1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сенки за очи

Дискусија во 'Лице' започната од TheSecret, 23 јануари 2011.

  1. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Е имаше и други работи, маскара некоја на попуст, сјачиња од аура, и од колорама. Имаше и пудра по некоја. Треба да се појде и да се види. Мило ми е.
     
    На Elence93 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. viviette

    viviette Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2014
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    157
    Пол:
    Женски
    Ги имам овие сенки од Deborah и Gosh и сум задоволна од сенките, долготрајни се и квалитетни, само Дебора се доста светкави и ги користам за навечер, а Гош се мат и ги користам за преку ден, ама изгледаат многу бледо кога ќе ги ставам и не оставаат многу боја.

    [​IMG]

    [​IMG]

    Сега се мислам да пробам некои нови мат сенки во истите нијанси за преку ден што оставаат повеќе боја.
     
    На Nausicaa му/ѝ се допаѓа ова.
  3. korisnichka

    korisnichka Популарен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2012
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    1.393
  4. viviette

    viviette Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2014
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    157
    Пол:
    Женски
    Женски вчера си ги купив сенкиве по препорака на другарка и многу сум задоволна. Многу оставаат и вчера се нашминкав и не мрднаа цела вечер. Убави се нијансите, а целава палета беше 315 денари! Многу се израдував :D

    [​IMG]
     
    На simoncelicius, Nausicaa и rainbowec им се допаѓа ова.
  5. rainbowec

    rainbowec Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    795
    Допаѓања:
    5.083
    Пол:
    Женски
    Мат ли се???
    Аууууу ако се мат одма си купувам и јас! :)
     
  6. sassyM

    sassyM Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2014
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    27
    4 нијанси се мат (првите 4 нијанси од лево кон десно на сликава), а другите 6 се светкави со тоа што некои нијанси се посветкави а други помалку светкави. Мене лично ми се допаѓа палетава, мислам дека вреди да се купи особено ако е на попуст, а често е во Космо. Не дека сенките имаат out of this world квалитет ама дефинитивно би ја препорачала палетава некому што нема голема колекција на сенки бидејќи мислам дека би му била доста од корист. Компактна е, има големо огледало,пигментираноста е добра, боите одговараат една со друга и се комбинираат убаво... :)
     
    На simoncelicius и rainbowec им се допаѓа ова.
  7. MissSpark

    MissSpark Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2011
    Пораки:
    695
    Допаѓања:
    1.287
    Пол:
    Женски

    од каде ги зема? во космо ги гледав мислам беа поскапи
     
  8. viviette

    viviette Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2014
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    157
    Пол:
    Женски
    Ги земав од Космо, мислам од 300 до 350 денари беа :) Може биле на некоја промоција.
     
  9. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.020
    viviette, сенката од Дебора е преубава!!! :inlove: Од каде ја зема и колку е?
     
  10. viviette

    viviette Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2014
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    157
    Пол:
    Женски
    Мислам дека од Шатци ја земав, а не знам колку пари беше дека пред 1 година ја купив. Се мислам дека околу 500 денари се. Инаку доста е квалитетна и убаво остава, само да те предупредам дека е светкава :)
     
    На Nausicaa му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.020
    ^^Што се однесува до мене- колку посветкаво, толку подобро :D
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.713
    Допаѓања:
    5.035
    Пол:
    Женски
    Јас би рекла: Колку посветкаво, толку по кич. :lol:
     
    На simoncelicius и buba4e89 им се допаѓа ова.
  13. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.881
    Допаѓања:
    102.912
    Пол:
    Женски
  14. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.132
    Допаѓања:
    88.424
    Пол:
    Женски
    Девојки ако можете да ми препорачате сенки како овие три бои, од лево кон десно првите три?
    Ако се мат уште поубаво :wasntme:
    [​IMG]
     
  15. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Има на i-mei на бит пазар, јас знам за подарок купив. Истите се. 130 денари на пазар, бит пазар.
     
    На EMoonlight и marama им се допаѓа ова.
  16. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.713
    Допаѓања:
    5.035
    Пол:
    Женски
    Сенкиве ги купив чисто од радозналост, а и посшто долго време барам мат. Не ми се верува дека тие кафените ги користам секој ден пошто ептен ми се погодени нијансите. И цената беше смешна, околу 70 ден. од маалска продавничка. Само уште единечни да најдам и супер :rofl:
    [​IMG][​IMG]
     
    На A-j-a му/ѝ се допаѓа ова.
  17. sanja.burgundy

    sanja.burgundy Популарен член

    Се зачлени на:
    9 април 2013
    Пораки:
    968
    Допаѓања:
    9.083
    Пол:
    Женски
    ^ Elence93 не знам дали си од Скопје, истиве сенки ги има во Шутка за 20 денари :D

    marama јас имам една мат сенка т.е.една темно кафена боја од Голден Роуз од која сум задоволна, се продаваат така една по една, но ги има и како палета со 4 или 6 нијанси.
    Таа едната беше околу 100 ден.а палетата малку повеќе, ич не ми текнува на цената, а прашував одамна ;)
     
    На marama му/ѝ се допаѓа ова.
  18. anuskaNESTLE

    anuskaNESTLE Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.979
    Допаѓања:
    7.104
    А бе девојки, ај вие што ги имате тие сенките од ebay или алиекспрес, што се со повеќе сенки 50, 80, 120, кажете ми дали вредат за тие пари, дали траат воопшто, и исто руменилата што идат така во сет, или бронзерите и хајлајторите, пошто денеска ќе правам некоа нарачка, па незнам дали вредат воопшто?
     
  19. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.881
    Допаѓања:
    102.912
    Пол:
    Женски
    Може и да вредат со добар прајмер на око ама јас не би купила лично кинески сенки од овие страни и од пазариве , има милион штетни материи внатре , не викам дека останатите немаат ама овие имаат многу повеќе внатре , жива , алуминиум , олово и др , баш неколку страни претходно пишав во врска со сенките , и јас порано купував не викам не ама од кога пролистав низ нет и прочитав се што содржат се исфрлив во канта
     
  20. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Во врска со инфекции и квалитет, па повеќе ако се плати за сенка, не значи дека е скапа пример заради квалитет, повеќето сенки, додуша не само козметика, па дури и облека, повеќе се даваат пари за фирмата, отколку за квалитетот на сенката, во случајов, а и небаре сенки од познати фирми, па се кристално чисти.А сега, ако пример се користи сенка со изминат рок, нормално дека ќе се појави некаква реакција на очите, добро на интернет се можат да напишат, дури и сенките на позната фирма, не предизвикуваат никакви алергии, пример, тоа е релевантно, кога станува збор за квалитет, само што парите се даваат повеќе за фирмата, отколку за самиот производ. Сенки од Авон, толкави, минијатурни со цена астрономска, сенкиче кое за недела дена еве ќе го потрошиш, во зависност од тоа колку ќе го користиш, што без разлика колку ќе се користи сенката, за некое кратко време, ќе ти летне, па пак ќе треба да фрлиш пари еве пример 400, нека се, се на се.Фактички на секое ќе треба да фрлаш пари, наместо да заштедиш, ќе си потрошиш.Цената не секогаш го одредува квалитетот.
     
    На Mishela, Mimi123, OmniaVanitas и 1 друга личност им се допаѓа ова.