ТЕМА: Професионални шминкери

Мислење 24 Апр 2013, 14:55

ripkata напиша:Kој сака нека ми пише во инбокс да му дадам бројче од една шминкерка која работи со квалитена козметика..Мене за на свадба ме шминкаше и сум презадоволна, иначе цената беше 350 денари,многу ефтино! :hai:

Да не е бранкица од радишани?
simoncelicius

Жолто цветче

12821433
Мислења: 1722
Зачленет: 29 Јан 2011, 17:31
There is only one success - To be able to spend your life in your own way !

Мислење 26 Апр 2013, 13:07

Дали некој знае добри шминкери во Кисела Вода кои што не се скапи?
tinamt

Фем почетничка

00
Мислења: 1
Зачленет: 26 Апр 2013, 13:03

Мислење 27 Апр 2013, 13:07

бројче од Зоран Шубревски?
ivana.123

Бело цветче

124
Мислења: 63
Зачленет: 16 Сеп 2011, 19:40
Локација: nekade daleku
The best and most beautiful things in the world cannot be seen or even touched - they must be felt with the heart.

Мислење 29 Апр 2013, 08:51

[quote="Shopa.holic"]Најискрено ви го препорачувам Зоран Шурбевски.[/quot
леле и јас сакам кај него за невеста да ме шминка .. ќе те замолам ако случајно имаш бројче од него да ми го пишеш во ЛП..
Elenche87

Фем почетничка

614
Мислења: 29
Зачленет: 25 Окт 2012, 17:14

Мислење 29 Апр 2013, 11:41

znaci moram da objasnam nesto, paketite sto se nudat po salonite kako frizura,sminka,depilacija ne igi raboti edna ista licnost, veruvajte deka taa sto pravi frizura ne moze da sminka a uste pomalku i da depilira, sekoj si ja raboti rabotata spored strucnosta i zatoa koga se nudat paketi po salonite treba da se ima oformeno tim i raspredelba na rabotite, sminkata e induvidualana a zborot profesionalna znaci prikrivanje na site nedostatoci i istaknuvanje na konturite na liceto, zatoa na liceto mu se stava podloga pa sencanje pa izmaznuvanje pa potoa se ide so standardnata sminka koja zavisi od oblikot i bojata na okoto, od tenot, od bojata na kosata i frizurat, i najbitno od se oblikot na liceto bidejki za istaknuvanje na jabolcnicite e razlicen nacinot na nanesuvanje na rumenilot. profesionalan sminka ne e samo da se nanese sto povejke senka na ocite za lugeto da kazat deka ste nasminkani, tuku so profesionalnata sminka treba zenstvenosta da se akcentira i da se zgolemi samodoverbata.
i uste nesto profesionalen sminker ne e licnost koja e samouka koja sminkala drugarki, komsiki i rodnini, profesionalen sminker e licnost koja del od svoeto vreesto me potrosila na izucuvanje na pravilata i cekorite vo sminkanjeto na SERTIFICIRANI akademii i koristi kvalitetni prizvodi.no nazalost vo nasat ni mila i draga zemja akademiite se samo nesto sto nalikuva na vistinskite. vistinski profesionalec pudrata nikogas nema da vi ja nanese so raka ili so sunger... ke vi ja nanese so cetka!!!!

Потсетување од модератор

Ве молиме пишувајте на кирилица. Ако не знаете како, прочитајте овде.
salonKALA

Фем почетничка

10
Мислења: 6
Зачленет: 29 Апр 2013, 10:48

Мислење 29 Апр 2013, 21:42

Алек Палада во Прилеп и да е само тој нема да биде ко шо треба :geek: Ем преценет, ем шаблонски знае само сарми на врв глава, пре, значи ПРЕјака шминка за било каков настан, и плус цените за невестинска шминка и фризура од 2500 нагоре :) Мене искрено не би ми ни на крај памет паднало да го удостојам со мои пари, за моја свадба :fubar: И страв ме фаќа ко ќе дојде време, ете за свадба(пошто за ништо друго не би дала пари да ме шминкаат кога и самата знам да се средам онака како што ми стои) како и дали ќе дозволам да ме направи карикатура било кој :worried: А сите бледо ме гледаат ко да се посмејам дека сама ќе се шминкам :^) Ко небаре мора да се плати, пфффф :^)
kate21

Жолто цветче

318512815
Мислења: 4210
Зачленет: 20 Дек 2009, 21:43
Локација: ...залутана...
Ако во виното не можам да ја удавам тагата, тогаш ќе го удавам разумот :drunk:

Мислење 07 Мај 2013, 13:47

дали некој се има шминкано во Студио Сандра Ексклузив
kelly.r

Сино цветче

174167
Мислења: 383
Зачленет: 29 Јан 2011, 19:58
Ако животот не ти се насмевнува,скокотни го! :)

Мислење 07 Мај 2013, 16:07

kelly.r напиша:дали некој се има шминкано во Студио Сандра Ексклузив

Никако , немаат појма , приучени се само , бев за матурата да ме шминкаат , ми идеше во пакет , и дома све избришав па сама си се шминкав после
black-angel

Жолто цветче

576101
Мислења: 1626
Зачленет: 14 Дек 2009, 18:40
Локација: Во длабочините на рајските Вавилонски градини
Слика
Dean Winchester .... you are adorable !!

Мислење 07 Мај 2013, 16:22

што мислите која е нормалната просечна цена(матурска) за шминкање?да знам дали е скапо кај таа што имам закажано.
charliee

Зелено цветче

599712
Мислења: 793
Зачленет: 19 Мар 2012, 08:59
Локација: некаде таму во тишината...
Додека ти ме одбегнуваш,некој моли за моето внимание!

Мислење 07 Мај 2013, 16:32

па не ја праша ли кога закажа? Јас кога се шминкав ми зема 500 таа што ме шминкаше
Veki4kaa

Жолто цветче

28391521
Мислења: 2772
Зачленет: 10 Јан 2012, 15:53
Локација: Tamo gde SRCE spava!
Слика
Слика

Врати се на Лице

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Carpisa, koritsaki, Penkalce, waterllady и 14 гости