ТЕМА: Совети за шминка на YouTube [на македонски]

Мислење 29 Дек 2010, 22:09

Многу пријатно суштество си,така да знаеш!
И ако еден ден те мразат многу жени,немој да се чудиш!Ептен си мила!
Имај на ум ова,јас ретко давам комплименти! :D
Аватар на корисникот
Lilit

Црвено цветче
 
223892826
Мислења: 5614
Зачленет: 25 Ное 2009, 22:51
Локација: Зрно грашок

Мислење 29 Дек 2010, 22:18

Лилитке ај да не се шлепам пак, ама само што ќе го пишев истото :)

Одлични се клипчињата Сефора! А ти си ...епа се ова што го наведе феминскава колешка над мене :)
Аватар на корисникот
Phyramide

Жолто цветче
 
144869357
Мислења: 3009
Зачленет: 12 Јул 2010, 08:54
Локација: Сегде само не тука
Those of you who think you know everything, are annoying to those of us who do.

"Je suis l'as trèfle qui pique ton cœur."
"Je suis passé pour être présent dans ton futur."
MC Solaar

Мислење 29 Дек 2010, 22:30

Sephora да не се пофторувам повторно, значи стварно си топ, видеата се супер. Само сакам да те прашам што да користам за да ми изгледаат очите поголеми. позд :hai: равче
Аватар на корисникот
Zaljubena111

Жолто цветче
 
494187
Мислења: 1548
Зачленет: 20 Фев 2010, 00:09
08.02, 13.03, 05.05, 12.06, 31.08, 01.10, 01.11, 07.12, 05,01, 13.02, 14.03, 16,04. 18,04, 15.05, 17.06.22.07

Мислење 30 Дек 2010, 14:43

Prvo: pishuvam so latinica zatoa shto imam kineski windows :( mi go zeznaa kompjuterot koga go POPRAVAA i sega kako ke mu tekne si pisuva! :( :(
Vtoro: Kje imate odgovori vo inbox
Treto: Fala mnogu!
Cetvrto: Interesna, mislam deka na site videa kazuvam shto koristam + i dole imam napisano :/
E sega imam sminka i od majka mi sto mi nosela, zatoa sto ona raboti vo kozmetika (ne imenuvam kompanija) ama mislam i deka kazuvam zamena za istite, ako znam sekako.

Lilit fala ti, iako jas iskreno se smetam za mnogu odbivna i negativna licnost :D hahah
Kako i da e, blagodaram do site :)
Аватар на корисникот
Sephora

Жолто цветче
 
43561664
Мислења: 2686
Зачленет: 05 Дек 2010, 19:57
Локација: Скопје
http://makedonskimodenblog.com/
http://www.facebook.com/MakedonskiModenBlog

Si nul n'est lésé, fais ce que veux.

Мислење 31 Дек 2010, 00:10

Сефорче имам две предлогчиња за шминка.
Можеш да ги разгледаш па ако ти се допаднат,чекаме видео.

+Ако можеш да снимиш едно видео,каде објаснуваш за сите четки што ги користиш и која за што е. :)

Слика
Слика
Аватар на корисникот
viki44e

Жолто цветче
 
1042996
Мислења: 1997
Зачленет: 17 Мај 2010, 20:09
Локација: *On a pool party*
Some people come into our lives and quickly go.Some stay for a while and leave footprints on our hearts.And we are never,ever the same...

Слика Слика

Мислење 31 Дек 2010, 00:16

Vazi :)
Inaku od prvata slika ne gledam mng shto kako e :$ Jas ke se obidam sekako, ama ne ti vetuvam nisto :D
Za vtorata dogovoreno, preubavo e...duri bi mozela i na nova godina da go nosam toa ako voopshto odam :D
Fala za idejata :)
Аватар на корисникот
Sephora

Жолто цветче
 
43561664
Мислења: 2686
Зачленет: 05 Дек 2010, 19:57
Локација: Скопје
http://makedonskimodenblog.com/
http://www.facebook.com/MakedonskiModenBlog

Si nul n'est lésé, fais ce que veux.

Мислење 31 Дек 2010, 00:21

Pobarav na google, i ja najdov slikata od poblisku :) Jasno mi e, shto znaci i prvata ke bide :)
Аватар на корисникот
Sephora

Жолто цветче
 
43561664
Мислења: 2686
Зачленет: 05 Дек 2010, 19:57
Локација: Скопје
http://makedonskimodenblog.com/
http://www.facebook.com/MakedonskiModenBlog

Si nul n'est lésé, fais ce que veux.

Мислење 31 Дек 2010, 00:23

Благодарам Сефорче :*
Посебно второто е многу убаво(целото окце како рипче изгледа :wasntme: ) :rofl:
Аватар на корисникот
viki44e

Жолто цветче
 
1042996
Мислења: 1997
Зачленет: 17 Мај 2010, 20:09
Локација: *On a pool party*
Some people come into our lives and quickly go.Some stay for a while and leave footprints on our hearts.And we are never,ever the same...

Слика Слика

Мислење 03 Јан 2011, 20:23

Prvo srekni praznici.
Vtoro:
Utre ke ima 2-3 videa staveno :)
Niedno od izgledite sto gi pobaravte na slika :$
Video za cetki, bidejki bese pobarano....Video so fantasticen izgled sto go nosam sekoj den, a nikogash ne nosam edna sminka poveke pati. I video so sminkata od how to make your lipstick last longer. Poslednovo ne e neso najjako snimeno, ama edno od prvite mi e sepak :D
Utre ke snimam teen izgled, nanesuvanje na rumenilo bidejki i toa bese pobarano i eden od izgledite od slikite :)


sleduvaat:
-2ta izgleda od slikite
-teen
-rumenilo & bronzer
-neutral look
-quick makeup look (osobeno sabajle e potrebno ova:D)
-eyeliner, podolgo traenje i nanesuvanje
-podolg izgled na trepkite
Аватар на корисникот
Sephora

Жолто цветче
 
43561664
Мислења: 2686
Зачленет: 05 Дек 2010, 19:57
Локација: Скопје
http://makedonskimodenblog.com/
http://www.facebook.com/MakedonskiModenBlog

Si nul n'est lésé, fais ce que veux.

Мислење 03 Јан 2011, 21:18

Сефора, во моментов сум во тек на разгледување на видеата од твојот канал.
:clap:
До сега бев некако дискриминирана што во време кога Јутуб-визијата е една од најдостапните и најчесто следени `медиуми`, Македонија немаше што да понуди во својата програма (сем глупави клипови и телевизиски исечоци)

Ова беше првото БРАВО! Следните 1827391 се :D

за храброста ( сепак некој мораше да го скрши мразот нели) :)

за умешноста и вештината во техниката која ја презентираш

и за твојата појава, премногу пријатна за конзумација Слика

Дозволи ми само да ти дадам една мала забелешка
како актер и човек што се бави со медум:

Користиш премногу `ЗНАЧИ` во една реченица...Тоа малку го отежнува текот и одалечува од суштината.
Незнам дали тоа само јас го приметувам ( професионална деформација јбг. |( ) :wasntme:

Тоа обично се јавува како знак на трема, пред јавни настани, отворени говори и сл. кога не го знаеш точниот синопсис кој треба да го презентираш/ рас- кажеш/ и.т.н

Мој совет:

Пред да го снимш видеото, седни и подготви мини сценарио. Осмисли го целото видео во главата.
На парче хартија стави си наслов и почни...

Немора да ги пишуваш цели реченици, туку само подцртај ремарки... Пример: (карикирам)

1. Вовед: Поздрав, неслов на темата...

2. Припрема: Нанесување пудра, камена пудра.....

3. Очи: четка- *снека1, четка- сенка2, маскара, туш...

Така ќе го имаш целиот контекст во главата, и нема многу време да ти останува да мислиш на она `што треба следно да кажам` употребувајќи ги узречиците (во твојот случај `значи`), или вокалите, како одмор `оправдани` додека ти текне што кажуваш следно....

Се надевам нема да не сфатиш погрешно, ова е најдобронамерен совет од моја страна.
На одличен пат си, потребно ти е уште малку за да ја освоиш нашава мрежа.

Воедно и да станеш основоположник =)

Честитки и само напред.....
Аватар на корисникот
HeidiDiWalt

Жолто цветче
 
1389851
Мислења: 1128
Зачленет: 29 Мај 2010, 01:36
Локација: ..::Somewhere Over The Rainbow::..
Слика

Врати се на Лице

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: alonegirl, koritsaki, Taccka, WomanInRed и 17 гости