1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Течна пудра за лице

Дискусија во 'Лице' започната од angel, 23 ноември 2009.

  1. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    Бев во Еликсир да си земам тестери за Мејбилајнот. Ама .......тестери немаат. Да не знаете девојки дали има тестери од Мејбилајн во КИМ во ГТЦ ???

    Мејбилајн дрим сатин беше 590 денари, а Мејбилајн со минералите 480 денари.
     
  2. FlameFairy

    FlameFairy Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2011
    Пораки:
    283
    Допаѓања:
    197
    Користам пудра од орифлејм, добра е ама сакам да ја сменам.
    Дали некој може да ми предложи пудра за мрсна кожа ( мрсна е кај пределот на носот и челото и е склона на бубалици, иначе е нормална)? Можеби пишува на темава ама мене ме мрзи да барам. :lol:
    Благодарам однапред.
     
  3. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Ауф ненормални!
    Во Ким оваа е 490.
    Иначе Ким дефинитивно е најефтина парфимерија, во Шатце има ОК цени само што најдобро е ако имаш 10% картичка иначе пак е поскапо од Ким.
    Ким знаете карши Спицикото.
    Иначе тестери не знам дали имаат мејбилајн, ама провери си. А и во Шатце види си. Во Јуник немаат баш барав пред некоја недела ;)
     
  4. M.laDy

    M.laDy Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2010
    Пораки:
    905
    Допаѓања:
    798
    Пол:
    Женски
    Да ве прашам минерални пудри во прав освен од макс фактор и ревлон и виши дали има од другиве фирми, на пример нешто поевтино во споредба на таа од макс фактор? Гледав една во авон во тековниот каталог, ама не знам дали е убава, прашав погоре ама никој не ми одговори :?:
     
  5. Leo83

    Leo83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    22
    Девојки дајте препорачајте некоја исптобана пудра за сува и чувствителна кожа...Не ми е битна цената, само да е навистина добра..да не ме иритира.. :(
     
  6. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.690
    земи си менхетен -420ден,или деборах colour copy 650 ден во космо ;)
     
  7. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    Блазесити за кожата! Те разбирам, односно и не те разбирам баш :D имам другарки што кожата им е супер, ни бубулици немаат ништо, а пак користат пудра |( и не ми е јасно зашто.. прашав една другарка, вика, па види колку бубулици имамммм (и покажува со прстот на челото) |( а ја шо да кажам, што имам и лузнички и бубулки..божееее..
    За тоа твоето "изедначување", знам што сакаш да кажеш..дека бојата ти е различна, некаде имаш црвенко тоес розевко и така... па што очекуваш ти, целото лице да ти е еднобојно? ко насловните у списанијата? мислам дека нема лице, кое е е такво, совршено, и боја изедначена и без бубулици и без сите тие глупости...можеби постои незнам, но јас немам видено таква особа..
    Мене делот под очите односно горниот дел од образот ми е розевкаст, и јас уште и ставам розевко руменило за да го потенцирам, а и да не ставам, пак ми е исто, и многу ми се допага бидејки ме прави баш свежа живка :lol: :) ако имаш и ти така, незнам зашто ти пречи кога тоа е убаво..бар ја така мислам..ако не сакаш, онда стави пудра само на делчињата каде што имаш така поразлична боја, или пак користи коректор..но штом имаш убава кожа избегнувај пудра..
    Јас претходната година јуни-октомври, еден гаден период, од чисто лице гланц, се изнабубуличив лом се направив :( а колку ми беше убаво лиценцето.. :( некој пубертет гаден и цела бубулици се направив.. немав цисти фала Богу, не бев толку тежок случај, али сепак имав доста бубулици..после почнав да идам на козметичар, и сега сум мноооогу посредена од тоа што бев..сега имам само неколку малецки бубулки (дека треба да добијам деновиве) иначе бубулици веке ретко да ми пораснат :) е сеа да, ми останаа лузни каде што беа гадните бубулици, али и нив ги лечам, и полека се ке се среди..
    Али тогаш кога имав многу бубулици, неможев да излезам без пудра..нема шанси..
    А сега немам гајле..ставам 2-3 пати неделно кога имам време и кога сум расположена..иначе не..и многу ми е убаво така. го сакам чувството кога имам чиста кожа :)

    ете така, се изнакажав ја :wasntme:
     
    На KalaV му/ѝ се допаѓа ова.
  8. KalaV

    KalaV Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    600
    Допаѓања:
    301

    Леле фала ти многу за советите. Не , не сум од тие девојки што викаат дека имаат бубулици кога немаат, свесна сум дека ми е чисто лицето и баш затоа се плашам , не сакам да си го расипам.
    Ама ветувам дека од утре нема да ставам толку често , морам да се одвикнам... :)
     
  9. Dodo1

    Dodo1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    487
    Допаѓања:
    669
    Пол:
    Женски
    здраво. може ли да ми кажете каде можам да најдам пудра во туба со четка, но пудрата да излегува од четката? како оваа подоле на сликата. и ако може да ми кажете колку пари отприлика е?
     

    Прикачени фајлови:

  10. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Дали некоја има користено пудри од Есенс и мислење за истите, имаше за масна кожа (таква ми треба) и не беа скапи, ама се мислам дали траат и дали покриваат :wasntme:?
     
  11. AIT

    AIT Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    979
    Допаѓања:
    1.750
    Пол:
    Женски
    Мислам дека имам видено во Космо и тоа на некоја промоција се со креон или со сјај за уста ,а за цена не знам :)
     
  12. Alanna

    Alanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    482
    Во Јуник во Космо и негде би требала да биде најмногу до кај 700 ден,мајка ми ја имаше користено и за помалце од еден месец ја потроши.Некако малце има во неа,но како и да е задоволна беше :)
     
  13. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.105
    Биди љубезна и немрзлива и прочитај ја цела тема,многу поубаво ќе можеш да одбереш,отколку да добиеш еден одговор,кој ќе се повторува и ќе биде премалку за да можеш да се одлучиш. ;)
     
  14. xxAngelxx

    xxAngelxx Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2010
    Пораки:
    1.516
    Допаѓања:
    968
    Пол:
    Женски
    како за твојата кожа ке ти одговара течната пудра на менхетен клиар фејс многу е добра, одлично матира и воопшто не е масна, чино околѕ 420 ден. може да ја најдеш во јуник, во космо тинех и секаде...купи ја нема да зажалиш позз :) еве ја на слика да видиш како изгледа.
     

    Прикачени фајлови:

  15. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    Ај провери си во овие новите каталози на Орифлејм и Авон, таму мислам дека гледав. Само не ми текнува дали беше во прав или течна пудрата. :wasntme:
     
  16. lily-prune

    lily-prune Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    155
    фби јас ја земав минералната на мејбилајн од космо ама во струмица и беше 410 денари пудрата е ок не е многу покривна ама за денско време е супер и ич не е тешка за лицето а за сесилија која прашуваше за есенс пудрите има две за комбинирана и масна кожа едната е есенце софт мејкап ама мислам дека грамажата е малку не е во туба а другата е клеар мат искрено ги пробав тестерите на двете дали на мене оти имам светла кожа уопште не ми одговараа многу темни ми беа па ја зедов мејбилајн.
     
    На FBI и sesilija им се допаѓа ова.
  17. easyyyyy

    easyyyyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    174
    feminki,која пудра според вас покрива пеги,а да е за мрсна кожа ? :?: :?: :?:
     
  18. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.402
    Допаѓања:
    22.586
    Пол:
    Женски
    ^^ Еаsyyy..оваа е одлична. :)

    [​IMG]
     
    На easyyyyy му/ѝ се допаѓа ова.
  19. jarec6

    jarec6 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    2.734
    Допаѓања:
    17.897
    Пол:
    Женски
    Сакам да сменам пудра,зошто менхетенов ми прави како лишаи и покрај тоа што имам комбинирана кожа,е сега се заинтересирав за Ревлонов,сакам да прашам,дали е густа и се размачкува или има како прав во неа како во менхетенот?
     
  20. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.402
    Допаѓања:
    22.586
    Пол:
    Женски
    ^^ Пудрава на Ревлон е преубава според мене, јас имам проблематично лице (мрсна кожа, акни и пеги) и покрива до совршенство можам да кажам, густа е ама убаво се размачкува. Значи ја препорачувам. :)

    Исто една од најубавите пудри кои сум ги користела е следнава на "La-Roshe Posay", само мислам дека ја нема во Македонија. Вреди за секој денар. :)
    [​IMG]
     
    На Barbiiie и jarec6 им се допаѓа ова.