1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пеги

Дискусија во 'Тело' започната од mala, 26 ноември 2009.

  1. S-a-n-4-e

    S-a-n-4-e Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    2
    А колку пари е?
     
  2. Shana

    Shana Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    794
    Допаѓања:
    1.505
    Лелееее, ви пречат ли ноктите, косата? НЕ си стварајте непотребни комплекси :* :hug:
     
  3. Biggie

    Biggie Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2011
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    62
    Ја не сум многу информирана за овој "проблем". Само знам дека целосно не можат да се отстранат и дека за време на летниот период се поизразити. Велам проблем ("), бидејќи мене многу ми се интересни луѓето со пеги. Изгледаат слатко, нежно. Кај мене мајка ми има пеги и многу ми се бендисуваат. Онака кога ќе ја видам со мила фаца и пегички ми иде да ја изедам :D .
     
  4. cindy

    cindy Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    307
    Допаѓања:
    166
    сакам да кажам го купив кремот на докторс на база на магдонос и мислам дека ќе има некој ефект :D утре ќе го направам и лосионот со магдонос па ќе видиме :D
     
  5. TheCandy880

    TheCandy880 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    3.992
    Допаѓања:
    6.303
    Пол:
    Женски
    Јас пред некое време ја земав кремата од докторс од магдонос ја користам но не гледам никакво подобрување,дали тре ба да почекам подолг период за да покаже користењето резлутати не знам :?: ќе покаже времето :)
     
  6. spellbound

    spellbound Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2010
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    1.482
    Мене па многу ми се мили девојките си пеги, некако како да им се дел од убавината :)
     
  7. Asja

    Asja Популарен член

    Се зачлени на:
    25 март 2011
    Пораки:
    460
    Допаѓања:
    1.110
    Пол:
    Женски
    ќе може некоја од вас да каже подетално,како се прави тоа со магдонос и алкохол..ако веќе сте го пробале :)
     
  8. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    јас имам на носето ама не си ги сакам незнам зошто :doh: дечкоми вика мн.си слатка ама ги неќам бе :emo:
    почнав и јас да ја кор4истам кремата од докторс сега пак ќе видиме :?:
     
  9. white.kitten

    white.kitten Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    76
    Јас имам само преку летото на носот и ич не ми се допаѓаат |(
     
  10. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Пегите ми се појавуваат само летно време кога сум повеќе изложена на сонце. Само на носот имам. После некое време ми исчезнуваат. Инаку баш се слатки девојките со пеги. :)
     
  11. cindy

    cindy Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    307
    Допаѓања:
    166
    срц имас рецепт напишано иначе јас го користев .... ништо сложено само во алкохолот ги ставаш ливчината магдонос и оставаш да стои :) мене ми помогна многу ама пуста мрза и оттогаш не го направив ... ќе го направам деновиве :angel:
     
    На Asja му/ѝ се допаѓа ова.
  12. LostInThePast

    LostInThePast Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2011
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    56
    Ги имав,ги имам и се плашам дека сеуште ќе ги имам.
    Ги имам на носот,малку на обравчињата и многу ги мразам :@
    Имам и црвено-портокалова коса,а тоа ме прави да личам на Пипи Долгиот Чорап -.-'
    Сакам да исчезнат за скоро време.
    Ве молам за некој совет,поздрав :*
     
  13. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    девојки дали кремата за лице од докторс ви помогна со пегите?јас малку време ја користам ама не е лоша само што многу тешко се размачкува кремчето бе :(
     
  14. EdithPiaf

    EdithPiaf Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 мај 2011
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    74
    Имам прочитано дека масло од рицинус помага против пеги . имам ставено неколку пати. треба да почнам пак се ближи лето . инаку мене пегите ми се поизразени на лето како и на сите претпоставувам. во лето не се препорачува лимон да се става на кожата . барем така ми кажа козметичарката. затоа и во салоните сите третмани што се со лимон се прават во зимски периоди .
     
  15. Ton4i4

    Ton4i4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Неколку години ја користев лала кремата против пеги но мене не ми помогна ниту малку. Но пред неколку недели еден човек кој работи во една продавница за козметика и накит ми препорача една крема која е правена во домашни услови и резултатите испаднаа многу подобри од тоа што очекував. Кремата нема име, пакувана е во розево кутивче, не е скапа, но помага многу. Ја ставам на претходно исчистено лице секоја вечер и почнаа пегите лека полека да се чистат.
     
  16. Lilly8

    Lilly8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2011
    Пораки:
    306
    Допаѓања:
    288
    И јас го имам истиот проблем.Најмногу ми се познаваат кога сум на сонце подолго време.И татко ми го имал истиот проблем кога бил млад и му исчезнале на 13,14 години си се тешев дека и кај мене ќе биде така но некако не сум среќна од тоа што го гледам.Сум користела и некои креми но не ми помагаат.Мислам дека зависи од кожата дали ќе ти помагне некоја крема или не.
     
  17. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    како можиме ние да ја најдеме кремата и колку чини? :(
     
  18. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    А знаеш каде може да се најде? Ја има во Скопје? :)
     
  19. MissCupcake

    MissCupcake Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2011
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    263
    Колку што јас знам кремовите само привремено помагаат за отсранување на пегите. Подобро барајте некои против појава на пегите таквите веројатно се нешто како лосиони кои ја заштитуваат на кожата од зрачењето на Сонцето. И јас имам пеги на носов и неколку под очите и искрено не ми се допаѓаат ама не сакам да ги отстранам, тие се дел од мене. And I'm proud of who & what I am. 8)
     
  20. lattie

    lattie Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    504
    Допаѓања:
    203
    Пол:
    Женски
    Пробај со оние кремичките на lala побарај во аптека ги има дневна и ноќна