
Иначе кога одите на козметичар прашајте за третманот со овошни киселини.(околу 300 денари)Немам пробано ама многу го фалат. :!: :!:
Аватар на корисникот
shy

Сино цветче
 
5617
Мислења: 202
Зачленет: 14 Јун 2010, 12:18

Мислење 27 Јул 2010, 03:36

Мислам дека пегите не се лоши доколку се умерени, и јас имам неколку на лицето и сум горда со нив (не ми се гледаат додуша многу).
Аватар на корисникот
Iki.Olsen

Сино цветче
 
1068
Мислења: 434
Зачленет: 23 Фев 2010, 13:39
Се се случува со ПРИЧИНА!!

Мислење 27 Јул 2010, 03:44

Мене ми се слатки луѓето со пеги. :lol:
Аватар на корисникот
Angelche

Жолто цветче
 
13112392
Мислења: 3768
Зачленет: 06 Мај 2010, 12:02
Локација: Вода
Ange ou demon.

Мислење 29 Јул 2010, 17:28

Еј помогнете ми и јас имам проблем со пегите од 12 години ставам крема од орифлејм..потоа преминав на Леа,па на галафарм против пеги кремата,и онаа една зелена на природна база Што е многу мрсна..многу малку ми се избелија а више 5-6 години се лечам...Несакам да купувам на Еуцерин бидејки се за стари жени..ве молам помогнете ми кажете ми ефикасна крема сите ефтини сум ги пробала и пак нема добар ефект.Одев и на третмани и си го минев лицето со лимон,магдонос и пак ништо..поздрав и ви благодарам однапред..
Аватар на корисникот
baby-by

Фем почетничка
 
30
Мислења: 31
Зачленет: 29 Јул 2010, 12:49

Мислење 25 Авг 2010, 10:24

денес ја зедов кремата лала само што ставив на лицето...за колку време од прилика да очекувам резлутати знаете да ми кажете?????
Аватар на корисникот
TheCandy880

Жолто цветче
 
60553986
Мислења: 3982
Зачленет: 20 Авг 2010, 18:24
Локација: behind the curtains
..face without freckles is like sky without stars...
Слика

Мислење 29 Авг 2010, 16:47

Девојки НЕМОЈТЕ!
Не ги отстранувајте.
Јас искрено, многу сакам да имам пеги, во комбинација со портокалова коса...
ммм...
Не ги отстранувајте, слатки се девојки со пеги!
Аватар на корисникот
Gunshine

Зелено цветче
 
59975
Мислења: 820
Зачленет: 06 Мај 2010, 13:08
Локација: Сиетл
-Soon our voices must become one, or one must leave.

Мислење 05 Дек 2010, 15:11

Сите ефикасни креми за избелување на пеѓите содржат жива :!: . Само што кога живата еднаш ќе навлезе во кожата, таму и си останува. Значи помагаат сите креми против пеѓи што се на база на жива ама лицето ќе ви стане проѕирно (како да имате диспигментација на кожата) :worried: , а пеѓите се враќаат кога кремиве ќе престанат да се користат...
Аватар на корисникот
budala.sum-pa.sto

Зелено цветче
 
160142
Мислења: 565
Зачленет: 25 Мар 2010, 03:36
Bombing for peace is like fucking for virginity

Мислење 06 Дек 2010, 18:06

и јас имам пеги и воопшто не се трудам да ги покријам.таква сум каква сто сум и толку,сакајте се себеси.луѓето со пеги имаат поголем шарм :-)
anastasia-ani

Фем почетничка
 
01
Мислења: 1
Зачленет: 06 Дек 2010, 17:53

Мислење 08 Дек 2010, 12:56

LALA и дневна и ноќна за пеги па дури и некои ситни флекиЧки
Аватар на корисникот
meruska

Сино цветче
 
9044
Мислења: 473
Зачленет: 01 Ное 2010, 09:53
ПАМТИ ПА ВРАТИ, ДОЛЖНА-НИКОМУ НЕ ОСТАНУВАЈ

Мислење 08 Дек 2010, 13:06

лелее детенце па и возрасен со пеги е многу сладоk :*
Слика
Аватар на корисникот
trendy

Сино цветче
 
16169
Мислења: 285
Зачленет: 24 Ное 2010, 15:04
Локација: in you're dreams
Слика
Слика

Врати се на Лице

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Luciano, minnie.m, preplasena и 20 гости