1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шминка за Нова година

Дискусија во 'Лице' започната од skorpija1992, 27 декември 2009.

  1. skorpija1992

    skorpija1992 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    36
    ве молам кажете ми како поуаво ке стои!Ке носам црно фустанче а накитот ќе ми биде сив .Каква шминка ќе ми соти повеќе црно ли сиво? :x Инаку имам смеѓа коса повеќе на плаво и сино-зелени очи.Фалаааааааа :) :)
     
  2. soledad

    soledad Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    251
    jas sum za crno mislam ke ti stoi poubavo a i poubavo e
     
  3. glow

    glow Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2009
    Пораки:
    3.023
    Допаѓања:
    1.264
    Јас мислам дека сива шминка поубаво ќе ти стои.Дури можеш да ставиш и сребрени светки.Сепак е Нова година нели :) Ако ставиш црна,а и фустанчето ти е црно мислам дека ќе бидеш многу мрачна.Но,тоа е само мое мислење со кое не мораш да се согласиш.Ајде извести не што ќе одлучиш и како ќе испадне целокупниот изглед.
     
  4. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Што сакаш стави,ама те молам немој да изгледаш како драг квин како и сите девојчиња од 16 години па нагоре

    И морам малце да си мрчнам,ништо поврзано со темава и авторката,туку онака од мерак,пошо нема каде на др.место...добро бе маму му,при толку голотија на таа фамозна вечер,зошто девојкиве и понатака мислат дека баш нивната голотија ќе биде забележана.На сите страни задници,гради,нозе,нестегнати рачиња со *секнд хелоу* или попознати како *свадбарки*...мислам,јас да сум машко ќе барам некое девојче закопчано до врат,чисто за да се разликува од останатите и бар ќе знам дека е фино,културно,прибрано и приземно!Ајт така!
     
    На Maya3112, Shana, The-Queen и 7 други им се допаѓа ова.
  5. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.793
    Допаѓања:
    65.509
    Пол:
    Женски
    Pa Lilit i da znaes deka ako maskite ne baraat debojka za edno muvanje i za edna vecer bas takvo devojce baraat.(ova go znam od iskustvo)
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  6. lovelife

    lovelife Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    1.722
    Шминка за Нова Година низ слики

    Планирате сами да се шминкате за Нова Година или да одите да ве шминкаат?Идеи и слики добродојдени за феминките :)



    да почнам со мене...јас планирам да носам нешто крем...па според тоа ќе се шминкам сама затоа што доволно добро а и нејќам и на тоа да трошам пари...па да изгледам ко новогодишна елка :D [​IMG]
     
    На Wytney му/ѝ се допаѓа ова.
  7. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Шминка за Нова Година низ слики

    ОМГ. Зарем некој иде на шминкер и за Нова година :x
    Нормално дека сама ќе си се шминкам, и дека шминката ќе ми биде како и за секое излегување. Ако е нова година не значи дека и јас треба да бидам лампион.
     
    На Kristina.R, 1234girl и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
  8. lovelife

    lovelife Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    1.722
    Баш вчера муабет праев со многу девојчиња и 50 % ми кажаа дека ќе идат на шминкер...е ајде де :)
     
  9. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    На MilanoGirl и zhap4e им се допаѓа ова.
  10. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Оф за греота... :^)

    Не можам да сфатам како на тие бесни аутфити (вчера шетав низ град и налетав на Пинк продукција тезги и разноразни кичерајски облици) некој сака да зачини со уште појака шминка.
    Нешто лесно, едноставно, да се познава вистинскиот тен и цртите на лицето, а не да баците некој дечко и да го обележите со еден тон светки.
    [​IMG]

    Или нагласете ги очичките, а мавнете некој безбоен сјај или кармин во nude нијанса.
    [​IMG]

    A што е потресувањево за Нова година не контам... :^) ах, се извинувам, ние во 7мо одд. собравме пари да купиме спреј во боја и сите женЦки да си офарбаме по еден прамен од косичките во сребрено.
    Само еволуирало лудилово.
     
    На MarchelineAmaru и Mishela им се допаѓа ова.
  11. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Јадни родители а сироти мажи
     
    На crazylady, Beauchamp, pamelche и 9 други им се допаѓа ова.
  12. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    А што, требало посебна шминка за Нова година? :^) :D
    Јас да си прашам, да не се ставаат случајно и лампиони на ушите наместо обетки, бидејќи нели Нова година е? :)
     
    На pamelche, Rock-a-Fella, Doozy и 9 други им се допаѓа ова.
  13. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Смоуки ајс значи од бело да се прелива во сиво и на работ на очите црно http://weheartit.com/entry/19059759 ете мене ова ми е совршено за нова година, а ако сакаш можам и јас да те нашминкам вака хахаха :* :* :*
     
  14. daddys.princess

    daddys.princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2011
    Пораки:
    988
    Допаѓања:
    318
  15. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
     

    Прикачени фајлови:

    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  16. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    Озбилно, зар толку се трескате како ќе изгледате за нова година, па одење на шминќер?! :^) зар до толку? Јас сваќам дека сите скаме да изгледаме поубаво и погламурозно од другите вечери во годината, ама има луѓе што стварно претеруваат и забораваат дека всушност оваа ноќ е само уште една забава во годината.

    Нашмикјате се како што се шминкате за секоја друга забава, само ако сакте да изгледате погламурозно ставте малку глитер на сенката или нашминкјте се со светкави сенки, или може да биде тоа некој светкав туш во друга боја освен стандарната црна, малку сјај на руменилото, или ввпечатлив кармин......има милион начини на експериментирање со шминката, само да се остане до краницата на убав изглед.
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
     
  17. Ashling

    Ashling Популарен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    1.228
    Допаѓања:
    2.577
    Јас ќе одам кај Дадар.
    Сепак професионалец си е професионалец и знам дека цела вечер ќе бидам како кукла.
     
  18. Shery

    Shery Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.986
    Допаѓања:
    4.846
    Пол:
    Женски
    Ахх... камо шминката да ми беше најголема грижа
     
    На De-lovely, danichap и Fearless им се допаѓа ова.
  19. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Само што го прочитав насловов на темава паднав од смеа... абре уште сметате дека тоа е најлудата ноќ? помина тоа ехеее..
    Од толку спремање и дотерување (а чинам секој викенд истото го правите) ќе изгубите осет за тоа што е излегување и забавување...
    Сеедно.

    Ве запусте тој глуп фејсбук брееееееееј! Like like like likeeee на кило.. се надевам дека ќе ја исплатат цената за шминката..
     
    На Cloee и Beauchamp им се допаѓа ова.
  20. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Хаха не знам.
    И нема да знам се дури не седнам да се шминкам, пола саат пред да излезам вечерта. Имам поважни обврски и проблеми од шминката што ќе ја носам за две недели од сега.
     
    На A-j-a му/ѝ се допаѓа ова.