1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Течна пудра за лице

Дискусија во 'Лице' започната од angel, 23 ноември 2009.

  1. Thallia

    Thallia Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2013
    Пораки:
    2.805
    Допаѓања:
    18.795
    Во октомври беше на акција во Шатци 630ден јас тогаш си ја зедов, провери да не има некој попуст и овој месец, а редовната цена е околу 800ден
     
  2. andrijance90

    andrijance90 Активен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2013
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    8
    ДЕвојки, ми треба ептен покривна пудра , значи да ми е лицево како порцеланско шо се вели :wasntme: не е битна цената се изморив од евтиниве пудри ке купам една асална сега па што сака нека биде
    Есте Лаудер, Клиник, Диор? Која е најдобра за сува кожа :)
     
  3. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    За сува јас ја користев на Клинк Supermoisture, многу е хидратантна, му дава сјај и здрав излгед на лицето, а и покривноста и е солидна. Меѓутоа сега ја добив на поклон од Клиник исто Even Better и ми се чини подобра, за нормална со домбинирана кожа е, малку по сува текстура од Supermoisture (која патем има доста течна структура), по покривна е и по долготрајна. Јас искрено несакам да ми сјае лицето ептен како да ми е мрсно, и ако со Supermoisture го имав тоа со Even Better го нема, значи полу мат финиш има. Исто има и 15ка заштитен фактор, јас имам сува кожа и пудрава супер ми одговара.
    Кога веќе спомна за Есте Лаудер имам неколку кесички тестерчиња од пудрата Double Wear Stay in Place и можам да кажам дека вреди за секој денар, по тешка структура има, многу мала количина треба за да се размачка убаво, постојаност би рекла повеќе од 15 часа, затоа што добро ја тестирав бев на свадба. Лицето ми беше баш порцеланско, без ниедна дамка и црвенило, не ми ни светна од пот барем што се изнаиграв на цела свадба. По 15 часа не беше ни малку мрдната или избришана од некаде. Но јас искрено не би ја користела секојдневно, пре тешка е, иако лицето изледа пефректно со неа. Сега на попуст биле по 2300 во Космо, пишуваше погоре.
    Од Диор Nude ја имам користено, исто е предобра, ќе ти одговара на сува кожа. Лесна текстура, полу мат финиш, солидна покривност и убави нијанси има. Си вредат за паричките :)
     
    На andrijance90 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.461
    Допаѓања:
    39.664
    Пол:
    Женски
    Ова ми го напишаа во друга тема, и гледав некои туторијали на youtube и стварно ептен е покривна, ако не ти е битна цената тогаш ете оваа.
     

    Прикачени фајлови:

    На andrijance90 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. M.laDy

    M.laDy Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2010
    Пораки:
    905
    Допаѓања:
    798
    Пол:
    Женски
    Имав пишано неколку страни наназад дека ја видов во космо во гтц по цена од 660 денари.
     
    На Oxymoron му/ѝ се допаѓа ова.
  6. ivancekitty

    ivancekitty Популарен член

    Се зачлени на:
    10 март 2012
    Пораки:
    268
    Допаѓања:
    6.539
    Конечно се решив да ја земам пудрава но не можам да се одлучам кое бројче
    Користам течна пудра на Есенсе -beige
    Akо може да ми предложите кое би ми одговарало највеќе :$
     

    Прикачени фајлови:

  7. alonegirl

    alonegirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2013
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    3
    Здраво девојки, сакам да ве прашам дали некоја од вас ја има користено пудрата Импала и какво искуство имате??
     
  8. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.549
    Допаѓања:
    80.602
    Пол:
    Женски
    Втората, третата или четвртата.
    Пробај си од тестери ако има, ако не од око види си, јас ја имам третата и доста е светла ама мене ми е супер.
    П.С. Или пробај да ја најдеш транспарентата, за неа немаш простор за грижи затоа што се прилагодува кон твојот тен.

    А што се однесува до онаа новата Севнтин мат - уште немам земено мостра, немам ниту време, а навистина сакам да ја пробам. Моментално и јас ја користам Натурал Велветот и супер е на покривност но во однос на мат ефектот чувствувам дека ми треба нешто доста појако зашто пудрава (Натурал Велвет) барем на моево лице не издржува повеќе од саат - саат ипол без да светне мрсното лице. :worried:
    Гледам да ја дотрошам и да ја купам оваа, по описите кои ги добив типувам на нешто помат варијанта и мислам дека ќе биде океј.
    Оксиморон, ја има пудрата но ако ја купиш пред мене, те молам сподели импресии. :)
     
    На Oxymoron и ivancekitty им се допаѓа ова.
  9. ivancekitty

    ivancekitty Популарен член

    Се зачлени на:
    10 март 2012
    Пораки:
    268
    Допаѓања:
    6.539
    Ти благодарам многу планирам да си нарачам од Асос моментално е на попуст и ја има транспарентната така да ќе ја земам таа како за проба :)
     
  10. Irenaa.1

    Irenaa.1 Активен член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2013
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    0
    Како да ја осветлам пудрата импала темна ми е ..????
     
  11. Faline

    Faline Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    543
    Со посветла пудра или помешај ја со крем. :)
     
  12. QueenT

    QueenT Активен член

    Се зачлени на:
    29 август 2013
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    5
    Можеш посветла камена пудра одозгора,па ќе има некој баланс или ако ја промешаш со посветла течна,односно кога нанесуваш стави малку од импалата на прст и малку посветла друга пудра ако имаш и измешај.Јас би ти дала совет веднаш да купиш друга пудра и онака за импалата мн лоши критики имам читано,за нејзиниот состав.
     
  13. SunFlower.Ana

    SunFlower.Ana Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2013
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Колку пари е пудрата на Голден Роуз..?? :D
     
  14. Alison.Di

    Alison.Di Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2013
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    81
    Пол:
    Женски
    А мислење за оваа пудра ? Една другарка ја купи како демек препорака од продавачката ефтина а ефикасна, па сакам да ја пробам при крај сум со мојата инаку јас Менхетен мат користам па кажете ми искуства или да не ја менвам ?
     

    Прикачени фајлови:

    • mineral_1.jpg
      mineral_1.jpg
      Големина на фајлот:
      133,8 KB
      Прегледи:
      390
  15. SnowWhite91

    SnowWhite91 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 септември 2012
    Пораки:
    1.153
    Допаѓања:
    1.398
    Минералната во бела тубичка е 310 ден.
     
  16. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.697
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    [​IMG] Ја користел некој? Таа lasting finish ми е при крај ептен, па да знам дали да ја пробам, бидејќи гледам во Космо е на попуст и е 267 ден. :)
     
  17. tigerlady

    tigerlady Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.420
    ^
    Мене ми беше многу течна, дури и на почетокот, а посебно после одреден период. Покривност релативно просечна (накај минимална) сигурно ќе мораш да и ставиш и камена одозгора.

    Јас искрено не би ја купила пак.
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  18. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.625
    Допаѓања:
    8.509
    Пол:
    Женски
    Девојки пудрата за каква кожа е, мислев дека е поскапа бидејки е на природна база, како стои со нијанси, ја има пробано некој да сподели искуство ? :wasntme:
     

    Прикачени фајлови:

  19. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Многу лесна структура, се прилагодува на тенот на лицето баш убави нијанси има. Лесно се размачкува има средна покривност. На природна база е и нема баш пријатен мирис ама брзо исчезнува и после не се осеќа никаков мирис. Јас сум задоволна од пудрава, доста е хидратантна. Ти ја препорачувам. :)
     
    На anggell му/ѝ се допаѓа ова.
  20. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.625
    Допаѓања:
    8.509
    Пол:
    Женски
    Мимс а за каков тип на кожа е, јас имам нормална о комбинирана кожа, се надевам нема да светнувам од неа :?: