1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Професионални шминкери

Дискусија во 'Лице' започната од Lizalka, 15 март 2010.

  1. Mosquiita

    Mosquiita Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2013
    Пораки:
    240
    Допаѓања:
    663
    Колку зима Владимир Трајковски ? И дали има уште место да закажам за матура :) или веќе е касно (битно се сетив хаха) :lol:
     
  2. Marmalade

    Marmalade Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2010
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    43
    Пол:
    Женски
    А со што шминка?има избор на пудри и кармини или само неколку има?шминката ти траеше?
     
  3. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.616
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    Владимир Трајковски е во Лептокарија, 2000 шминка и фризура.

    Дадар се презанесе од занесе, и ај што е со цени до плафон, туку не работи тој иако сте се договориле, ќе те средува некој од вработените.
    Уште полошо е што "познатите јави фаци" ги шминка со асална шминка, а за рандом смртници ставал безвезе. Од неколку луѓе слушнав исти поплаки дека и пудрата им паднала и сл.
     
    На Mama25 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Sofi.ja

    Sofi.ja Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 јануари 2012
    Пораки:
    8.914
    Допаѓања:
    18.024
    Женски здраво :hai:
    сакам да ве прашам дали сте се шминкале во Excite styling во Мичурин и како сте задоволни, дали доаѓа и таму да шминка газдарицата-Мартина или она е само во Драчево?
     
  5. WomanInRed

    WomanInRed Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    1.607
    Јас си закажав кај Фросина, инаку ФРАН.. многу ми се допаѓа девојчево како работи, по сликите што ги гледам па ај ке пробам ваљда ке ме среди како што сакам пошто инаку ретко кој знае да шминка според контура на лице, очи итн итн..
    ама ке проверам, инаку цената беше 1000, со трепки се доплаќа 300 денари
    пакет од 3 шминкања се 2500 :) не е баш скапо за посебни прилики ..така да за едно 2 недели пак ке ви се пофалам и ке ви пратам слики да видете :)

    инаку еве нејзин профил да разгледате https://www.facebook.com/FRANbyFrosina
     
    На girl1985, Morena.Roxy.Lina и ivancekitty им се допаѓа ова.
  6. sunfemina

    sunfemina Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    1.731
    Допаѓања:
    843
    WomanInRed пиши како ќе бидеш задоволна. Цената не е многу висока за сега, но како добива на популарност девојкава сигурна сум дека ќе почне да и расте цената.
    Мислам дека шминка креативно, употребува доста бои и ги комбинира, што вака на слика за фотосесија изгледа интересно, свежо и убаво ама не знам дали би сакала јас да бидам толку колоритно нашминкана за некоја пригода..
    Инаку пакетот важи за шминкање на три особи, или за три последователни шминкања во одреден период за еден?
     
    На ivancekitty му/ѝ се допаѓа ова.
  7. WomanInRed

    WomanInRed Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    1.607
    Па јас како што сватив не 3 шминкања во еден ден туку 3 термини :) ке пишам и ке пуштам слики обавезно
     
  8. tina28

    tina28 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Ве молам некој ако го знае бројот од Зоран Шурбевски да ми го каже неможам да го најдам..
     
  9. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.741
    Допаѓања:
    8.746
    Пол:
    Женски
    На фб гледам на страната на студио Фиторе, мислев дека не е овде кај нас но било во Скопје. Какви ги прави девојките, феноменално, мене многу ми се допага, ептен професионално, стилски. Најверојатно според барањето некои се со појака некои со понежна шминка. Сигурно и цените се многу солени. Секоја девојка има шминка која и прилега на лице, црти а не како во мојот град сите шаблонски нашминкани само бојата на сенката менуват |( .
     
  10. Aurora05

    Aurora05 Активен член

    Се зачлени на:
    20 мај 2014
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    25
    Ми треба препорака за некој добар шминкер во Кичево?
    Ако несакате да пишете тука,слободно пишете ми ЛП ама итно ми е :hai:
     
  11. kim.k

    kim.k Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    14.464
    Пол:
    Женски
    Знае некој овде колку е цената за шминкање?
     
  12. Morena.Roxy.Lina

    Morena.Roxy.Lina Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2014
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    59
    Пол:
    Женски
    Од Фран може само задоволни да бидете,многу се пријатни женските,супер шминка,користи квалитетни шминки и јас и другарките го користевме попустот за матуранки и за 800 ден имавме квалитетна шминка со трепки која стоеше цела вечер,прекривање совршено и карминот не ми се тргна од место ќе ви стави и фиксатор... најискрено ви ја препорачувам.. 100 пати подобра шминка од девојчиња кои беа нашминкани кај Дадар.
     
  13. WomanInRed

    WomanInRed Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    1.607
    Јас се шминкав кај Фиторе, за прв пат пред некој месец и презадоволна сум.
    Шминката не ми мрдна ич, а се потев играв, плачев ...
    Ја препорачувам, многу е пријатна и цените и се исти скоро ко на сите професионални шминкери
     
  14. andreafeminaa

    andreafeminaa Активен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2014
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    Може да ми кажете колку е шминка и фризура во студио фиторе?
     
  15. srcence1607

    srcence1607 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2012
    Пораки:
    2.364
    Допаѓања:
    2.470
    Пол:
    Женски
    Од блиски извори сеа не знам за каква пригода ти е пакетот, но свадбена шминка и фризура другарка ми правеше во Фиторе и рече дека ќе плати 150 евра, така да се договориле. Исто шминката не мрднала и многу квалитетна била. И секоја шминка гледам е приказна за себе и различна, не се шаблонски фрузири и шминки. Мене ми се преубави сите девојки на страницата на фб
     
    На andreafeminaa и Veki4kaa им се допаѓа ова.
  16. Veki4kaa

    Veki4kaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    5.072
    Допаѓања:
    17.213
    Пол:
    Женски
    И јас прашував за едно девојче 150 евра е пакет за невеста, мислам дека околу 2000 - 3000 е обична шминка. А инаку фиторе се стварно добри, не сум се правела кај нив, ама по сликите што ги гледам се извонредни, не шминкаат како во другите студиа.
     
  17. evelyn993

    evelyn993 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2011
    Пораки:
    488
    Допаѓања:
    314
    Препорачајте ми салон во Тетово. Да не шминкаат премногу кичесто и да контурираат добро.
     
  18. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Закажав шминкање за на свадба во сабота во студио Тимотеј. Цената е одлична, 500 денари. Се наоѓаат во Кисела Вода кај Стара Чешма, кај што се дели патот накај Драчево и Економското. Веќе ми е закажано, ама ако има некој претходно искуство нека сподели да си знам. :) Сакав да закажам во КА-ЕЛ каде што претходно сум била и бев прилично задоволна (исто Кисела Вода), ама во моментот не ми се јавуваа и испаничив да не не најдам и го најдов ова другово. :lol: Искуства?
     
  19. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.616
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    Дали некој правел во Афродита С дневна шминка?
    Ми треба дневна шминка, ама не сум чула некој со искуство?
     
  20. Mimozata

    Mimozata Нов член

    Се зачлени на:
    9 март 2014
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Дали некој знае и би можел да препорача шминкер што шминка по дома во Скопје ? Ми треба итно , фала Ви на сите