1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Течна пудра за лице

Дискусија во 'Лице' започната од angel, 23 ноември 2009.

  1. LetsTalkFashion

    LetsTalkFashion Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    437
    Допаѓања:
    879
    Има 3 вида на арт деко пудра. Од таа со црно капаче има една за зрела кожа , е сега точно нз која за што беше ама има и oil free и хидрататнта и за нормлана кожа ама едната е со сиво капаче. Ако сакате ќе проверам деновиве точно која за што е.

    Новата пудра на Лореал Луми маџик е предобра, исто и мнг е добра на Севентин натурал велветот, ја имав користено тиме плусот супер е ама оваа е уште подобра. Ми се свиѓа што се природни состојките, а е доста покривна и хидратантна а е сепак oil free.
     
    На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Mermaid90

    Mermaid90 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2012
    Пораки:
    1.146
    Допаѓања:
    1.049
    Artemida81 за масна кожа е.Ја користам веќе 2 мес.
    Пред да ја земам воопшто не се ни информирав за неа,ми ја препорачаа во космо и решив да ја пробам.
    Најважно ми беше да покрие убаво и да не ми светнува лицето.
    Густа е и малку потешко се размачкува,и можам слободно да ја носам 5-6 сати и да не ми светне лицето.
    Е после почнува по малку,не се познава во смисла да ми свети лицето,туку почнувам да ја осекам пудрата и кога ке поминам со рацете масно е.Е тогаш ако сум дома ја симнувам или ако сум излезена само доставам камена пудра(било каква) и пак си е ок.
     
  3. baby-star

    baby-star Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    2.464
    Допаѓања:
    10.831
    Од севентин тајм плус не сум задоволна,ниту од римел пудрите.
    Сега сакам да земам од мејбилајн,ама не знам дали се многу покривни.
     
  4. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.713
    Допаѓања:
    5.035
    Пол:
    Женски
    Што се не пробав и на крај вчера пак си се навратив на мојата омилена [​IMG]
     
  5. Lori-30

    Lori-30 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    1.108
    Допаѓања:
    709
    Пробајте пудра од Лореал, во стаклено сисенце, со црвено капаче е за сува коза а со сребрено е за масна и комбинирана! последен пат тоа имам користено и јас а и повеќето мои другарки и сите бевме задоволни! сега веке не користам пудра и толку се одвикнав сто моето лице со пудра изгледа мн лосо! Користам само руменило и добра крема се разбира, многу природен и здрав изглед! доколку немате потреба за пудра и немате проблематично лице, бидете само малку карактер и одвикнете се од пудра, ке се чувствувате многу полесно! поздрав :inlove:
     
  6. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.616
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    Ја дотрошив Ревлонот и пак си ја земав Боржуа 123 Перфект, моја пудра дефинитивно!
    Малку е скапичка, во Шатци е 830, а во Космо 800.
    Штета, чекав да ја стават на акција, ама њет.
     
    На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
  7. AngelaBieber

    AngelaBieber Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Најдобра пудра е таа од алкалоид "Young Derm" , не покрива толку убаво ама е добра пошто е за тинејџери што имаат младо лице и е витаминска.. мириса на камилица и има заштитен фактор .. на паковката не пишува пудра, туку подлога за шминка.. јас ја користам и мислам дека не го уништува лицето :) :) :)
     
  8. Greenny

    Greenny Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    39
    Постои ли некоја лесна ама покривна пудра или само мат пудрите се добро покривни?
     
  9. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    ^Оваа!
    [​IMG]
    Имај на ум дека е летна пудра.

    Што точно мислиш под мат? :)
     
  10. kitty.lover

    kitty.lover Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2012
    Пораки:
    601
    Допаѓања:
    351
    А колку е оваа и дали ја има во Шатци?
    Инаку, имал некој користено на Мисс Сиксти пудри?Некако се нискобугетни, ама од тестерот како средно покривна ми се виде... :?:
     
  11. Sw3et.Ang3l

    Sw3et.Ang3l Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2012
    Пораки:
    1.261
    Допаѓања:
    2.096
    Пол:
    Женски
    Ја има ли пудрава во Космо и колку чини?
     
  12. MissDior

    MissDior Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2011
    Пораки:
    1.182
    Допаѓања:
    10.085
    Инаку, имал некој користено на Мисс Сиксти пудри?Некако се нискобугетни, ама од тестерот како средно покривна ми се виде... :?:[/quote]
    Мислиш Мис спорти?
     
  13. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    Пудрава ја има сегде, а мислам дека беше 600 денари.

    BTW што се мислев помеѓу Ревлон и новата на Макс Фактор, ја купив Ревлонот па за некој ден ќе пишам рецензија само да ја истестирам убаво.
     
  14. MariaS

    MariaS Активен член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2012
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    6
    И јас имам комбинирана кожа и почнав да ја користам Oriflame Matte Control пудрата и сеа за сеа е супер! Ја купив околу 300 денари. :D
     
  15. tigerlady

    tigerlady Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.420
    Има ли некој искуство со пудрите како мус, ептен не знам како се викаат на англиски??
    [​IMG]

    Знам дека есенс ги имаат, ама од нив не можев соодветна нијанса да си најдам. Е сега најдов тука едни други од некоја германска марка со убави нијанси само на пакувањето не пишуваше за кој тип на кожа се наменети. Мојава е комбинирана накај мрсна, одговараат за таква? :?:
     
  16. SuperGirl24

    SuperGirl24 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    2.431
    Допаѓања:
    47.630
    Пол:
    Женски
    Девојки дали некоја од вас ја има користено пудрава?
    Сакам да ја купам па ме интресираат ваши впечатоци и мислења во врска со нејзе.
    [​IMG]
     
  17. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.649
    Пол:
    Женски
    Одговараат. Прилично лесни се, а сепак покривни и траат солидно, т.е. не се бришат лесно. :)
    Оваа на Мејбилин ја немам пробано, имам искуство со таа на Лореал, ама сепак не беше мој тип на пудра - најверојатно дека не сум навикната на таквите пудри, што знам. :?:
     
    На tigerlady му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Luciano

    Luciano Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2012
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    223
    Ке ми каже некој нешто повеќе за Borjous 123 пудрата ? Исто и за коректорот :?: Се мислам дали да ги земам ама некако пудрата ми е скапа а незнам ништо за неа (дали е покривна, трајност..) Пудрата е 700, а коректорот 370. Незнам како се движат цените на коректорите од други фирми ама ќе премижам за него ама за пудра да дадам 700 некако многу ми е. Не дека јас ги давам парите ама не сакам толку да ја трошам мајка ми затоа што имам уште 65758943 работи за купување :D
     
  19. plavata212

    plavata212 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јули 2011
    Пораки:
    280
    Допаѓања:
    543
    Пол:
    Женски
    јас ја зедов 123 и многу се каам.сепак мое искуство е то.
    најсветлата нијанса кога ја пробвав ми беше таман на светлото дома ко дојдов ко пробав темна...плус за мене слаба покривност затоа што имам некои лузни од акни по некое мозолче.сепак можиш покривност да добиеш со два слоја и нема да изгледаш ко со малтер.имам мрсна кожа и ми трај некаде 4-6 саати без да светнам. ја користам единствено навечер заради нијансата...
     
  20. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Jас стварно многу чудна кожа на лице имам,сум пробала секакви пудри и никоја не ми стои повеке од 2-3 саати повеке,а немам мрсна кожа,сува\нормална ми е,дури и со пудра во прав фиксирано,ми излегуваат мозолките поточно назиркаат,секакви коректори имам пробано,пробав и со прајмер малку издржа и пак ми падна пудрата.
    Cамо ревлонот колорстеј маалку подолго ми држи,другите како римел,боржуа,дебора дури и онаа на ревлон на whipped cream не стои долго.

    Hе знам дали да пробам некоја поскапа како ланком или мак,ај некој нека ми даде совет? :sweat:
     
    На lepadama му/ѝ се допаѓа ова.