1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Професионални шминкери

Дискусија во 'Лице' започната од Lizalka, 15 март 2010.

  1. Viiiiip

    Viiiiip Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    833
    Допаѓања:
    399
    Девојки јас сум презадоволна од Студио Соник, од Соња... И за матура и за свадбата на тетка ми, толку не погоди, што немам коментар. Шминката не се помрдна цела вечер. Прекрасно работи и не е скапа шминка и фризура е 1500... невестинска е нешто поскапа ама малку... Топл ви ја препорачувам :)
     
  2. Rakce19

    Rakce19 Активен член

    Се зачлени на:
    14 јули 2012
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    0
    Сакам да си ставам трепки ама не сама туку кај некој козметичар.Препорачајте некој во Битола
     
  3. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.186
    Допаѓања:
    25.561
    Пол:
    Женски
    До: s-w-e-e-t-91
    најде бр.од Палада? можи и не ти треба повеќе :lol: број немам да ти дадам ама еве ти фејсбук негов,
    http://www.facebook.com/alek.pallada
     
  4. Mini-Mouse

    Mini-Mouse Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2011
    Пораки:
    530
    Допаѓања:
    1.439
    Пол:
    Женски
    ^ Му го гледав фолдерот *my work* и се извадив од памет. :o :D

    Премногу јако за мој вкус, вештачко...
     
    На sesilija му/ѝ се допаѓа ова.
  5. April87

    April87 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    550
    Допаѓања:
    447
    Пол:
    Женски
    Кој најде денес се декларира како професионален шминкер ама како што гледам многу од нив немаат ни п од тоа. "Шминкериве" во околинава се "многу" јаки, а овие кои се шминкаат кај нив уште повеќе..., па луѓе 99% од невестите и сите други кои ги шминкаат се на ист начин нашминкани, со иста сенка и слично, само карминот го менуваат и остај тоа на фб па тоа слики фрчат :o . А нормално е дека шминката варира и од форма на очи, лице, убавото да се истакни, нешто да се сокрие... Значи ова го кажувам за тие околу мене :!: . Инаку ретко кој шминкер да го бендисам во работата, пример, Палада има стварно убаво нашминкани девојќи, некои не толку, ама Сузана Гавазова воопшто не ми се допаѓа како е нашминкана... (без навреда). Многу често критикувам бидејќи ептен ме бива за шминкање (малку да се пофалам де :lol: , инаку сите блиски ги шминкам за свечености, матури, апсолвентски, свадби и сл.) само штета што немам почнато со пари. :$
     
  6. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    А јас се прашував кој ги прави толку страшни фолкеркиве, а оно Палада да ти бил :|
    Ужас.
    Моментално му го гледам албумот My work и сум благо речено згрозена.
    Зарем некоја си се допаѓа вака направена ко мајмун :wasntme: ?
    Па и “фризури“ прави, ццц...



    И дали ова суштество навистина постои? :|
    [​IMG]
     
    На kate21 и XstrongerX им се допаѓа ова.
  7. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.592
    ^
    :o :tmi:
    И 3 луѓе ѝ акнале лајкче... ќе се отрујам. Ужас. :|

    Па кога ќе видам моливче во внатрешниот дел од окото како се протега, во арапски стил на секоја втора, на која не ѝ одговара, ниту на облик, ниту на ништо :puke:
    Воопшто не ми се допаѓа овој Палада, вештачки и кичесто, ама си нашол клиентела, токму таква.

    На времето моите две братучетки за свадба ги шминкаше Владо Георгиев, и убаво беа нашминкани (само
    за мој вкус многу го фураше карминот боја трула вишња), ама ок, можеби така и они побарале, ама последниве години му ја гледам шминката, и се уназадил, изгубил некако сенс и не ми се допаѓа.

    Сергеј шминка/ше прилично шаблонски, Дадар чинам го наследи, за овој вториов имам поделено мислење - некои се презадоволни, некои воопшто.

    Досега не сум сретнала шминкер во Скопје за кој/а ќе кажам дека работи прекрасно, може да изведе се', познава облик на лице ... посебно оние квази приучени фризерки кои се обидуваат да бидат и шминкерки, со цел да си го прошират бизнисот, или оние по козметичките салони... депилација, масажа, фризура и ШМИНКААА... ваууу, уан уоман шоу! |(

    И не ми е јасен моментот - шминка и невестинска шминка.
    Шминка си е шминка, јасно е дека имате пакет за невести, само затоа што знаете дека не брои пари за таков чин, па изнаоѓате начин да ѝ го олесните џебот троа повеќе.
    Па и јас не знам што кажуваат - невеста сум.
    Ќе му отидам, ќе му кажам како сакам да ме нашминка, ќе си платам и на крај ќе речам - фала, јас невеста сум денес.
    Пријатно.
     
    На ivancekitty, Peperutka90, cooll и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. theAristoCat

    theAristoCat Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2011
    Пораки:
    442
    Допаѓања:
    384
    Пол:
    Женски
    Во Охрид јас се шминкам кај Марга ( некои ја викаат и Марџе )
    Има салон кај пожарната, во склоп со козметичкото студио Матмазел.
    Немам зборови, воопшто неморам да и кажам како сакам и што сакам само и кажувам што ќе носам на мене..
    Нема утка!
    Им ја препорачувам на Охриѓанки! :)
     
  9. Rose96

    Rose96 Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    2.680
    Допаѓања:
    37.125
    Незнам многу шминкери ама една братучедка се шминкаше за невеста струга кај Ина еве фб :)

    https://www.facebook.com/kozmetik.ina
     
  10. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски
    Препорачајте некој асален од Битола ?
    И цените нека му се солени, ама и раката да му има фат. Несакам фасада на сурат, се сакам јас во подобра верзија. И онака си планирам Зоки да ме шминка, ама не е лошо да се има алтернатива. Па жени кажете, советувате. За свадба ми е како што знаете, мојата.
     
  11. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.614
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    Има искуство некој со шминкањето во Јуник?
    Во ценовникот пишува 650, не е скапо со оглед дека не ми е некој посебен настан.
    http://www.unique.com.mk/novosti.htm
     
  12. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.921
    Би било премногу благо да кажам дека ми се повраќа од сликите. Добар дел од нив ме потсетуваат нa
    http://www.youtube.com/watch?v=erh2ngRZxs0
     
  13. MeniPedi

    MeniPedi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2011
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    1
    КОлку за инфо не е повеќе во Скопје. Мислам дека с епресели во Америка.
    МОј фаворит за шминка е ЕКА. Значи секогаш ме шмника според фирзура и што носам и ниеднаш не ме утнала ниту пак шминка по шаблон. Прочитав и негативни коментаРИ за неа овде но секој има свое искуство. Јас не ја менувам за никого . особено дека е многу позитивен лик и не е занесена како некои други во скопјево :)
     
  14. aaaaa

    aaaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    9 април 2010
    Пораки:
    737
    Допаѓања:
    1.214
    Пол:
    Женски
    Трепки

    Луѓе итно ми е. Некој да знае во Прилеп некој што прави убави фризури и убаво да шминка нека работи и доmа само да не се астрономски цени :)
     
  15. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.614
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    Одлучив на Владимир Трајковски да ја доверам фризурата и шминката за една престојна свадба.
    Се двоумев помеѓу него и Ека.
    Цената е 1500 за шминка (во оваа цена спаѓаат и трепки по избор), плус ќе видиме накрајот за фризурата.
    Тотален анти талент сум и за двете, посебно шминка, а сакам да бидам посебно средена за тој ден.
    Ќе видиме што ќе искочи накрај и колку ќе сум задоволна. :)
     
  16. cheetah.girl

    cheetah.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2012
    Пораки:
    1.620
    Допаѓања:
    1.416
    Moжеби Палада?
     
  17. WomanInRed

    WomanInRed Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    1.606
    Дефинитивно се согласувам дека мене врв ми е Ека, секогаш различно и во склад со фризурата и облеката ме шминкала.. Ја препорачувам
     
  18. mice83

    mice83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2013
    Пораки:
    153
    Допаѓања:
    51
    Девојќи ми треба ваше мислење за Цаци Паковска,ме шминкаше пред многууууу години можеби пред 10 години за матута и навистина неможам да заборвам колку убава шминка имав,многу едноставна не нападна, и плус тоа не ми беше мрдната цела ноќ и другиот ден кога се вратив дома изгледаше како да бев скоро нашминкана....само пофални зборови за неа...Но незнам како стојат работите сега со нејзе.Некој да има искуство?Сакам да ја побарам да ме шминка за мојата свадба,треба да решам оти немам време веќе......тел.број некој да има случајно? Однапред ви благодарам :)
     
  19. Sw3et.Ang3l

    Sw3et.Ang3l Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2012
    Пораки:
    1.261
    Допаѓања:
    2.096
    Пол:
    Женски
  20. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.614
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    Дали знае некој каде се наоѓа студиото на Даниел Николовски,и некое бројче од таму или него?